Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Kursalon v Trenčianskych Tepliciach sa mení na dizajnový hotel

18.10.2016 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Jedna z najznámejších stavieb kúpeľného mestečka Trenčianske Teplice začala s rozsiahlou rekonštrukciou. Kursalon z druhej polovice 19. storočia, známy aj ako Kúpeľná dvorana, sa mení na dizajnový kongresový a kúpeľný hotel.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Práce sa rozbehli začiatkom októbra. Majiteľ objektu, eventová agentúra SpicyBrown, plánuje dokončenie rekonštrukcie v máji 2018. Celkové náklady by mali dosiahnuť tri milióny eur, z toho 45 percent pokryje nenávratný finančný príspevok od Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Eventová agentúra, ktorá kultúrno-spoločenský objekt kúpila od kúpeľov v roku 2014, sa rozhodla popri rekonštrukcii dobudovať aj chýbajúce ubytovacie a wellnesové priestory.

Kursalon - vizualizácia prestavby - terasaZdroj: BEEF architekti / SpicyBrown

„Našou ambíciou je vytvoriť z Kursalonu vyhľadávaný objekt, ktorý svojimi službami pokrýva dopyt domácej i zahraničnej klientely na úrovni vysokého štandardu. Zároveň chceme docieliť, aby Kursalon fungoval naďalej ako prestížne miesto pre súkromné aj firemné podujatia. V projekte sa sústredíme na doplnenie služieb, ktoré sme doposiaľ využívali v externých prevádzkach,“ vysvetľuje Pavol Sirotný, konateľ SpicyBrown.

Spojenie moderného s historickým

Projekt prestavby vypracovalo štúdio BEEF Architekti s dôrazom na dizajnové detaily a modernú funkčnosť citlivo vsadenú do parkovej zelene. Návrh dopĺňa pôvodnú štruktúru o tretiu vrstvu.

„Nové funkcie ako hotel a wellness sú vizuálne jednoznačne odlíšené od pôvodnej štruktúry, moderné materiály kontrastujú s pôvodnými. Všetko je podčiarknuté spoločným motívom prestrešenia exteriérovej terasy a hotelového baru. Jeho tenká čierna línia tvorí novú spoločnú rímsu hlavného priečelia a rieši rozpačité napojenie historickej budovy a modernistickej prístavby,“ opisuje Rado Buzinkay zo štúdia BEEF Architekti.

Kursalon - vizualizácia prestavby - raňajkový barZdroj: BEEF architekti / SpicyBrown

„Rytmické stĺporadie pozdĺž podlubia v kombinácii s drevenými hríbovými stĺpmi zdobí otvorený verejný priestor atmosférou (kolonádou), akú si miestna kúpeľná promenáda naozaj zaslúži,“ dodáva architekt.

Prestavbou a prístavbou sa rozšíri pôvodná zastavaná plocha o vyše 220 štvorcových metrov na 2 666 m2. Zvýši sa kapacita reštaurácie Kursalon a vznikne 19 nových hotelových izieb. Zároveň sa zvýši počet konferenčných a kongresových miestností na štyri, z čoho najväčšia bude mať kapacitu 600 osôb.

Kursalon - vizualizácia prestavby - hotelová izbaZdroj: BEEF architekti / SpicyBrown

Nové wellness centrum ponúkne plavecký bazén, sauny, ochladzovací bazén a presklenú oddychovú zónu s výhľadom na park. Jeho súčasťou bude aj vonkajšia slnečná terasa s ležadlami a vírivkou. Pribudnú masážne miestnosti a priestor na fitnesscentrum.

Práce nezastavia prevádzku

Prvé stavebné úpravy, ktoré sa začali pred dvomi týždňami, sú spojené s prestavbou kuchyne a administratívnej časti budovy. Projekt zahŕňa rekonštrukciu terasy, prístavbu a prestrešenie raňajkového baru, rekonštrukciu pôvodného južného traktu, prestavbu druhého nadzemného podlažia severného krídla na hotel a kongresovú miestnosť a jednopodlažnú nadstavbu hotela.

Kursalon - vizualizácia prestavby - oddychová miestnosťZdroj: BEEF architekti / SpicyBrown

Úplne novým prvkom bude vnútorný a vonkajší wellness. Zároveň prejdú rekonštrukciou vstupná časť budovy, existujúca reštaurácia, zázemie a svadobný salónik. Výsledkom bude prepojenie dizajnového kongres & spa hotela s eventovými službami.

Projekt prestavby a prístavby je naplánovaný tak, aby čo najmenej ovplyvnil prevádzku reštaurácie a eventových priestorov. Naďalej tu budú prebiehať plánované verejné a súkromné podujatia.

Posledná prestavba po vojne

Kursalon je v Trenčianskych Tepliciach už desaťročia významnou kultúrno-spoločenskou stavbou, ktorej vznik siaha do druhej polovice 19. storočia. Poslednou rozsiahlejšou prestavbou prešla v roku 1946, keď sa kompletne pristavilo nové severné – dvojpodlažné a čiastočne podpivničené krídlo budovy. Autorom stavby je český modernistický architekt Bohuslav Fuchs, ktorý stál aj za pôvodným projektom neďalekého kúpaliska Zelená žaba.

Kursalon - vizualizácia prestavby - wellnesZdroj: BEEF architekti / SpicyBrown

Predchádzajúcim majiteľom budovy bola akciová spoločnosť Kúpele Trenčianske Teplice. Agentúra SpicyBrown ju odkúpila v septembri 2014. Už predtým tu mala v prenájme priestory na organizáciu verejných a súkromných podujatí, svadieb a prevádzku reštaurácie. Objekt aj čiastočne zrekonštruovala.

Budova spojená aj s podujatiami medzinárodného filmového festivalu Artfilm v minulosti niesla názov Kúpeľná dvorana. Nový majiteľ jej po odkúpení vrátil pôvodný názov Kursalon.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Realitná inzercia

Posledný byt v projekte APOLLIS

Posledný byt v projekte APOLLIS HERRYS ponúka na predaj posledný voľný byt v projekte APOLLIS - 3i byt, 96 m2 na 6.p. V cene kuchynská linka,umývačka riadu,podlahy a sanita. Bývajte Q1 2017.

PREDAJ - 1i byt, 43 m2 - Šancová ul.

PREDAJ - 1i byt, 43 m2 - Šancová ul. HERRYS exkluzívne ponúka na predaj veľký 1i byt na Šancovej ulici v Bratislave. Byt je na 3. poschodí a po čiastočnej rekonštrukcií. Cena 95 000 EUR

Bývanie v centre, novostavba Nová Mýtna

Bývanie v centre, novostavba Nová Mýtna Prenájom krásneho komplet zariadeného 3-izb. bytu orientovaného do tichého dvora, s parkovaním. Cena nájmu: 800€/mes. vrátane parkovacieho státia a energií

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, kolaudácia - koniec roka 2016.

Nové byty v Dúbravke - TUJETOIN

Nové byty v Dúbravke -  TUJETOIN Výborná občianska vybavenosť a pestré možnosti trávenia voľného času v blízkosti Devínskej Kobyly zaručujú pohodové bývanie - 3.etapa, 1-3 izb. byty

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Pridať inzerát