Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Budova Slovenskej sporiteľne sa zmenila na byty, projekt Apollis už kolaudujú

05.01.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Bývalá budova Slovenskej sporiteľne na rohu Miletičovej a Prievozskej ulice v bratislavskom Ružinove má novú podobu. Projekt s názvom Apollis ako jeden z mála za posledné obdobie priniesol na trh tzv. štartovacie byty. Záujem o ne bol veľký.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 13

Projekt premeny kancelárskej budovy na bývanie predstavila spoločnosť Macho consulting v lete 2015. V budove naplánovala 46 bytov a 34 apartmánov. Až na tri výnimky boli všetky dvojizbové. Pri uvádzaní na trh dosiahli ceny bytov v priemere  2 260 eur za štvorcový meter. Kým za dvojizbový byt kupujúci zaplatili okolo 88-tisíc eur, cena trojizbového sa pohybovala v rozmedzí od 162- po 222-tisíc eur.

Trh tieto ceny akceptoval. „Projekt Apollis bol vypredaný v priebehu troch mesiacov, vrátane šiesteho nadzemného podlažia, ktoré sme do predaja spúšťali neskôr a na tomto podlaží boli aj vyššie ceny,“ hovorí pre TREND Reality projektová manažérka Macho consulting Mária Lovecká. Podľa jej slov sa pod to podpísala lokalita, cena či celkové architektonické riešenie.

Bývalá budova SporiteľneZdroj: Google Street View

Podľa aktuálnych informácií je rekonštrukcia projektu dokončená. „Kolaudačné konanie na projekte práve prebieha. Vydanie právoplatného kolaudačného rozhodnutia predpokladáme už vo februári. V súčasnej dobe prebieha dozariaďovanie bytov a apartmánov do štandardu, dokončujú sa kuchynské linky a vstavané nábytky podľa výberu klientov,“ prezrádza projektová manažérka.

Okrem bytov a apartmánov ponúkol projekt aj komerčné priestory. „Oba sú už predané. V oboch je plánovaná podľa našich informácií prevádzka gastro,“ konštatuje M. Lovecká. Komplex má 82 parkovacích miest, väčšina z nich je umiestnená za budovou.

Neprehliadnite

Investor Macho consulting realizoval viacero projektov, v ktorých ponúkol tzv. štartovacie byty. Medzi nimi napríklad Modrú guľu pri Hodžovom námestí, Jeleniu pri Hlavnej stanici či Papaver vo Vlčom Hrdle. Okrem nich realizuje aj projekt Galvaniho Dvory.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 13

Tagy Apollis, štartovacie byty

Realitná inzercia

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu Otvorili sme 2 nové pracovné pozície v realitnej kancelárii HERRYS v Bratislave. Pozrite si aké - viac info v linku.

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších Zahájili sme predaj 3. fázy projektu Nový Ružinov. Ceny sú opäť veľmi priaznivé a v úvode predaja najvýhodnejšie. Rozhodnúť sa rýchlo sa preto oplatí.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát