Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Kontroverzný skelet na Šancovej ožíva, Finep ho potiahne na 23 podlaží

01.12.2015 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Stavebný boom a záujem o nové bývanie vedie viacerých developerov k dokončeniu rozostavaných projektov i rozmrazeniu starších plánov. Ožíva aj kontroverzný skelet na Šancovej ulici v bratislavskom Starom Meste, kde pred niekoľkými dňami začali pracovať robotníci. Developerská spoločnosť Finep ho dokončí.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 14

Pôvodná výška

Stavba na rohu Šancovej a Beskydskej na skok od Ymcy je pozastavená už takmer desať rokov. Aktuálne plány na dostavbu sa objavili začiatkom tohto roka, výškovú stavbu developer dokončí na povolených 23 nadzemných podlaží a zväčší sa polyfunkčná podnož na úkor vedľajšej prázdnej plochy smerom k Račianskemu mýtu.

„Spoločnosť Skanska v súčasnosti realizuje stavbu skeletu,“ pre TREND Reality potvrdzuje Olga Petkova, riaditeľka slovenského Finepu. Podľa nej je táto časť plne v súlade s platným stavebným povolením na 23 podlaží. Termínom dokončenia na stavebnej tabuli je november 2016, to sa týka výškovej časti.

Projekt počíta aj s vybudovaním nižšej podnože, ktorú chce developer potiahnuť až smerom k Beskydskej ulici s ustúpenou výškou. „V súčasnosti stále prebieha posudzovanie vplyvov na životné prostredie,“ vysvetľuje O. Petkova, podľa ktorej tak ešte nemožno špecifikovať objemy a plochy. Staršie informácie hovorili o 260 bytoch a apartmánoch a 199 parkovacích miestach.

Riaditeľka spoločnosti oproti plánom z čias realitného boomu už nespomína vyššiu vrstvu a exkluzívne bývanie. Zmenou prešla fasáda, ktorá má drahším tehličkovým obkladom pripomínať historickú zástavbu v lokalite i viac nadviazať na historické centrum.

Premiére na Šancovej - vizualizáciaZdroj: Finep

Existujúce mantinely

„Našim cieľom je dokončiť a skultivovať okolie stavby, sme samozrejme pripravení komunikovať s dotknutými stranami,“ hovorí David Jirušek, PR manažér Finepu. Podľa neho ponúkli susednej škôlke rekonštrukciu priestorov, v minulosti sa spomínalo aj jej presťahovanie do nového objektu.

Stav roky nedokončenej stavby je podľa výsledkov prieskumu v poriadku a nie sú potrebné väčšie sanačné opatrenia. „Kompletné zabezpečenie stavby je na vysokej profesionálnej a technickej úrovni a zodpovedá všetkým bezpečnostným štandardom,“ argumentuje D. Jirušek.

Developer navrhuje aj zmenu vjazdu do podzemných garáží, ktorý by sa mal z pôvodne navrhovanej Šancovej presunúť na Beskydskú. Ulica má byť čiastočne obojsmerná, v súčasnosti je to len jednosmerka. Výsledok závisí aj od schváleného variantu projektu.

Skelet na Šancovej pred začiatkom prácZdroj: Google Street View

Protesty proti výstavbe

Dlhé roky pozastavený skelet na Šancovej ulici mohol pôvodný developer Istroreal podľa povolení stavať už v roku 2001. Neskôr požiadal o zvýšenie budovy z 8 na 23 podlaží, čo aktivisti napadli na súde, projekt však získal právoplatné stavebné povolenie.

Neskôr sa menili majitelia, český Finep kúpil projekt krátko pred krízou, vtedy predstavil byty najvyššieho štandardu. Spolu s otrasmi na finančných trhoch však stavba stála a prvá snaha o dokončenie sa objavila až vlani. Proti dokončeniu do výšky 23 podlaží i proti zastavaniu voľnej plochy na rohu Beskydskej a Šancovej sa objavila petícia.

Spoločnosť Finep zatiaľ v Bratislave realizovala tri etapy komplexu Jégého alej v Ružinove, kde je už dokopy takmer tisíc bytov. Aktuálne dokončuje štvrtú výškovú časť umiestnenú vedľa čerpacej stanice na Trnavskej ulici. Predošlá fáza prešla hodnotením v rámci Rande s realitou.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 14

Tagy Finep, Premiére

Realitná inzercia

Posledný byt v projekte APOLLIS

Posledný byt v projekte APOLLIS HERRYS ponúka na predaj posledný voľný byt v projekte APOLLIS - 3i byt, 96 m2 na 6.p. V cene kuchynská linka,umývačka riadu,podlahy a sanita. Bývajte Q1 2017.

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke Posledná šanca na výhodnú investíciu - posledné 1izbové byty už len v N3. Na začiatok investícia 12.000€, zvyšok platíte po kolaudácii, 6% výnos. Neváhajte!

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Koliba, pozemky na výstavbu rodinných domov

Koliba, pozemky na výstavbu rodinných domov Pozemky v centre Koliby o výmere od 778m2 do 6000m2 na výstavbu 3 rodinných domov za cenu 400€/m2. Svahovitý terén so sklonom na východnú stranu. IS na ulici.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, kolaudácia - koniec roka 2016.

Nové byty v Dúbravke - TUJETOIN

Nové byty v Dúbravke -  TUJETOIN Výborná občianska vybavenosť a pestré možnosti trávenia voľného času v blízkosti Devínskej Kobyly zaručujú pohodové bývanie - 3.etapa, 1-3 izb. byty

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Pridať inzerát