Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Lidl mení plány, v Petržalke postaví menšiu predajňu

10.01.2017 | tv | © 2017 News and Media Holding

Ešte v lete minulého roka kreslil diskontný reťazec Lidl v Petržalke veľkú predajňu. Na Mamateyovej ulici chcel pôvodnú budovu zbúrať a namiesto nej postaviť väčšiu a modernejšiu. Plány však nakoniec nezrealizoval a aktuálne predstavuje nové.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Lidl

Starú zbúrať, novú postaviť. Takýto vzorec začal aj na Slovensku uplatňovať reťazec Lidl. Tieto plány sa dotkli aj predajne na Mamateyovej ulici v Petržalke. Vedenie spoločnosti už v lete predložilo úradom plány, podľa ktorých budovu predajne z roku 2005 zbúrajú a na jej mieste postavia novú.

Terajšia predajňa má rozlohu 1 200 štvorcových metrov a 151 parkovacích miest. Podľa pôvodných plánov sa mala predajná plocha rozšíriť na 1 700 štvorcových metrov. Parkovacích miest však malo byť o 36 menej.

Projekt s rozpočtom 2,4 milióna eur sa nakoniec nerealizoval. „V tomto projekte sa však už nepokračovalo a navrhovateľ sa rozhodol do územia situovať menší formát predajne,“ píše sa v novom zámere, ktorý teraz spoločnosť predložila úradom.

Po novom má teda na Mamateyovej ulici stavať menšiu predajňu. „Navrhovaný zámer predstavuje novostavbu predajne potravín ako samostatného prevádzkového celku s predajnou plochou potravín so zádverím 1 424,12 štvorcového metra a parkoviskom pre 127 vozidiel,“ píše reťazec v zámere.

Neprehliadnite

Termín začiatku stavebných prác nie je známy, investor však predpokladá, že výstavba potrvá šesť mesiacov. Rozpočet na realizáciu stavby zostal rovnaký ako pred pol rokom, investor predpokladá, že prestavba predajne si vyžiada 2,4 milióna eur.

Prestavba predajní prebieha globálne. V roku 2015 reťazec ohlásil, že do piatich rokov u nás preinvestuje 200 miliónov eur. Nové predajne sa pýšia napríklad spätným získavaním tepla z chladiarenských a mraziarenských zariadení, úspornými LED svietidlami či toaletami a prebaľovacím pultom pre zákazníkov. V nových predajniach je aj zázemie pre zamestnancov so sprchami a školiacou miestnosťou na poschodí.

Lidl má aktuálne na Slovensku 126 predajní. Zatiaľ posledné otvoril koncom novembra v Novej Dubnici a Moldave nad Bodvou. Novú prevádzku stavia aj v Spišskej Novej Vsi, len pár metrov od najväčšej dediny na Slovensku.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Lidl

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších Zahájili sme predaj 3. fázy projektu Nový Ružinov. Ceny sú opäť veľmi priaznivé a v úvode predaja najvýhodnejšie. Rozhodnúť sa rýchlo sa preto oplatí.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát