Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Rýchly rast cien bytov si únia udržala

19.10.2016 | ds | © 2016 News and Media Holding

Rekordné pokrízové zdražovanie domov a bytov v Európskej únii zo začiatku tohto roka pokračovalo až do leta. Podľa údajov európskeho štatistického úradu Eurostat sa ceny nehnuteľností na bývanie v druhom štvrťroku v priemere za celú Európsku úniu zvýšili medziročne o štyri percentá a za eurozónu o takmer tri percentá.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Najvýraznejší nárast si, rovnako ako v prvých troch mesiacoch roka, udržali naši susedia Maďarsko a Rakúsko, medzi ktoré sa vtesnalo ešte Lotyšsko. Práve Maďarsko a Lotyšsko mali ako jediné dvojciferný nárast.

Nadpriemerným tempom vyše štyroch percent rástlo až 16 členských krajín únie. Medzi nimi bolo aj Slovensko, ktorému Eurostat nameral 5,7-percentné medziročné zvýšenie cien bývania.

Iba dve krajiny zaznamenali medziročný pokles cien, rovnako ako začiatkom roka to boli Cyprus a Taliansko. Kým druhá z južanských krajín klesala naďalej pozvoľne, ceny na Cypre sa prepadli o takmer deväť percent.

Neprehliadnite

Pri pohľade na vývoj cien od začiatku apríla do konca júna vyčíslil Eurostat najvyšší nárast cien bývania Lotyšsku, o 6,6 percenta. Výrazné medzikvartálne zdraženie prišlo aj v Estónsku, Litve, Portugalsku a Veľkej Británii (3 až 3,1 percenta). Len málo za nimi zaostalo Slovensko (2,6 %) ale aj susedné Česko (2,8 %), Bulharsko, Rumunsko či Nemecko.

Ceny sa za tri mesiace znížili len v štyroch krajinách – na Cypre, v Chorvátsku (zhodne o 0,9 %), Taliansku (0,4 %) a Maďarsku (0,2 %). Medzikvartálny nárast cien za celú úniu dosiahol 1,6 percenta a za eurozónu 1,4 percenta.

Ako sa zmenili ceny bývania v EÚ (2. štvrťrok 2016)
Najväčší rast Najväčší pokles
medziročná zmena v % medziročná zmena v %
Maďarsko +10,3 Cyprus -8,9
Lotyšsko +10,3 Taliansko -1,4
Rakúsko +9,0
V. Británia +8,8
Švédsko +8,7
Rumunsko +6,8
Bulharsko +6,5
Česká republika +6,3
Portugalsko +6,3
Slovensko +5,7
Luxembursko +5,6
Holandsko +5,3
Írsko +5,3
Nemecko +5,3
Malta +5,1
Dánsko +4,5
Španielsko +3,8
Litva +3,4
Belgicko +2,4
Estónsko +1,8
Chorvátsko +1,2
Fínsko +0,8
Francúzsko +0,8
Poľsko +0,4 +4,0
Slovinsko +0,4 Eurozóna +2,9
Zdroj: Eurostat; Poznámka: údaje za Grécko nie sú k dispozícii
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy ceny bytov, Eurostat

Diskusia (0 reakcií)

Našli ste u nás zaujímavé články?

Pridajte si ich na svoj web pomocou spravodajského widgetu

Realitná inzercia

PROJEKT NOBELOVA 2, BA III

PROJEKT NOBELOVA 2, BA III 2. etapa projektu NOBELOVA je na 85% vypredaná! Výmery voľných bytov začínajú od 39,71 m2. Byty sú vybavené v štandarde s možnosťou kúpy park. státia.

PREDAJ - Záhorské sady, od 821 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 821 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 821 m2 a 184 725 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Sokolská Residence - rezidenčný projekt

Sokolská Residence - rezidenčný projekt Sokolská Residence - jedinečný rezidenčný projekt s nadčasovou architektúrou. Neváhajte, prvých 20 bytov za zvýhodnenú cenu!

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, kolaudácia - koniec roka 2016.

Nové byty v Dúbravke - TUJETOIN

Nové byty v Dúbravke -  TUJETOIN Výborná občianska vybavenosť a pestré možnosti trávenia voľného času v blízkosti Devínskej Kobyly zaručujú pohodové bývanie - 2.etapa, 1-3 izb. byty

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Pridať inzerát