Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Tesco v Petržalke pripravuje rozšírenie, ako prvý pribudne McDonald's

02.01.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Britský reťazec Tesco pripravuje rozširovanie nákupných plôch v Petržalke. Spoločnosť oprašuje päť rokov starý projekt vytvorenia retail parku pri hypermarkete na Panónskej ceste. Prvou stavbou, ktorá už získala aj stavebné povolenie, by mala byť prevádzka reťazca McDonald's.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Plány na postavenie nákupnej galérie v Petržalke predstavilo Tesco ešte v roku 2011. Na pozemkoch v okolí hypermarketu naplánovalo vedenie britského reťazca nákupnú pasáž, ktorá by priniesla 8597 štvorcových metrov nákupnej plochy a gastrojednotku s rozlohou 370 štvorcových metrov.

Vedľa hypermarketu tak malo vzniknúť 48 prevádzok, v ktorých mali byť situované obchody ponúkajúce služby a tovar. Rozpočet vypočítal investor v roku 2011 na 10 miliónov eur. Podľa pôvodných plánov mala galéria a susedná gastroprevádzka privítať prvých zákazníkov už v roku 2014.

Nakoniec sa tak môže stať až o tri roky neskôr. Práve prevádzka s občerstvením aktuálne dostala stavebné povolenie. Majiteľom pozemkov na mieste, kde má vyrásť zariadenie, je McDonald's Slovakia.

Neprehliadnite

Zaujímavosťou je, že známy reťazec už pobočku v lokalite má. Cez cestu prevádzkuje fast-food v Obchodnom centre Danubia. Je však pravdepodobné, že ju  bude sťahovať práve k Tescu. Na rozdiel od nového miesta totiž v Danubii nevlastní pozemky a je tak preňho výhodnejšie prevádzkovať pobočku vo vlastnom.

Či sa bude realizovať aj zvyšná obchodná galéria je nateraz otázne. Britský reťazec požiadal v júni 2016 mestskú časť Petržalka o predĺženie územného rozhodnutia a v prípade obchodnej galérie stále nepožiadal o stavebné povolenie.

Samotný reťazec zažíva útlmovú fázu. Na rozdiel od minulých rokov, keď pobočky len otváral, tento rok zavrel predajne v Košiciach i vo Svidníku. V susednom Česku navyše predal aj najväčšie obchodné centrum v krajine Letňany. Predtým sa zbavil aj obchodného domu Liberec. Jednu z mála veľkých investícií ohlásil reťazec pred pár dňami, keď oznámil zámer postaviť nové distribučné centrum.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy McDonald's, Tesco

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PROJEKT NOBELOVA 2, BA III

PROJEKT NOBELOVA 2, BA III 2. etapa projektu NOBELOVA je na viac ako 90% vypredaná! Byty sú vybavené v štandarde s možnosťou kúpy park. státia.

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu Otvorili sme 2 nové pracovné pozície v realitnej kancelárii HERRYS v Bratislave. Pozrite si aké - viac info v linku.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát