Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Mendelsohn po reštarte výstavby spustil predaj bytov

09.01.2017 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Pol roka po obnovení výstavby sa do predaja dostávajú byty v projekte Mendelsohn v bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice. Sedem rokov rozostavaný projekt kúpila vlani v lete spoločnosť Bencont Development. (Doplnené o vyjadrenie developera)

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Mendelsohn vyrastá na Kazanskej ulici, ktorej zástavbu v posledných rokoch dopĺňa viacero projektov. Jedenásťpodlažná stavba prinesie 60 bytov, od jednoizbových po štvorizbové s výmerami od 44 do 92 štvorcových metrov. Na ustúpenom vrchnom poschodí sú dva veľkorozmerné byty s plochou necelých 150 a vyše 160 m2.

Priemerná cena bytov je podľa developera 2 050 eur za štvorcový meter s daňou. Najlacnejší byt tak vychádza na 89 500 eur, štvorizbové byty stoja do 185-tisíc, dva vrchné byty takmer 350-tisíc eur. V cene všetkých bytov je aj parkovacie miesto v podzemnej garáži, kde je na troch podlažiach spolu 78 státí.

Mendelsohn - vizualizáciaZdroj: Bencont Development

Na prízemí domu na rohu Kazanskej a Krajinskej ulice sú obchodné priestory s celkovou plochou 543 štvorcových metrov. Ich počet je zatiaľ voliteľný podľa záujmu. Dokončenie stavby je plánované na prvý polrok 2018.

Výstavba bytového domu Mendelsohn sa začala v máji 2008 pod taktovkou spoločnosti Darvos, ktorá patrila pod holandský Emprin Holding. Predaj sa začal následne v septembri s cenami od 55-tisíc do 62-tisíc korún za štvorcový meter (1 825 až 2 060 eur).

Práce zastali v septembri nasledujúceho roku dokončením podzemnej časti a základovej dosky. Investor vysvetľoval zastavenie výstavby nepriaznivou ekonomickou situáciou. Bencont kúpil nehnuteľnosť minulý rok v júni a v auguste obnovil výstavbu.

„O túto investičnú príležitosť sme sa zaujímali dlhšie. Neďaleko totiž dokončujeme iný náš bytový dom Valerian, ktorého predaj sa vyvíja veľmi sľubne. Mendelsohn je solídne pripravený projekt so zaujímavou polohou a architektúrou,“ konštatuje konateľ developerskej spoločnosti Martin Šimurda.

Projekt odkazuje na tvorbu významného architekta prvej polovice dvadsiateho storočia, predstaviteľa nemeckého expresionizmu Ericha Mendelsohna (1887 - 1953). Autorom architektonického riešenia je ateliér a3a.

Mendelsohn - vizualizáciaZdroj: Bencont Development

Aj v prípade dvojice domov Valerián so 64 bytmi Bencont odkúpil dlhšie pozastavený predkrízový projekt. Vedľa neho bol minulý rok dokončený aj Eco House (prečítajte si hodnotenie v Rande s realitou).

Súčasťou výraznej stavebnej aktivity okolo Kazanskej ulice z posledných rokov je aktuálne projekt Oppidum. V príprave je aj Heaven House od spoločnosti Greefin Group.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Bencont Development

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - 3i byt v Panorama City na 29. p

PREDAJ - 3i byt v Panorama City na 29. p HERRYS ponúka na predaj 3i byt v Panorama City na 29. poschodí, 79 m2 s lodžiou a krásnym výhľadom na Bratislavu. Cena: 280 000 EUR

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 806 m2 a 181 350 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, kolaudácia - koniec roka 2016.

Nové byty v Dúbravke - TUJETOIN

Nové byty v Dúbravke -  TUJETOIN Výborná občianska vybavenosť a pestré možnosti trávenia voľného času v blízkosti Devínskej Kobyly zaručujú pohodové bývanie - 3.etapa, 1-3 izb. byty

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát