Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Developer Centralu finalizuje projekt akvaparku pri Piešťanoch

11.01.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Projekt akvaparku pri Piešťanoch, ktorý pripravuje spoločnosť Immocap, žije. Developer bratislavského Centralu odhaduje, že s prácami by mohli začať v roku 2018. Jeho ambíciou je pri kúpeľnom meste vytvoriť rekreačný komplex, ktorý bude lákať státisíce návštevníkov ročne.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Projekt rekreačného komplexu pri Piešťanoch predstavila spoločnosť ešte pred krízou. V roku 2008 hovorila o tom, že na ľavom brehu Váhu v obci Banka postaví komplex s názvom Bana Thermal. Veľkosť investície vtedy investor odhadol na 65 miliónov eur. Okrem kúpaliska či hotela malo na šesťhektárovom pozemku vyrásť aj wellness centrum.

Od oznámenia prvých plánov ubehlo deväť rokov a v projekte sa toho veľa pomenilo. V roku 2015 investor predstavil svoju víziu aj miestnym obyvateľom. Plány prezentoval samotný šéf skupiny Peter Lukeš. Na brehu Váhu nakreslil investor štyri celoročné bazény a rovnaký počet tobogánov. Ponuku malo pritom v lete rozšíriť ďalších šesť bazénov a spolu 18 tobogánov. Atrakcie dopĺňali amfiteáter, obchody, reštaurácie či kaviarne.

Nová štúdia

Odvtedy sa situácia pohla, komplex však nemá finálnu podobu. Projekt má pracovný názov Banapark Piešťany. „S ohľadom na charakter tohto projektu sme si v rámci spolupráce prizvali skúsených odborníkov a špecialistov z oblasti architektúry, koncepcie a prevádzky aquaparkov. Rovnako spolupracujeme aj s architektonickým ateliérom, ktorý má bohaté skúsenosti s realizáciou úspešných aquaparkov, tak na Slovensku ako aj v zahraničí,“ vysvetľuje pre TREND Reality generálny riaditeľ spoločnosti Immocap Martin Šramko.

Podľa jeho slov vstupujú do ďalšej fázy. „Začiatkom tohto roka máme v pláne predstaviť architektonickú štúdiu verejnosti a počas roka pokračovať v detailnejšom projektovaní a získavaní potrebných povolení. Ak pôjde všetko podľa plánu, s výstavbou by sme chceli začať už v roku 2018,“ naznačuje M. Šramko.

Neprehliadnite

Pôvodná myšlienka projektu sa nemení, chce nadviazať na históriu kúpaliska Sĺňava II. „Našou snahou je postaviť zábavno-rekreačný areál s celoročným vnútorným a vonkajším aquaparkom, hotelom ako aj letným aquaparkom. Počítame s množstvom vodných a iných atrakcií pre návštevníkov v podobe širokej škály bazénov, celoročných a letných tobogánov, wellnessu, športových a oddychových zón a stravovacích zariadení,“ hovorí generálny riaditeľ.

Celoročný komplex

Investor má zároveň v pláne využiť nábrežie Váhu pre budúcich návštevníkov. Súčasťou areálu má byť krytá hala so šatňami. Komplex chce lákať na rôzne druhy bazénov – vlnový, relaxačný s možnosťou vyplávať do vonkajšieho bazéna či detský. Vonkajšiu časť aquaparku má tvoriť veľký vlnový bazén s dvoma relaxačnými bazénmi a potrebnými oddychovými plochami. Súčasťou areálu majú byť stravovacie zariadenia, hygienické zariadenia a športové plochy.

Developer Immocap predal začiatkom minulého roka nákupné centrum Central. V lokalite však zostáva naďalej aktívny. Aktuálne pripravuje prestavbu podchodu na Trnavskom mýte. Projekt s rozpočtom okolo jedného milióna eur má byť hotový na jar 2018.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy akvapark, Immocap

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu Otvorili sme 2 nové pracovné pozície v realitnej kancelárii HERRYS v Bratislave. Pozrite si aké - viac info v linku.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Pridať inzerát