Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Nákupné centrum Central zmenilo majiteľa

18.01.2016 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Obchodné centrum kúsok od rušnej križovatky Trnavské mýto v Bratislave má nového majiteľa. Central, ktorého developerom bola slovenská spoločnosť Immocap, získala medzinárodná investičná firma Allianz Real Estate, súčasť skupiny Allianz známej najmä rovnomennou poisťovňou.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

Výška transakcie uzavretej koncom minulého roka dosiahla 175 miliónov eur, čo ju radí na prvé miesto medzi vlaňajšími realitnými investíciami na slovenskom trhu.

„Central sme postavili ako moderné a udržateľné nákupné centrum 21. storočia a spoločne s našimi partnermi v ECE sme vytvorili miesto, kde ľudia radi trávia svoj čas,“ hovorí Peter Lukeš, predseda predstavenstva spoločnosti Immocap.

Poradenstvo kupujúcemu poskytla poradenská firma JLL. „Akvizícia nákupného centra Central len podčiarkuje pretrvávajúcu atraktívnosť a čoraz väčší záujem investorov o bratislavský realitný trh,“ dodáva Miroslav Barnáš, konateľ a vedúci investičného oddelenia JLL Slovensko.

Central otvorili na jeseň 2012, tvorí ho viac než 150 obchodov s celkovou prenajímateľnou plochou zhruba 36-tisíc m2. Prevádzkovateľom obchodnej časti je medzinárodná firma ECE, čo pomohlo pri zapĺňaní projektu obchodníkmi. Sú tu značky ako Zara, Mango, CCC, C&A, Gant, New Yorker a mnohé ďalšie. Okrem toho aj pošta, pobočky bánk, mobilných operátorov či supermarket Billa.

Súčasťou komplexu je aj fitnes centrum Golem, kde je 25-metrový plavecký bazén, na streche centra vznikol zelený park prístupný pre verejnosť. Pod zemou je 1 300 parkovacích miest.

Neprehliadnite

Okrem toho v rámci projektu vznikol aj štvorhviezdičkový hotel Lindner s 222 izbami na pätnástich poschodiach. Dominantou Centralu je administratívna veža ponúkajúca zhruba 16-tisíc m2 kancelárskych plôch, kde sídli telekomunikačný operátor Orange a vedľa je menší objekt súkromnej polikliniky ProCare. Obe kancelárske budovy kúpil v roku 2013 fond Tatra Asset Management.

Central postavili na mieste rovnomenných kúpeľov po tom, čo od deväťdesiatych rokov chátrali. Pôvodne tu mali vyrásť aj bytové domy, tento plán sa však napokon nerealizoval.

Zmeny majiteľov obchodných centier ako komerčných nehnuteľností sú bežné. V Bratislave už väčšina veľkých projektov patrí zahraničným investorom, výnimkou je zatiaľ Eurovea patriaca finančníkovi Petrovi Korbačkovi a najnovšie centrum Bory Mall vo vlastníctve skupiny Penta.

Vlaňajšok bol z pohľadu realitných investícií zaujímavý, keďže sa na trhu preinvestovalo viac než 350 miliónov eur. Najčastejšie sa obchody uzatvárali v segmente logistických nehnuteľností, majiteľa zmenili logistické parky v Devínskej Novej Vsi i Novom Meste nad Váhom. Z trhu odišla Axa, ktorá predala Daylight portfólio, nového majiteľa získalo aj martinské stredisko Tulip.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

Tagy Allianz, Centrál, Immocap

Realitná inzercia

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke Posledná šanca na výhodnú investíciu - posledné 1izbové byty už len v N3. Na začiatok investícia 12.000€, zvyšok platíte po kolaudácii, 6% výnos. Neváhajte!

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších Zahájili sme predaj 3. fázy projektu Nový Ružinov. Ceny sú opäť veľmi priaznivé a v úvode predaja najvýhodnejšie. Rozhodnúť sa rýchlo sa preto oplatí.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát