Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Prologis na Slovensku ďalej rastie

19.10.2016 | Katarína Šebejová | © 2016 News and Media Holding

Prologis, developer priemyselných a logistických nehnuteľností s najväčším podielom na tuzemskom trhu, oznámil špekulatívnu výstavbu novej haly. Rozostaval ju na 22,6-hektárovom pozemku, ktorý získal v druhom kvartáli tohto roka s asistenciou spoločnosti Modesta Real Estate.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Prologis

Nová hala DC15 v Prologis Parku Bratislava bude mať rozlohu 21-tisíc štvorcových metrov, pričom na novom pozemku je možná ešte ďalšia výstavba na ploche 66-tisíc m2. Podľa developera ponúkne budova najnovšie technologické štandardy, postaví ju podľa princípov udržateľného rozvoja ako zelenú budovu, takže ako ostatné nové haly v portfóliu Prologisu bude usilovať o certifikát BREEAM.

Prologis Park Bratislava je developerov najväčší park v strednej a východnej Európe. Nachádza sa 24 kilometrov východne od centra Bratislavy, dva kilometre od Senca a 16 kilometrov od medzinárodného letiska. Jeho trinásť budov poskytuje v súčasnosti výrobné a distribučné priestory na plochy vyše 320-tisíc m2.

Developer má ešte po jednom parku v Trnavskom a Trenčianskom kraji a viac ako 520-tisíc štvorcových metrov logistických a priemyselných priestorov v troch parkoch mu prináša prvú pozíciu medzi poskytovateľmi distribučných priestorov na Slovensku.

Neprehliadnite

V Prologis Parku Bratislava už pribudli v tomto roku dve budovy s plochou vyše 30-tisíc m2. „Z toho päťtisíc bola špekulatívna výstavba a zvyšok sme postavili na mieru pre BMW Group ako distribučné centrum náhradných dielov pre celú strednú Európu,“ hovorí Martin Baláž, riaditeľ pre prenájom a výstavbu spoločnosti Prologis v Českej republike a na Slovensku.

Dodáva, že park je prenajatý z viac ako 90 percent a miera udržania zákazníkov dosahuje sto percent. K významným tohtoročným transakciám radí aj predĺženie nájmu priestorov s rozlohou 11-tisíc mspoločnosťou Raben Logistics v Prologis Parku Nové Mesto v Trenčianskom kraji.

Oblasti strednej a východnej Európy ako celku sa podľa vyjadrenia M. Baláža pre TREND Reality veľmi darí. Poľsko zaznamenáva vysoký dopyt zo strany logistických operátorov, maloobchodov a e-shopov. E-commerce je tiež hnacou silou dopytu po priemyselných nehnuteľnostiach v Českej republike.

Na Slovensku ťahá dopyt automobilový priemysel a trh zostáva veľmi aktívny, lebo ponuka priestorov je obmedzená. Hoci dopyt po moderných priemyselných nehnuteľnostiach zaznamenáva Prologis na celom Slovensku, najväčší zostáva v Bratislavskom kraji. Preto si je M. Baláž istý, že aj budova rozostavaná v tomto regióne špekulatívne si rýchlo nájde nájomcov, ktorí hľadajú priestory pre ďalší rozvoj svojho biznisu v regióne strednej a východnej Európy či v Rakúsku.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Prologis

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - 3i byt v Panorama City na 29. p

PREDAJ - 3i byt v Panorama City na 29. p HERRYS ponúka na predaj 3i byt v Panorama City na 29. poschodí, 79 m2 s lodžiou a krásnym výhľadom na Bratislavu. Cena: 280 000 EUR

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Koliba, pozemky na výstavbu rodinných domov

Koliba, pozemky na výstavbu rodinných domov Pozemky v centre Koliby o výmere od 778m2 do 6000m2 na výstavbu 3 rodinných domov za cenu 400€/m2. Svahovitý terén so sklonom na východnú stranu. IS na ulici.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, kolaudácia - koniec roka 2016.

Nové byty v Dúbravke - TUJETOIN

Nové byty v Dúbravke -  TUJETOIN Výborná občianska vybavenosť a pestré možnosti trávenia voľného času v blízkosti Devínskej Kobyly zaručujú pohodové bývanie - 3.etapa, 1-3 izb. byty

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Pridať inzerát