Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

„Slováci“ začali stavať najvyššiu budovu v Európskej únii

11.01.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Najvyššia stavba v Európskej únii bude mať aj slovenský rukopis. Pôvodom slovenská developerská skupina HB Reavis dnes oznámila, že vo Varšave začala stavať projekt Varso Place. V hlavnom meste Poľska tak má vyrásť veža s výškou 310 metrov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 7

O tom, že HB Reavis chce postaviť kancelársku vežu, ktorá bude patriť medzi najvyššie v Európe, informoval TREND Reality už koncom roka 2015. Kancelársky komplex má vyrásť  na rohu varšavských ulíc Chmielna a Jána Pavla II. oproti nákupnému centru Zlote Tarasy a centrálnej železničnej stanici.

Spoločnosť už získala všetky povolenia, aj preto dnes oznámila, že stavbu začína realizovať. „Sme hrdí na to, že naša vlajková loď vo Varšave spojí realitné skúsenosti HB Reavis a inovatívny dizajn svetoznámeho štúdia Foster + Partners v spolupráci s Hermanowicz Rewski Architects. Sme presvedčení, že Varso Place bude výnimočným cieľom, novým centrom pre miestny a medzinárodný biznis i trávenie voľného času v Poľsku,“ povedal pri tejto príležitosti CEO spoločnosti HB Reavis Pavel Trenka.

Komplex sa skladá z dvoch častí. Prvou je veža s výškou 230 metrov. Jej celková výška však po inštalovaní 80 metrovej antény vzrastie na 310 metrov, čím prekoná najvyššiu budovu v Európskej únii. Len pre doplnenie, tento primát aktuálne patrí londýnskemu vežiaku The Shard, ktorý má 306 metrov. Budova vo Varšave bude mať 53 podlaží.

Varso PlaceZdroj: HB Reavis

Druhú časť komplexu tvoria dve veže. Prvá bude mať 80 metrov (19 podlaží), druhá 90 metrov (21 podlaží). Celkovo poskytne komplex 140-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy, z toho asi sedemtisíc pripadá na plochy pre obchod a služby. Súčasťou komplexu má byť aj verejná vyhliadka vo výške 230 metrov. Na 46. a 47. poschodí sú naplánované reštaurácie.

Výkopové práce sa už rozbehli. Projekt bude realizovaný v troch etapách a jeho otvorenie je naplánované na rok 2020. „Varso Place demonštruje našu snahu prinášať prvotriedne kancelárie, obchody a priestory pre trávenie voľného času v pulzujúcich svetových destináciách,“ povedal P. Trenka.

Neprehliadnite

Hlavnú budovu naprojektovalo známe štúdio Foster + Partners. „Veríme, že Varso Place bude mať nezastupiteľné miesto v panoráme Varšavy, ale čo je najdôležitejšie, nastaví nový smer revitalizácii tejto mestskej časti priamo v srdci mesta. Budova obsahuje vysokokvalitné a flexibilné kancelárske priestory, ale významným spôsobom prispieva aj k formovaniu verejných priestranstiev na prízemí a reštauráciami a barmi na vrchných poschodiach,“ hovorí vedúci ateliéru Foster + Partners Grant Brooker.

Menšie veže projektovalo poľské štúdio Hermanowicz Rewski Architects. „Sme hrdí na to, že sme prispeli k tomuto veľkolepému projektu, ktorý oživí túto časť Varšavy,“ konštatuje partner a vlastník Hermanowicz Rewski Architects  Stanislaw Rewski.

HB Reavis získal pozemok v roku 2011 od poľských železníc PKP, v súťaži ponúkol 171 miliónov zlotých (40 miliónov eur). Podľa pôvodného  územného plánu tu mohol stavať 143-metrovú budovu, radnica však chcela aj touto stavbou nastaviť nové smerovanie Varšavy a lokalitu vybrala ako vhodnú pre výstavbu „mrakodrapov“. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 7

Tagy HB Reavis, mrakodrap

Realitná inzercia

PROJEKT NOBELOVA 2, BA III

PROJEKT NOBELOVA 2, BA III 2. etapa projektu NOBELOVA je na viac ako 90% vypredaná! Byty sú vybavené v štandarde s možnosťou kúpy park. státia.

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 806 m2 a 181 350 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát