Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Známe mená chystajú rozšírenie kancelárskej štvrte pri Avione

11.11.2016 | tv | © 2016 News and Media Holding

Oracle, Tempest, Datalan či Hewlett-Packard. To je len malý výpočet firiem, ktoré sídlili či sídlia v kancelárskej štvrti oproti obchodnému centru Avion. Za posledných 12 rokov tu prázdne miesto zaplnili najmä štyri pokračovania kancelárskych priestorov Galvaniho Business Centrum. Takmer 10 rokov od ohlásenia štvrtého pokračovania prichádza na rad päťka.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Spoločnosť Galvaniho 5 predložila úradom zámer, podľa ktorého chce v treťom štvrťroku budúceho roka začať stavať kancelársky komplex Galvaniho Business Centrum V (GBC V). „Účelom navrhovanej činnosti je vybudovanie polyfunkčného objektu s prevažujúcou náplňou administratívy, doplnenou o občiansku vybavenosť v parteri a možnosťou parkovania v hromadných podzemných a nadzemných garážach a na povrchu,“ píše investor v zámere.

Samotný projekt by mal mať šesť nadzemných a dve podzemné podlažia s pôdorysom tvaru C s jedným vnútorným nezastrešeným átriom. GBC V by malo na trh dodať 15 886 štvorcových metrov kancelárskych plôch. Prácu v nich nájde okolo 1 400 pracovníkov.

V objekte sú naplánované dva samostatné vstupy s recepciou, tretí vstup by mal byť pre zamestnancov firmy. Podobne ako v prvých štyroch blokoch, aj piaty ponúkne prenajímateľné priestory pre prevádzku stravovacieho zariadenia s kaviarenskou časťou a obchodné priestory.

Vizualizácia projektu Galvaniho Business Centrum V Zdroj: EIA/ JDArch, spol. s r. o.

Objekt by mal poskytnúť 581 parkovacích miest. Z toho 393 by malo byť situovaných v suteréne. Otvorenie celého komplexu je naplánované na tretí kvartál v roku 2021.

Zaujímavo vyznieva zloženie majiteľov firmy Galvaniho 5, ktorá projekt pripravuje. Ako spoločník v nej figuruje IT firma Asseco Central Europe, ktorá má dnes centrálu na Trenčianskej ulici v Bratislave. Druhým spoločníkom je Pavel Fellner, toho dopĺňa Martin Šechny, spoločník developera Cresco Invest Group.

Neprehliadnite

Štvrtým spoločníkom je spoločnosť Kron Real. V orgánoch tejto firmy figuruje aj Juraj Ondrášik, ktorý pôsobí aj vo firme Weon Group. Práve táto spoločnosť zrealizovala v Ružinove známy projekt Retro.

Prvú budovu GBC dokončili ešte v roku 2004, následne pribudli ďalšie tri. Všetky stavala spoločnosť Lindner Slovakia, slovenská pobočka rovnomenného nemeckého výrobcu stavebných systémov a nábytku. 

Po dostavaní a prenajatí všetky prostredníctvom svojich realitných fondov odkúpila leasingová spoločnosť Immorent, dcéra rakúskej banky Erste. Na Slovensku jej patrí aj Slovenská sporiteľňa.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Realitná inzercia

Posledný byt v projekte APOLLIS

Posledný byt v projekte APOLLIS HERRYS ponúka na predaj posledný voľný byt v projekte APOLLIS - 3i byt, 96 m2 na 6.p. V cene kuchynská linka,umývačka riadu,podlahy a sanita. Bývajte Q1 2017.

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát