Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Petržalka City 2 spúšťa predaj so 140 bytmi

21.10.2015 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Do ponúk petržalského nového bývania pribúda ďalšia novostavba. Petržalka City 2, čo je druhá etapa v rámci rozsiahlej rozvojovej zóny pri Chorvátskom ramene, prinesie takmer 140 obytných jednotiek. Developerské spoločnosti Lentimex development a Sollaris spúšťajú predaj v najbližších týždňoch.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Vedľa existujúcej prvej etapy s nápadnou architektúrou pribudne 14-podlažný objekt so 118 bytmi a 20 nebytovými ateliérmi. K tomu sa pridávajú administratívne priestory na druhom podlaží s výmerou zhruba 500 m2 a ďalších 1 200 m2 občianskej vybavenosti na prízemí.

„Reklamná kampaň a oficiálny predaj začína v novembri,“ pre TREND Reality približuje Andrej Kasana, CFO Lentimex development. Predpredaj už beží od októbra, podľa zástupcu firmy je približne 35 bytov predrezervovaných. Počíta sa aj s niekoľkými mezonetmi na prvých podlažiach.

Uvádzacie ceny

Presný cenník zatiaľ nie je zverejnený, no napríklad jednoizbový byt s výmerou 25 m2 a terasou s plochou okolo 11 m2 bude v ponuke za 60-tisíc eur s DPH. Dvojizbový byt s veľkosťou 45 m2 a päťmetrovým balkónom za necelých 100-tisíc, trojizbový s takmer 70 m2 a desaťmetrovou terasou za 155-tisíc.

Ceny sa líšia v závislosti poschodia i orientácie, ide o holobyty. Podľa A. Kasanu počíta investor ešte s uvádzacími cenami, ktoré budú oproti vyššie spomenutým o 3 až 6 percent nižšie.

Petržalka City 2Zdroj: Petržalka City

„Máme stavebné povolenie a v súčasnosti začíname výkopové práce,“ hovorí Štefan Koluš, člen predstavenstva spoločnosti Petržalka City, a.s. Projekt plánujú dokončiť o dva roky neskôr.

Parkovanie vznikne v podzemných garážach, kde je naplánovaných 144 parkovacích miest, jedno stojí 12-tisíc eur, do konca roka je o niečo lacnejšie. K druhej fáze Petržalka City prináležia aj vonkajšie státia pred jednotkou, investor ich bude postupne vyhradzovať pre majiteľov bytov a obchodné prevádzky. Dnes na ich parkujú aj okolití obyvatelia.

Vonkajšie plochy

Projekt má čiastočne architektúrou i riešením vonkajších plôch nadviazať na existujúcu jednotku. Počíta so zeleňou, exteriérovými terasami i fitnes prvkami. „Chceli by sme tu pripraviť aj menšie pódium,“ dodáva Š Koluš.

Pribudnúť majú aj membrány rovnaké ako v prvej fáze. Za architektúrou stojí ateliér Viest Architekti s autorskou spoluprácou kancelárie Bluhm Partner, ktorá navrhovala jednotku. V porovnaní s prvou etapou vznikne viac bytov i podlaží, kvalitatívne parametre však majú byť podobné.

V prvej fáze Petržalka City vzniklo 109 bytov na ôsmich poschodiach. Projekt skolaudovali v roku 2013, krátko na to prešiel hodnotením Rande s realitou. Dnes sú tu voľné tri posledné byty a približne 60 podzemných parkovacích miest.

Šlo o začiatok rozsiahlej výstavby, k čerstvo predstavenej druhej fáze má totiž neskôr pribudnúť aj tretia s 22-podlažnou administratívnou vežou. Investorom dvojky je Forespo, prostredníctvom realitného fondu ho financuje Poštová banka.

Ešte väčší komplex je nakreslený oproti cez Chorvátske rameno s predbežným označením Petržalka City B. Počíta sa tu s novou štvrťou bývania, administratívy a obchodov, parkom, verejnými priestranstvami, zastávkou električky a ďalšími stavbami.

Developer má pozemky v dlhodobom nájme a projekt chystá už niekoľko rokov, bližší termín štartu výstavby stále nie je známy.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Tagy Petržalka City, Poštová banka

Našli ste u nás zaujímavé články?

Pridajte si ich na svoj web pomocou spravodajského widgetu

Realitná inzercia

Byty v projekte APOLLIS, Prievozská ul.

Byty v projekte APOLLIS, Prievozská ul. HERRYS ponúka na predaj posledné voľné byty na najvyššom poschodí v projekte APOLLIS - dostupná lokalita na Prievozskej ulici. Ceny od 100 790 EUR.

Hájpark II v Petržalke - posledný byt

Hájpark II v Petržalke - posledný byt Projekt je výnimočný tým, že je celý obkolesený lesom. Flexibilné byty, tiché prostredie a park s jazierkom. Cena posledného voľného bytu - 179 173 €.

Byty Devín - pozor, začiatok výstavby!

Byty Devín - pozor, začiatok výstavby! Výhodná ponuka: 3 a 4-izbové byty v rodinných domoch s vlastnými záhradami, terasami a parkovacími miestami v cene vo vyhľadávanej lokalite BA – Devín.

Ideálne orientované pozemky Nová Dedinka

Ideálne orientované pozemky Nová Dedinka Ponúkame stavebné pozemky s vlastným jazerom a lesoparkom v obci Nová Dedinka iba 3 km od Bernolákova. Ceny pozemkov už od 39 900 € s DPH.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Špecialisti na úvery a nehnuteľnosti

Špecialisti na úvery a nehnuteľnosti Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

ZLATÉ KRÍDLO,konečne SMART byty v Krasňanoch

ZLATÉ KRÍDLO,konečne SMART byty v Krasňanoch Byty pre Vás staviame a následne aj spravujeme. Inteligencia znamená nízke prevádzkové náklady. Použite materiály sú TOP.Obhliadky od júla 2016. Tešíme sa...

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Pridať inzerát