Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Česko čaká rekordný rok, pozrite si nové nákupné centrá a kancelárie

10.01.2017 | ds | ČTK

Realitný biznis v susednej Českej republike očakáva rekordný rok. Otvorenie chystá viac nákupných centier ako za posledné dva roky dokopy a päťkrát viac kancelárií ako vlani. Investori plánujú na kúpu nehnuteľností minúť 3,3 miliardy eur.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Takáto suma by prekonala aj minuloročný rekord s predpokladaným objemom investícií tesne nad tri miliardy. Podľa poradenskej spoločnosti CBRE rokujú investori o 50 transakciách, ktoré by mohli byť uzavreté do konca roka 2017.

Takmer polovica sumy by mala pripadať na kúpu obchodných priestorov a viac ako tretina na kancelárie. Viac ako polovica nehnuteľností v hľadáčiku kupcov je mimo Prahy. Medzi najzaujímavejšie môžu patriť nákupné centrá Olympia Brno, Avion Shopping Park Zličín či podiel v OC Nový Smíchov.

Centrum ChodovZdroj: Centrum Chodov

Po slabších rokoch sa rozbieha aj výstavba komerčných nehnuteľností. Už tento rok je podľa poradenskej spoločnosti Cushman & Wakefield v pláne otvorenie siedmich nových či zrekonštruovaných nákupných a retailových centier s plochou približne 78-tisíc štvorcových metrov. Je to viac ako za posledné dva roky spolu.

Kým vlani pribudol iba prvý český Aupark v Hradci Králové od pôvodom slovenského developera HB Reavis a šesť malých nákupných parkov, tento rok otvorí Central Jablonec, rozšírenia centier Chodov v Prahe, IGY v Českých Budějoviciach a Retail Parku Třinec a tri nové retailové parky v Chebe, Horných Měcholupách a Písku. Otvoriť sa má aj dlho plánované outletové centrum Prague The Style Outlets pri pražskom letisku.

TrimaranZdroj: Trimaran Praha

Začať by sa mala aj výstavba troch nákupných centier Bořislavka a Palác Stromovka v Prahe a Avion Shopping Park v Brne, vymenúva Cushman & Wakefield. V Česku teraz funguje 120 nákupných centier a 180 nákupných parkov s celkovou predajnou plochou 3,3 milióna štvorcových metrov.

Oživenie sa očakáva aj na kancelárskom trhu. Podľa Hospodářských novin by mali developeri v Prahe odovzdať 15 nových administratívnych budov s celkovou plochou 178 800 m2, teda asi päťkrát viac ako minulý rok. K najväčším projektom patria Main Point Pankrác od developera PSJ Invest, Rustonka od J&T Real Estate, Mechanica od Penty a Trimaran od rakúskej S+B Gruppe.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Posledný byt v projekte APOLLIS

Posledný byt v projekte APOLLIS HERRYS ponúka na predaj posledný voľný byt v projekte APOLLIS - 3i byt, 96 m2 na 6.p. V cene kuchynská linka,umývačka riadu,podlahy a sanita. Bývajte Q1 2017.

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke Posledná šanca na výhodnú investíciu - posledné 1izbové byty už len v N3. Na začiatok investícia 12.000€, zvyšok platíte po kolaudácii, 6% výnos. Neváhajte!

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Galvaniho Dvory - 2. etapa v predaji

Galvaniho Dvory - 2. etapa v predaji Využite skvelú ponuku zvýhodnených cien na prvých 25 bytov s kvalitným štandardom a pivničnou kobkou v cene. Zistite viac!

Pridať inzerát