Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Rýchly rast cien bytov si únia udržala

19.10.2016 | ds | © 2016 News and Media Holding

Rekordné pokrízové zdražovanie domov a bytov v Európskej únii zo začiatku tohto roka pokračovalo až do leta. Podľa údajov európskeho štatistického úradu Eurostat sa ceny nehnuteľností na bývanie v druhom štvrťroku v priemere za celú Európsku úniu zvýšili medziročne o štyri percentá a za eurozónu o takmer tri percentá.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Najvýraznejší nárast si, rovnako ako v prvých troch mesiacoch roka, udržali naši susedia Maďarsko a Rakúsko, medzi ktoré sa vtesnalo ešte Lotyšsko. Práve Maďarsko a Lotyšsko mali ako jediné dvojciferný nárast.

Nadpriemerným tempom vyše štyroch percent rástlo až 16 členských krajín únie. Medzi nimi bolo aj Slovensko, ktorému Eurostat nameral 5,7-percentné medziročné zvýšenie cien bývania.

Iba dve krajiny zaznamenali medziročný pokles cien, rovnako ako začiatkom roka to boli Cyprus a Taliansko. Kým druhá z južanských krajín klesala naďalej pozvoľne, ceny na Cypre sa prepadli o takmer deväť percent.

Neprehliadnite

Pri pohľade na vývoj cien od začiatku apríla do konca júna vyčíslil Eurostat najvyšší nárast cien bývania Lotyšsku, o 6,6 percenta. Výrazné medzikvartálne zdraženie prišlo aj v Estónsku, Litve, Portugalsku a Veľkej Británii (3 až 3,1 percenta). Len málo za nimi zaostalo Slovensko (2,6 %) ale aj susedné Česko (2,8 %), Bulharsko, Rumunsko či Nemecko.

Ceny sa za tri mesiace znížili len v štyroch krajinách – na Cypre, v Chorvátsku (zhodne o 0,9 %), Taliansku (0,4 %) a Maďarsku (0,2 %). Medzikvartálny nárast cien za celú úniu dosiahol 1,6 percenta a za eurozónu 1,4 percenta.

Ako sa zmenili ceny bývania v EÚ (2. štvrťrok 2016)
Najväčší rast Najväčší pokles
medziročná zmena v % medziročná zmena v %
Maďarsko +10,3 Cyprus -8,9
Lotyšsko +10,3 Taliansko -1,4
Rakúsko +9,0
V. Británia +8,8
Švédsko +8,7
Rumunsko +6,8
Bulharsko +6,5
Česká republika +6,3
Portugalsko +6,3
Slovensko +5,7
Luxembursko +5,6
Holandsko +5,3
Írsko +5,3
Nemecko +5,3
Malta +5,1
Dánsko +4,5
Španielsko +3,8
Litva +3,4
Belgicko +2,4
Estónsko +1,8
Chorvátsko +1,2
Fínsko +0,8
Francúzsko +0,8
Poľsko +0,4 +4,0
Slovinsko +0,4 Eurozóna +2,9
Zdroj: Eurostat; Poznámka: údaje za Grécko nie sú k dispozícii
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy ceny bytov, Eurostat

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 806 m2 a 181 350 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu Otvorili sme 2 nové pracovné pozície v realitnej kancelárii HERRYS v Bratislave. Pozrite si aké - viac info v linku.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát