Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

HB Reavis predal tri budovy vo Varšave

14.09.2016 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Stredoeurópskej developerskej skupine slovenského pôvodu sa podarilo v tomto roku po londýnskom zrealizovať ďalší veľký obchod. HB Reavis predal tri kancelárske budovy v poľskej metropole, ide o administratívne komplexy Konstruktorska Business Center a Gdanski Business Center.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

HB Reavis

Celá transakcia je s hodnotou 300 miliónov eur jedným z najväčších obchodov tohto roka v Poľsku a celej strednej Európe. Konstruktorsku získala skupina Golden Star Estate B.V., ktorej patrí vo svete niekoľko nehnuteľostí a v Poľsku tento rok kúpila aj iný kancelársky projekt Oxygen Park.

Druhým obchodom je predbežná dohoda o predaji budov A a B projektu Gdanski Business Center. HB Reavis ju podpísal s poradenskou spoločnosťou Savills Investment Management, ktorá zastupuje nemenovaného klienta z radov medzinárodných penzijných fondov.

Slovenský developer tento rok predal aj svoj prvý londýnsky projekt – 33 Central, ktorý za 360 miliónov eur získala americká investičná banka Wells Fargo. Šlo o najväčšiu realitnú transakciu po hlasovaní Britov o vystúpení z Európskej únie, takže sa jej venovali aj svetové médiá.

Gdanski BCZdroj: HB Reavis

„Dokončením dvoch obchodov v Poľsku sme tento rok v Európe predali deväť budov, čo za tri štvrťroky robí hodnotu miliardu eur,“ hovorí Marián Herman, CFO HB Reavis. Podľa neho to okrem kvality samotného produktu developera potvrdzuje pretrvávajúcu dôveru inštitucionálnych investorov na európskych trhoch napriek niektorým obavám po Brexite.

Projekt Konstruktorska dokončený v roku 2013 bol prvým administratívnym projektom developera v Poľsku. Vo varšavskej kancelárskej štvrti Mokotow prináša 49 500 m2 plôch kategórie A. Keďže má len sedem podlaží, plocha podlažia je jedna z najväčších v Európe. Budova je obsadená na sto percent firmami ako Procter & Gamble, PZU, Otis či Heineken.

Neprehliadnite

Biznis centrum Gdanski je dvakrát takým veľkým komplexom pozostávajúcim zo štyroch objektov. Budova je taktiež plne obsadená, medzi nájomníkov patria spoločnosti ako KPMG, Agricultural Property Agency, SNC Lavalin, Provident, WebInterpret, KMD, Agito, Bank BGZ BNP Paribas SA a poisťovacia spoločnosť Aviva.

HB Reavis je v poslednom čase po dlhšom období útlmu aktívny aj v Bratislave, kde čoskoro dokončí prvú trojicu budov kancelárskeho komplexu Twin City, začal stavať Twin City Tower a pracuje aj na dočasnej autobusovej stanici neďaleko. Dôvodom je príprava kompletnej rekonštrukcie existujúcej stanice na multifunkčný komplex.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy HB Reavis

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PROJEKT NOBELOVA 2, BA III

PROJEKT NOBELOVA 2, BA III 2. etapa projektu NOBELOVA je na viac ako 90% vypredaná! Byty sú vybavené v štandarde s možnosťou kúpy park. státia.

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke Posledná šanca na výhodnú investíciu - posledné 1izbové byty už len v N3. Na začiatok investícia 12.000€, zvyšok platíte po kolaudácii, 6% výnos. Neváhajte!

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát