Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Tesco v Petržalke pripravuje rozšírenie, ako prvý pribudne McDonald's

02.01.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Britský reťazec Tesco pripravuje rozširovanie nákupných plôch v Petržalke. Spoločnosť oprašuje päť rokov starý projekt vytvorenia retail parku pri hypermarkete na Panónskej ceste. Prvou stavbou, ktorá už získala aj stavebné povolenie, by mala byť prevádzka reťazca McDonald's.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Plány na postavenie nákupnej galérie v Petržalke predstavilo Tesco ešte v roku 2011. Na pozemkoch v okolí hypermarketu naplánovalo vedenie britského reťazca nákupnú pasáž, ktorá by priniesla 8597 štvorcových metrov nákupnej plochy a gastrojednotku s rozlohou 370 štvorcových metrov.

Vedľa hypermarketu tak malo vzniknúť 48 prevádzok, v ktorých mali byť situované obchody ponúkajúce služby a tovar. Rozpočet vypočítal investor v roku 2011 na 10 miliónov eur. Podľa pôvodných plánov mala galéria a susedná gastroprevádzka privítať prvých zákazníkov už v roku 2014.

Nakoniec sa tak môže stať až o tri roky neskôr. Práve prevádzka s občerstvením aktuálne dostala stavebné povolenie. Majiteľom pozemkov na mieste, kde má vyrásť zariadenie, je McDonald's Slovakia.

Neprehliadnite

Zaujímavosťou je, že známy reťazec už pobočku v lokalite má. Cez cestu prevádzkuje fast-food v Obchodnom centre Danubia. Je však pravdepodobné, že ju  bude sťahovať práve k Tescu. Na rozdiel od nového miesta totiž v Danubii nevlastní pozemky a je tak preňho výhodnejšie prevádzkovať pobočku vo vlastnom.

Či sa bude realizovať aj zvyšná obchodná galéria je nateraz otázne. Britský reťazec požiadal v júni 2016 mestskú časť Petržalka o predĺženie územného rozhodnutia a v prípade obchodnej galérie stále nepožiadal o stavebné povolenie.

Samotný reťazec zažíva útlmovú fázu. Na rozdiel od minulých rokov, keď pobočky len otváral, tento rok zavrel predajne v Košiciach i vo Svidníku. V susednom Česku navyše predal aj najväčšie obchodné centrum v krajine Letňany. Predtým sa zbavil aj obchodného domu Liberec. Jednu z mála veľkých investícií ohlásil reťazec pred pár dňami, keď oznámil zámer postaviť nové distribučné centrum.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy McDonald's, Tesco

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 806 m2 a 181 350 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších Zahájili sme predaj 3. fázy projektu Nový Ružinov. Ceny sú opäť veľmi priaznivé a v úvode predaja najvýhodnejšie. Rozhodnúť sa rýchlo sa preto oplatí.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát