Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Poslanci odmietli nájomné byty v Ružinove, zvažujú širšie centrum

22.09.2016 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Proti výstavbe náhradných nájomných bytov pre ľudí z bytov s regulovaným nájomným sa postavili mestskí poslanci. Na mestskom zastupiteľstve nepodporili výstavbu na Astronomickej a Čmelíkovej. Týmto plánom predchádzala dlhá diskusia a spory medzi primátorom hlavného mesta a starostom mestskej časti.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

 „Sme šťastní, že sa nám nakoniec podarilo zvíťaziť, že mesto sa nebude správať ako ten najhorší developer. Bojovali sme za to s ostatnými kolegami, mestskými poslancami za Ružinov, aj spoločne s ružinovským starostom a poslancami ružinovského miestneho zastupiteľstva,“ citujú miestne noviny Ružinovské Echo mestského poslanca Martina Chrena.

Proti vhodnosti výstavby na Ostredkoch sa postavil aj poslanec Branislav Kaliský, ktorý je architektom viacerých bratislavských stavieb, napríklad Eurovey. „Mňa ešte teší, že sa bude konečne robiť štúdia na tú časť, kde vznikne ružinovský bulvár, o ktorom sa už tak dlho hovorí. Verím, že to spravíme spoločne s občanmi.“

Zástupcovia samosprávy podľa Ružinovského Echa chápu potrebu realizovania takejto výstavby. Komentuje to aj poslankyňa Lucia Štaselová:  „Na jednej strane stoja obyvatelia z Ostredkov, ktorí výstavbu pochopiteľne odmietajú. No na druhej strane sú Bratislavčania, ktorí naozaj majú nárok na náhradné nájomné bývanie a dodnes sa im tento problém nevyriešil.“

Zákon prikazuje mestám do konca roku 2016 postaviť 580 náhradných nájomných bytov. V opačnom prípade bude musieť z mestského rozpočtu vyplatiť 4 milióny eur. Už teraz je isté, že tento termín Bratislava nestihne.

Poslanci navrhli ako náhradné riešenie lokalitu na Bazovej ulici, kde v minulosti sídlil zberný dvor a je to v rámci širšieho centra Bratislavy. „Na Bazovej ulici by sa dali náhradné byty postaviť výhodnejšie, v areáli, ktorý je dnes opustený a chátra. Tu by táto výstavba nikomu nevadila. Určite je to oveľa lepšie riešenie, ako ničiť zelené parky,“ hovorí M. Chren.

Neprehliadnite

Pre povolenie výstavby nového projektu na Bazovej je ale ešte potrebné zmeniť územný plán, čo je v hlavnom meste bežne proces na niekoľko mesiacov až rokov. I keď B. Kaliský hovorí, že to nemusí byť aj tento prípad, lebo ulica by mohla ísť na zmeny územného plánu samostatne.

„Tým by sa nám potvrdilo, že to ide aj po jednom a nemusia to byť vždy balíčky, kde sa päť zlých vecí zvezie pri desiatich dobrých. Ak sa nám toto podarí, začne tým nová éra zmien územného plánu v meste a každý pozemok môže ísť zvlášť. Čiže dá sa samostatne a dôsledne posúdiť a budeme schvaľovať len tie dobré zmeny“, dodáva architekt.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy nájomné byty

Diskusia (0 reakcií)

Našli ste u nás zaujímavé články?

Pridajte si ich na svoj web pomocou spravodajského widgetu

Realitná inzercia

3i apartmán 61m2 v projekte Nový Ružinov

3i apartmán 61m2 v projekte Nový Ružinov Exkluzívne ponúkame na predaj 3 izbový apartmán v novej časti Ružinova s výmerou 61 m2 za 128 870 EUR. Bezproblémová dostupnosť do mesta, aj na dunajskú hrádzu

PREDAJ - Záhorské sady, od 821 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 821 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 821 m2 a 184 725 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Byty Devín - pozor, začiatok výstavby!

Byty Devín - pozor, začiatok výstavby! Výhodná ponuka: 3 a 4-izbové byty v rodinných domoch s vlastnými záhradami, terasami a parkovacími miestami v cene vo vyhľadávanej lokalite BA – Devín.

Ideálne orientované pozemky Nová Dedinka

Ideálne orientované pozemky Nová Dedinka Ponúkame stavebné pozemky s vlastným jazerom a lesoparkom v obci Nová Dedinka iba 3 km od Bernolákova. Ceny pozemkov už od 39 900 € s DPH.

Na predaj krásny 54m2 2-izbový byt Ružinove

Na predaj krásny 54m2 2-izbový byt Ružinove Byt je kompletne zrekoštruovaný a pekne zariadený. Nachádza sa v tichej lokalite s kompletnou občianskou vybavenosťou a možnosťou bezproblémového parkovania.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

KANCELÁRSKE PRIESTORY BEZPLATNE.

KANCELÁRSKE PRIESTORY BEZPLATNE. Za sprostredkovanie prenájmu kancelárskych priestorov neplatíte. Nechajte si poradiť od profesionálov. www.kancelarienaprenajom.sk

Pridať inzerát