Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

HB Reavis postaví vo Varšave 310-metrový mrakodrap

23.11.2015 | ds | © 2015 News and Media Holding

Pôvodom slovenský developer HB Reavis získal od varšavskej radnice územné rozhodnutie pre mrakodrap s výškou 310 metrov. Podľa informácií poľských médií by sa budova navrhnutá renomovaným britským štúdiom Foster & Partners mala začať stavať v apríli budúceho roku.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 10

Tagy

HB Reavis

Veža vyrastie na rohu ulíc Chmielna a Jána Pavla II. oproti nákupnému centru Zlote Tarasy a centrálnej železničnej stanici. Nielenže prerastie neďaleký Palác kultúry a vedy, ktorý je s 237 metrami už 60 rokov najvyššou poľskou budovou, ale prekoná aj najvyššiu budovu v Európskej únii – londýnsky The Shard.

Podľa infografiky, ktorú zverejnil denník Gazeta wyborcza má Palác kultúry a vedy po strechu 188 metrov a s anténou až 237 metrov. Strecha mrakodrapu od HB Reavisu má dosiahnuť výšku 230 metrov, na ňu môže umiestniť až 80-metrovú anténu. The Shard má výšku 306 metrov.

Námestník primátora Jacek Wojciechowicz pre denník potvrdil, že rozhodnutiu predchádzala analýza siluety mesta. Mrakodrap podľa neho dobre zapadá medzi Palác kultúry a vedy a dva 240-metrové vežiaky plánované v jeho blízkosti. Ak by mal stáť kúsok západnejšie, musel by sa znížiť na dvesto metrov.

Vizualizácia 310-metrového mrakodrapu HB Reavisu vo Varšave

Vizualizácia 310-metrového mrakodrapu HB Reavisu vo VaršaveZdroj: NowaWarszawa.pl

HB Reavis získal lichobežníkový pozemok v roku 2011 od poľských železníc PKP, v súťaži ponúkol 171 miliónov zlotých (40 miliónov eur). Podľa územného plánu tu mohol stavať 143-metrovú budovu.

Využil však novú stratégiu radnice, ktorá stanovila túto lokalitu ako vhodnú pre najvyššie stavby v meste. Celkovo je vo Varšave v príprave okolo štyridsať vyše stometrových budov.

Administratívnu budovu budú podľa portálu Eurobuild CEE tvoriť tri rôzne vysoké nepravidelné hmoty, aby vyhovela svetelným normám. Spolu má priniesť 72-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy a vyše tisíc parkovacích miest v podzemnej garáži. Takmer 90 percent plochy budú kancelárie, zvyšok obchody a služby.

Pôjde o druhý varšavský projekt N. Fostera, autora ikonickej londýnskej Uhorky. Navrhol aj kancelársku budovu Metropolitan na Pilsudského námestí. Pre HB Reavis je to už šiesty projekt v poľskej metropole.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 10

Tagy HB Reavis

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 806 m2 a 181 350 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu Otvorili sme 3 nové pracovné pozície v realitnej kancelárii HERRYS v Bratislave. Pozrite si aké - viac info v linku.

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, kolaudácia - koniec roka 2016.

Nové byty v Dúbravke - TUJETOIN

Nové byty v Dúbravke -  TUJETOIN Výborná občianska vybavenosť a pestré možnosti trávenia voľného času v blízkosti Devínskej Kobyly zaručujú pohodové bývanie - 3.etapa, 1-3 izb. byty

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Pridať inzerát