Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Nákupné centrum Central zmenilo majiteľa

18.01.2016 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Obchodné centrum kúsok od rušnej križovatky Trnavské mýto v Bratislave má nového majiteľa. Central, ktorého developerom bola slovenská spoločnosť Immocap, získala medzinárodná investičná firma Allianz Real Estate, súčasť skupiny Allianz známej najmä rovnomennou poisťovňou.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

Výška transakcie uzavretej koncom minulého roka dosiahla 175 miliónov eur, čo ju radí na prvé miesto medzi vlaňajšími realitnými investíciami na slovenskom trhu.

„Central sme postavili ako moderné a udržateľné nákupné centrum 21. storočia a spoločne s našimi partnermi v ECE sme vytvorili miesto, kde ľudia radi trávia svoj čas,“ hovorí Peter Lukeš, predseda predstavenstva spoločnosti Immocap.

Poradenstvo kupujúcemu poskytla poradenská firma JLL. „Akvizícia nákupného centra Central len podčiarkuje pretrvávajúcu atraktívnosť a čoraz väčší záujem investorov o bratislavský realitný trh,“ dodáva Miroslav Barnáš, konateľ a vedúci investičného oddelenia JLL Slovensko.

Central otvorili na jeseň 2012, tvorí ho viac než 150 obchodov s celkovou prenajímateľnou plochou zhruba 36-tisíc m2. Prevádzkovateľom obchodnej časti je medzinárodná firma ECE, čo pomohlo pri zapĺňaní projektu obchodníkmi. Sú tu značky ako Zara, Mango, CCC, C&A, Gant, New Yorker a mnohé ďalšie. Okrem toho aj pošta, pobočky bánk, mobilných operátorov či supermarket Billa.

Súčasťou komplexu je aj fitnes centrum Golem, kde je 25-metrový plavecký bazén, na streche centra vznikol zelený park prístupný pre verejnosť. Pod zemou je 1 300 parkovacích miest.

Neprehliadnite

Okrem toho v rámci projektu vznikol aj štvorhviezdičkový hotel Lindner s 222 izbami na pätnástich poschodiach. Dominantou Centralu je administratívna veža ponúkajúca zhruba 16-tisíc m2 kancelárskych plôch, kde sídli telekomunikačný operátor Orange a vedľa je menší objekt súkromnej polikliniky ProCare. Obe kancelárske budovy kúpil v roku 2013 fond Tatra Asset Management.

Central postavili na mieste rovnomenných kúpeľov po tom, čo od deväťdesiatych rokov chátrali. Pôvodne tu mali vyrásť aj bytové domy, tento plán sa však napokon nerealizoval.

Zmeny majiteľov obchodných centier ako komerčných nehnuteľností sú bežné. V Bratislave už väčšina veľkých projektov patrí zahraničným investorom, výnimkou je zatiaľ Eurovea patriaca finančníkovi Petrovi Korbačkovi a najnovšie centrum Bory Mall vo vlastníctve skupiny Penta.

Vlaňajšok bol z pohľadu realitných investícií zaujímavý, keďže sa na trhu preinvestovalo viac než 350 miliónov eur. Najčastejšie sa obchody uzatvárali v segmente logistických nehnuteľností, majiteľa zmenili logistické parky v Devínskej Novej Vsi i Novom Meste nad Váhom. Z trhu odišla Axa, ktorá predala Daylight portfólio, nového majiteľa získalo aj martinské stredisko Tulip.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

Tagy Allianz, Centrál, Immocap

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Predaj luxusný 3izbový byt, Nám. Slobody StM

Predaj luxusný 3izbový byt, Nám. Slobody StM REB.SK Ponúka na predaj 3 izbový byt v komplexe Five Star Residence, Nám. Slobody. Úžitková plocha 115 m2+loggiu 10,40 m2+pivnicu 2,48 m2. Info o cene v RK.

Pridať inzerát