Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Kontroverzný skelet na Šancovej ožíva, Finep ho potiahne na 23 podlaží

01.12.2015 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Stavebný boom a záujem o nové bývanie vedie viacerých developerov k dokončeniu rozostavaných projektov i rozmrazeniu starších plánov. Ožíva aj kontroverzný skelet na Šancovej ulici v bratislavskom Starom Meste, kde pred niekoľkými dňami začali pracovať robotníci. Developerská spoločnosť Finep ho dokončí.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 14

Pôvodná výška

Stavba na rohu Šancovej a Beskydskej na skok od Ymcy je pozastavená už takmer desať rokov. Aktuálne plány na dostavbu sa objavili začiatkom tohto roka, výškovú stavbu developer dokončí na povolených 23 nadzemných podlaží a zväčší sa polyfunkčná podnož na úkor vedľajšej prázdnej plochy smerom k Račianskemu mýtu.

„Spoločnosť Skanska v súčasnosti realizuje stavbu skeletu,“ pre TREND Reality potvrdzuje Olga Petkova, riaditeľka slovenského Finepu. Podľa nej je táto časť plne v súlade s platným stavebným povolením na 23 podlaží. Termínom dokončenia na stavebnej tabuli je november 2016, to sa týka výškovej časti.

Projekt počíta aj s vybudovaním nižšej podnože, ktorú chce developer potiahnuť až smerom k Beskydskej ulici s ustúpenou výškou. „V súčasnosti stále prebieha posudzovanie vplyvov na životné prostredie,“ vysvetľuje O. Petkova, podľa ktorej tak ešte nemožno špecifikovať objemy a plochy. Staršie informácie hovorili o 260 bytoch a apartmánoch a 199 parkovacích miestach.

Riaditeľka spoločnosti oproti plánom z čias realitného boomu už nespomína vyššiu vrstvu a exkluzívne bývanie. Zmenou prešla fasáda, ktorá má drahším tehličkovým obkladom pripomínať historickú zástavbu v lokalite i viac nadviazať na historické centrum.

Premiére na Šancovej - vizualizáciaZdroj: Finep

Existujúce mantinely

„Našim cieľom je dokončiť a skultivovať okolie stavby, sme samozrejme pripravení komunikovať s dotknutými stranami,“ hovorí David Jirušek, PR manažér Finepu. Podľa neho ponúkli susednej škôlke rekonštrukciu priestorov, v minulosti sa spomínalo aj jej presťahovanie do nového objektu.

Stav roky nedokončenej stavby je podľa výsledkov prieskumu v poriadku a nie sú potrebné väčšie sanačné opatrenia. „Kompletné zabezpečenie stavby je na vysokej profesionálnej a technickej úrovni a zodpovedá všetkým bezpečnostným štandardom,“ argumentuje D. Jirušek.

Developer navrhuje aj zmenu vjazdu do podzemných garáží, ktorý by sa mal z pôvodne navrhovanej Šancovej presunúť na Beskydskú. Ulica má byť čiastočne obojsmerná, v súčasnosti je to len jednosmerka. Výsledok závisí aj od schváleného variantu projektu.

Skelet na Šancovej pred začiatkom prácZdroj: Google Street View

Protesty proti výstavbe

Dlhé roky pozastavený skelet na Šancovej ulici mohol pôvodný developer Istroreal podľa povolení stavať už v roku 2001. Neskôr požiadal o zvýšenie budovy z 8 na 23 podlaží, čo aktivisti napadli na súde, projekt však získal právoplatné stavebné povolenie.

Neskôr sa menili majitelia, český Finep kúpil projekt krátko pred krízou, vtedy predstavil byty najvyššieho štandardu. Spolu s otrasmi na finančných trhoch však stavba stála a prvá snaha o dokončenie sa objavila až vlani. Proti dokončeniu do výšky 23 podlaží i proti zastavaniu voľnej plochy na rohu Beskydskej a Šancovej sa objavila petícia.

Spoločnosť Finep zatiaľ v Bratislave realizovala tri etapy komplexu Jégého alej v Ružinove, kde je už dokopy takmer tisíc bytov. Aktuálne dokončuje štvrtú výškovú časť umiestnenú vedľa čerpacej stanice na Trnavskej ulici. Predošlá fáza prešla hodnotením v rámci Rande s realitou.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 14

Tagy Finep, Premiére

Našli ste u nás zaujímavé články?

Pridajte si ich na svoj web pomocou spravodajského widgetu

Realitná inzercia

PROJEKT NOBELOVA, BA III

PROJEKT NOBELOVA, BA III Výstavba jedinečného projektu NOBELOVA pokračuje! Výmery voľných bytov začínajú od 37,36 m2. Byty sú vybavené v štandarde s možnosťou kúpy park. státia.

Projekt Nový Ružinov

Projekt Nový Ružinov Exkluzívne ponúkame byty na predaj v projekte Nový Ružinov. Výmery od 27,88 m2 do 75,30 m2, každý byt má loggiu alebo terasu.

Byty Devín - pozor, začiatok výstavby!

Byty Devín - pozor, začiatok výstavby! Výhodná ponuka: 3 a 4-izbové byty v rodinných domoch s vlastnými záhradami, terasami a parkovacími miestami v cene vo vyhľadávanej lokalite BA – Devín.

Ideálne orientované pozemky Nová Dedinka

Ideálne orientované pozemky Nová Dedinka Ponúkame stavebné pozemky s vlastným jazerom a lesoparkom v obci Nová Dedinka iba 3 km od Bernolákova. Ceny pozemkov už od 39 900 € s DPH.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

ZLATÉ KRÍDLO,konečne SMART byty v Krasňanoch

ZLATÉ KRÍDLO,konečne SMART byty v Krasňanoch Byty pre Vás staviame a následne aj spravujeme. Inteligencia znamená nízke prevádzkové náklady. Použite materiály sú TOP.Obhliadky od júla 2016. Tešíme sa...

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

U nás si vyberie každý.

U nás si vyberie každý. Presvedčte sa sami a dajte zelenú svojmu novému domovu. Vyberte si so širokej ponuky kvalitných pozemkov za dostupné ceny už od 90€ m2.

Pridať inzerát