Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Pri Banskej Štiavnici plánujú nový športový areál

31.10.2016 | ds | © 2016 News and Media Holding

Kúpeľná obec Vyhne pri Banskej Štiavnici pripravuje projekt nového športovo-turistického areálu. Slúžiť by mal celoročne pre vrcholových aj príležitostných športovcov, hostí a turistov. Jeho súčasťou bude nová dráha a servisná budova.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Areál má vyrásť na ploche takmer šesť hektárov v lesnom prostredí južne od kúpeľov Vyhne. Prístupný bude lesnou cestou s dĺžkou 470 metrov od hotela Sitno, kde bude parkovisko pre 86 vozidiel.

Slúžiť má na zimný a letný biatlon, in-line skating, bežecké lyžovanie, turistiku, beh, posilňovanie vo workout parku a fitness tréning na kyslíkovej dráhe.

V areáli má vzniknúť centrálna budova a spevnené bežecké trate s parametrami pre letný biatlon. Súčasťou trate má byť aj existujúca strelnica a 150-metrová dráha pre trestné kolo. Dĺžku trate je možné prepojeniami meniť, najdlhší okruh meria 1963 metrov.

Športovo-turistický areál vyhne - vizualizácia centrálnej budovyZdroj: Obec Vyhne

Centrálna budova s úžitkovou plochou vyše štyristo štvorcových metrov s konferenčnými miestnosťami, kanceláriami, skladom, šatňami a sprchami má poskytnúť zázemie a servis športovcom aj organizátorom podujatí a návštevníkom areálu.

„Športovo-turistický areál zvýši atraktivitu obce Vyhne v oblasti športového vyžitia pre športovcov, turistov, kúpeľných hostí a v neposlednom rade aj pre samotných obyvateľov obce Vyhne,“ píše sa v zámere.

Výstavbu plánuje obec spustiť na budúci rok a prevádzka by sa mala začať na prelome rokov 2018 a 2019. Náklady na vybudovanie areálu predbežne odhaduje na pol milióna eur.

Športovo-turistický areál vyhne - situáciaZdroj: Obec Vyhne

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 806 m2 a 181 350 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát