Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Swiss Re do Twin City napokon nejde

03.02.2016 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Aktualizované; HB Reavis prišiel o veľkého nájomcu. Približne pred rokom ohlásený prenájom nových priestorov v rozostavanom multifunkčnom komplexe Twin City v bratislavskej lokalite Mlynské Nivy, si totiž firma rozmyslela. Swiss Re sa do projektu sťahovať s veľkou pravdepodobnosťou nebude.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 37

Podľa informácií TREND Reality už informáciu o nepresťahovaní sa do projektu dostali aj slovenskí zamestnanci spoločnosti. Dôvodom má byť plán developera postaviť vežiak namiesto skôr nakresleného parku na rohu Karadžičovej a Mlynských Nív.

„Zatiaľ nemáme žiadne oficiálne písomné vyjadrenie zmluvnej strany,“ komentuje Adrián Rác, riaditeľ slovenského HB Reavisu.

Developer síce na oficiálnych vizualizáciách projektu Twin City namiesto plánovanej veže zakreslil zeleň, ale o 24-podlažnom vežiaku sú informácie verejne dostupné už dva roky, keď o tom TREND informoval. Má ísť o budovu prevyšujúcu susednú centrálu VÚB s plánovanou kapacitou vyše 34-tisíc m2 prenajímateľných plôch. Architektúra sa má medzičasom meniť.

Neprehliadnite

Zaisťovacia spoločnosť Swiss Re mala sídliť v strednej budove, ktorá vyrastá vedľa prvej už dokončenej. Firma si pôvodne prenajala približne 14 200 m2 s opciou na ďalších 6 300 m2, zmluvu obe strany podpísali na desať rokov. Švajčiari sa mali do nového sťahovať v roku 2017 z existujúcich priestorov v CBC na Karadžičovej. Ich ďalšie plány zatiaľ nie sú známe.

Známym nájomcom Twin City tak zostáva poradenská spoločnosť PwC Slovensko, ktorá od konca vlaňajška už sídli v prvom objekte. Prenajala si tu takmer 4 500 štvorcových metrov. Druhým nájomcom je Slovak Business Agency s prenajatými 3 445 m2 i opciou na ďalšie plochy.

HB Reavis chce prvú trojicu budov dokončiť budúci rok, neskôr je v hre aj vybudovanie spomínaného vežiaka či dočasnej autobusovej stanice. Je súčasťou kompletnej prestavby severnej časti lokality na projekt s názvom Stanica Nivy, ktorého súčasťou bude nová autobusová stanica, obchodné centrum i 115-metrová kancelárska veža.

Aktualizované o citácie z listu zamestnancom (2.2. o 12:00): „Minulý týždeň sme rozhodli, že v plánovanom sťahovaní sa do projektu Twin City nebudeme pokračovať. Dôvodom je výrazná zmena stavebných plánov developerskej spoločnosti HB Reavis, ktorá sa nám dostala do pozornosti. (...)

Developer sa rozhodol priestory Swiss Re kompletne obstavať ďalšou budovu, ktorá zredukuje množstvo denného svetla. Táto lokalita tak už neponúkne vytúženú pracovnú atmosféru pre naše tímy. Taktiež spotrebujeme viac elektrickej energie na svietenie, čo sa negatívne prejaví na našom vzťahu k životnému prostrediu.“

Manažéri spoločnosti v liste prikladajú aj dvojicu vizualizácií - jednu bez výškovej budovy, druhú už s vežiakom aj v novej architektúre. TREND Reality ale nemajú k dispozícii plné rozlíšenie ani vyjadrenie developera, či ide o aktuálny koncept, preto ponúkame len pohľad na predošlú, už neaktuálnu, verziu.

Twin City - juh - výšková budova na rohu Mlynských nívZdroj: HB Reavis

Swiss Re zdôrazňuje, že plánovaný rast to neovplyvní. „Nakoľko naše plány prijímať nových zamestnancov nie sú ovplyvnené touto zmenou, našou ambíciou naďalej ostáva presťahovať sa na nové a väčšie miesto. Je to kľúčom k dosiahnutiu rastu Swiss Re v Bratislave, k zlepšeniu spolupráce i komunikácie zavedením nového konceptu pracovného prostredia.“

Podľa listu zamestnancom slovenská pobočka medzinárodnej zaisťovne v súčasnosti hľadá možnosti, ako ďalej v tejto situácii postupovať.

Aktualizované o vyjadrenie spoločnosti HB Reavis (3.2. o 20:00): „Naša spoločnosť považuje kontrakt naďalej za platný, a preto nás prekvapila zmena postoja nášho dlhoročného obchodného partnera. O to viac nás mrzí, že sme sa o výhradách k projektu dozvedeli z medializovanej internej komunikácie skôr ako oficiálnou cestou.

Rozmiestnenie budov vychádza z tradičnej zástavby Starého Mesta a projekt počíta s optickým predĺžením Grösslingovej ulice. Tým vznikne medzi výškovou budovou a zvyšnou zástavbou verejný priestor plný zelene v rozmere 4-tisíc metrov štvorcových, ktorý bude slúžiť aj na rôzne spoločenské udalosti.

Vytvorenie tohto priehľadu plného zelene v šírke štvorprúdovej cesty zároveň znamená, že nedôjde k zmienenému obstavaniu budovy, ani obmedzeniu jej svetelnosti, čo bolo preukázané svetlotechnickým posudkom. Vzhľadom na výnimočne nízke ekologické nároky projekt ašpiruje na prestížny britský certifikát BREEAM excellent.

Naďalej veríme, že sa nám situáciu podarí vyriešiť k spokojnosti oboch strán.“

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 37

Tagy HB Reavis, Swiss RE, Twin City

Našli ste u nás zaujímavé články?

Pridajte si ich na svoj web pomocou spravodajského widgetu

Realitná inzercia

PREDAJ, rodinný dom, Trinásta ulica, KOLIBA

PREDAJ, rodinný dom, Trinásta ulica, KOLIBA HERRYS predáva 5 izbový RD na Kolibe. Výmera pozemku je 306 m2 a plocha RD je 220 m2. Dom strážený SBS, k dispozícii záhradník. Kontakt 0948 202 111

PROJEKT NOBELOVA, BA III

PROJEKT NOBELOVA, BA III Výstavba jedinečného projektu NOBELOVA pokračuje! Výmery voľných bytov začínajú od 37,36 m2. Byty sú vybavené v štandarde s možnosťou kúpy park. státia.

Nové byty v Dúbravke - TUJETOIN

Nové byty v Dúbravke -  TUJETOIN Výborná občianska vybavenosť a pestré možnosti trávenia voľného času v blízkosti Devínskej Kobyly zaručujú pohodové bývanie - 2.etapa, 1-3 izb. byty

Posledné Kancelárie FLEXIfloor na Košickej

Posledné Kancelárie FLEXIfloor na Košickej Posledné 2 kancelárie voľné na flexifloore. Maximálny komfort, TOP technológie, služby, 24h prístup, zasadačka a ihneď k dispozícii. Výborná dostupnosť.

Smart Hypotéka®

Smart Hypotéka® Ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy.

1,5 izb. v City Park Ružinov, cena 92 090 €

1,5 izb. v City Park Ružinov, cena 92 090 € Projekt sa nachádza na Plynárenskej ul., Ružinov. Výmera bytov od 37,42 m² + balkón 9,79 m². Bytový dom má 25. podlaží. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu.

Blumental offices

Blumental offices Komerčný kancelársky objekt tvorí jednotný urbanistický celok.Vďaka svojej flexibilite projekt poskytuje priestory aj firmám s menším počtom zamestnancov.

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

Pridať inzerát