Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Zelené Grunty prinesú dvesto bytov

10.01.2017 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Na košickom sídlisku KVP sa pripravuje ďalšia bytová výstavba. Komplex Zelené Grunty má priniesť dvesto bytov v štyroch domoch v susedstve starších novostavieb na Klimkovičovej ulici.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Na trojuholníkovom pozemku za bytovým domom Girbeš vyrastú štyri samostatné sedem- až osempodlažné objekty prepojené podzemným parkovacím podlažím a čiastočne aj na prízemí. Za bytovkami vznikne zelená oddychová zóna s detskými a multifunkčnými ihriskami.

„Pozemok je na vyvýšenom mieste nad Myslavským údolím, ku ktorému sa zvažuje s krásnymi výhľadmi so slnečnou západnou orientáciou. Z tohto dôvodu sú hmoty objektov bytových domov a ich rozmiestnenie po pozemku orientované tak, aby sa v maximálnej miere zhodnotila táto orientácia s výhľadmi a taktiež zabezpečila aj vytvorenie tichého zeleného dvora izolovaného od ulice,“ približuje zámer urbanistické riešenie.

Zelené Grunty - vizualizáciaZdroj: RG Development

Tri objekty označené B, C a D budú orientované mierne šikmo pozdĺž Klimkovičovej ulice, objekt A vyrastie pri novej komunikácii kolmej na ulicu oproti bytovke Girbeš. V základnej verzii je v objekte A 42 bytov a v ostatných domoch 52 až 53 bytov. V ponuke by mali byť jednoizbové až štvorizbové byty, takmer všetky s balkónom, loggiou alebo terasou.

„Avšak objekty sú riešené tak, aby bola možná variabilita spájania či zmenšovania plôch bytov, takže počet bytov sa môže čiastočne meniť podľa aktuálnych požiadaviek na veľkosti a typy bytov,“ píše sa v zámere predloženom na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Zelené Grunty - situáciaZdroj: RG Development

Obyvatelia budú mať k dispozícii 275 parkovacích miest. Z toho 170 státí je navrhnutých v podzemných garážach a ďalších 105 miest na vonkajších parkoviskách. Keďže objekty sú umiestnené vo svahu, podzemné podlažie je čiastočne nad zemou a vjazd do garáží je tak priamo z ulice bez rampy.

Predkladateľom projektu je bratislavská spoločnosť RG Development. So začiatkom výstavby počíta koncom roku 2017, práce by mali prebiehať v štyroch etapách zhruba päť rokov. Celkové náklady na realizáciu projektu odhaduje investor na takmer deväť miliónov eur.

Projekt je v priamom susedstve s bytovým komplexom Girbeš, ktorý dokončila spoločnosť Titus v roku 2009. Rovnaký developer neďaleko dokončuje druhú etapu projektu Titus Klimkovičova s takmer 130 bytmi v troch objektoch.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Projekt Nový Ružinov - 2. fáza

Projekt Nový Ružinov - 2. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené apartmány v druhej fáze úspešneho projektu Nový Ružinov - kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, kolaudácia - koniec roka 2016.

Nové byty v Dúbravke - TUJETOIN

Nové byty v Dúbravke -  TUJETOIN Výborná občianska vybavenosť a pestré možnosti trávenia voľného času v blízkosti Devínskej Kobyly zaručujú pohodové bývanie - 3.etapa, 1-3 izb. byty

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Pridať inzerát