Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Petržalka City 2 spúšťa predaj so 140 bytmi

21.10.2015 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Do ponúk petržalského nového bývania pribúda ďalšia novostavba. Petržalka City 2, čo je druhá etapa v rámci rozsiahlej rozvojovej zóny pri Chorvátskom ramene, prinesie takmer 140 obytných jednotiek. Developerské spoločnosti Lentimex development a Sollaris spúšťajú predaj v najbližších týždňoch.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Vedľa existujúcej prvej etapy s nápadnou architektúrou pribudne 14-podlažný objekt so 118 bytmi a 20 nebytovými ateliérmi. K tomu sa pridávajú administratívne priestory na druhom podlaží s výmerou zhruba 500 m2 a ďalších 1 200 m2 občianskej vybavenosti na prízemí.

„Reklamná kampaň a oficiálny predaj začína v novembri,“ pre TREND Reality približuje Andrej Kasana, CFO Lentimex development. Predpredaj už beží od októbra, podľa zástupcu firmy je približne 35 bytov predrezervovaných. Počíta sa aj s niekoľkými mezonetmi na prvých podlažiach.

Uvádzacie ceny

Presný cenník zatiaľ nie je zverejnený, no napríklad jednoizbový byt s výmerou 25 m2 a terasou s plochou okolo 11 m2 bude v ponuke za 60-tisíc eur s DPH. Dvojizbový byt s veľkosťou 45 m2 a päťmetrovým balkónom za necelých 100-tisíc, trojizbový s takmer 70 m2 a desaťmetrovou terasou za 155-tisíc.

Ceny sa líšia v závislosti poschodia i orientácie, ide o holobyty. Podľa A. Kasanu počíta investor ešte s uvádzacími cenami, ktoré budú oproti vyššie spomenutým o 3 až 6 percent nižšie.

Petržalka City 2Zdroj: Petržalka City

„Máme stavebné povolenie a v súčasnosti začíname výkopové práce,“ hovorí Štefan Koluš, člen predstavenstva spoločnosti Petržalka City, a.s. Projekt plánujú dokončiť o dva roky neskôr.

Parkovanie vznikne v podzemných garážach, kde je naplánovaných 144 parkovacích miest, jedno stojí 12-tisíc eur, do konca roka je o niečo lacnejšie. K druhej fáze Petržalka City prináležia aj vonkajšie státia pred jednotkou, investor ich bude postupne vyhradzovať pre majiteľov bytov a obchodné prevádzky. Dnes na ich parkujú aj okolití obyvatelia.

Vonkajšie plochy

Projekt má čiastočne architektúrou i riešením vonkajších plôch nadviazať na existujúcu jednotku. Počíta so zeleňou, exteriérovými terasami i fitnes prvkami. „Chceli by sme tu pripraviť aj menšie pódium,“ dodáva Š Koluš.

Pribudnúť majú aj membrány rovnaké ako v prvej fáze. Za architektúrou stojí ateliér Viest Architekti s autorskou spoluprácou kancelárie Bluhm Partner, ktorá navrhovala jednotku. V porovnaní s prvou etapou vznikne viac bytov i podlaží, kvalitatívne parametre však majú byť podobné.

V prvej fáze Petržalka City vzniklo 109 bytov na ôsmich poschodiach. Projekt skolaudovali v roku 2013, krátko na to prešiel hodnotením Rande s realitou. Dnes sú tu voľné tri posledné byty a približne 60 podzemných parkovacích miest.

Šlo o začiatok rozsiahlej výstavby, k čerstvo predstavenej druhej fáze má totiž neskôr pribudnúť aj tretia s 22-podlažnou administratívnou vežou. Investorom dvojky je Forespo, prostredníctvom realitného fondu ho financuje Poštová banka.

Ešte väčší komplex je nakreslený oproti cez Chorvátske rameno s predbežným označením Petržalka City B. Počíta sa tu s novou štvrťou bývania, administratívy a obchodov, parkom, verejnými priestranstvami, zastávkou električky a ďalšími stavbami.

Developer má pozemky v dlhodobom nájme a projekt chystá už niekoľko rokov, bližší termín štartu výstavby stále nie je známy.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Tagy Petržalka City, Poštová banka

Našli ste u nás zaujímavé články?

Pridajte si ich na svoj web pomocou spravodajského widgetu

Realitná inzercia

Bývajte tam, kde to máte radi

Bývajte tam, kde to máte radi V Bratislave vzniká nová mestská štvrť. Spoločnosť HERRYS ponúka exkluzívne projekt NOVÝ RUŽINOV! Byty a apartmány s výmerami od 27,88 m2 do 75,30 m2.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v 3 etapách - kolaudácia prvej etapy Q4 2016.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, kolaudácia - koniec roka 2016.

Nové byty v Dúbravke - TUJETOIN

Nové byty v Dúbravke -  TUJETOIN Výborná občianska vybavenosť a pestré možnosti trávenia voľného času v blízkosti Devínskej Kobyly zaručujú pohodové bývanie - 2.etapa, 1-3 izb. byty

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát