Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Projekt na nový štadión už má aj Trenčín

14.01.2016 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Na mieste starého mestského štadióna Na Sihoti by mal do jesene 2018 vyrásť moderný stánok futbalového klubu AS Trenčín, úradujúceho majstra Slovenska. Bude mať takmer trojnásobnú kapacitu ako pôvodný štadión a podobne ako arény v Trnave a Žiline sa zaradí do najvyššej štvrtej kategórie podľa kritérií Únie európskych futbalových zväzov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

Starý štadión s pôvodnou kapacitou 4 300 divákov sa začal čiastočne búrať už predvlani. Napokon sa zbúra celý a klub postaví úplne nový štadión s kapacitou 11 694 divákov. Všetky miesta budú kryté a na sedenie. Vzniknú aj skyboxy, VIP sektor, na štadióne budú dve LED obrazovky.

Projekt rieši aj parkovanie, ktoré doteraz v areáli štadióna nebolo. Vznikne 435 parkovacích miest pre osobné autá, 38 pre bicykle a dve pre autobusy. Keďže priestorové podmienky areálu neumožňujú postaviť dostatočný počet státí, počas podujatí sa počíta s možnosťou využiť zhruba sedemsto miest v okolí, napríklad pred plavárňou a športovou halou.

Podľa projektu predloženého na posúdenie štátnym orgánom je zámerom vytvoriť samostatne stojaci solitér. „Základným princípom konceptu je vytvorenie promenády v blízkosti objektu, zo západnej strany od objektu krytej plavárne a z južnej strany od objektu Sokolovne,“ píše sa v zámere.

Futbalový štadión AS TrenčínZdroj: AS Trenčín

Okolo štadióna vziknú rozptylové plochy s hlavnými vstupmi, občerstvením a sociálnym zázemím. Z Mládežníckej ulice ponúkne aréna doplnkové funkcie ako fanshop, reštauráciu a kaviareň. Architektonicky bude fasády tvoriť pohľadový betón s ľahkými obalovými materiálmi so sieťovou štruktúrou dotvorenými popínavými rastlinami.

Výstavba je naplánovaná na etapy, aby bolo možné využívať hraciu plochu počas celej sezóny. Hlavná tribúna a stožiare osvetlenia budú odstránené v poslednej etape. Aréna je navrhnutá tak, aby ju bolo možné využiť aj na iné účely, napríklad koncerty či festivaly.

Začiatok výstavby je naplánovaný na september tohto roku s dokončením do dvoch rokov. Investičné náklady na stavebnú a technologickú časť dosiahnu 14,9 milióna eur. Projekt bude financovať futbalový klub, ktorý naň získal dotáciu od štátu vo výške 2,4 milióna eur.

Po schválení projektu nového štadióna v mestskom zastupiteľstve v júli minulého roka sa hovorilo o začiatku výstavby na jar 2016. Mesto vtedy súhlasilo s výpožičkou štadióna s pozemkami, ktoré by si klub mohol po dokončení nového štadióna odkúpiť za dvestotisíc eur. Je to suma, ktorú mesto vynaložilo na scelenie pozemkov.

Futbalový štadión AS TrenčínZdroj: AS Trenčín

Realizáciu však odsunuli problémy okolo novej okružnej križovatky na Mládežníckej ulici. Podľa pôvodného projektu spred deviatich rokov mala zasahovať aj do rohu pôvodného štadióna. Ani nový štadión nie je v lokalite uzavretej železničnou traťou, kanálom Váhu a susednými športovými areálmi možné postaviť tak, aby nekolidoval s plánovanou križovatkou.

Mesto preto hľadá pre križovatku iné riešenie, pozemok pre ňu je však stále zablokovaný. Futbalový klub AS Trenčín zatiaľ predkladá projekt na potrebný schvaľovací proces, aby sa práce mohli začať v septembri.

Trenčiansky štadión je súčasťou projektu obnovy štadiónov, ktorý pripravil Slovenský futbalový zväz pred tromi rokmi. Počíta s výstavbou nových športovísk v Trnave, Poprade a Košiciach a s rekonštrukciou štadiónov v ďalších 18 mestách.

Vláda iniciatívu podporila dotáciou vo výške 45 miliónov eur rovnomerne vyplácanou po desať rokov. Na jednotlivé štadióny prispeje do 40 percent nákladov, na zvyšok sa majú zložiť mestá s futbalovými klubmi. Ďalšie desiatky miliónov pôjdu na Národný futbalový štadión v Bratislave.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

Realitná inzercia

Posledný byt v projekte APOLLIS

Posledný byt v projekte APOLLIS HERRYS ponúka na predaj posledný voľný byt v projekte APOLLIS - 3i byt, 96 m2 na 6.p. V cene kuchynská linka,umývačka riadu,podlahy a sanita. Bývajte Q1 2017.

PREDAJ - 2i byt v BA, 57 m2 - Kazanská ul.

PREDAJ - 2i byt v BA, 57 m2 - Kazanská ul. HERRYS exkluzívne ponúka na predaj 2i byt s balkónom v Podunajských Biskupiciach. Byt má výborne dispozičné riešenie a orientáciu na tichú stranu. 109 000 €

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Galvaniho Dvory - 2. etapa v predaji

Galvaniho Dvory - 2. etapa v predaji Využite skvelú ponuku zvýhodnených cien na prvých 25 bytov s kvalitným štandardom a pivničnou kobkou v cene. Zistite viac!

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát