Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Aupark Tower predaný za 85 miliónov eur

13.01.2012 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Kancelársky vežiak HB Reavisu v Petržalke získava fond Heitman. Aktualizované o yield (16:10)

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Developerská spoločnosť HB Reavis si na prelom rokov nechala jednu z najväčších realitných transakcií poslednej doby. Medzinárodnému realitnému fondu Heitman European Property Partners IV predala kancelársku vežu Aupark Tower, súčasť rovnomenného bratislavského obchodného centra.

Kúpna cena mala dosiahnuť 85,6 milióna eur, čo obchod radí medzi najväčšie realitné transakcie týchto rokov. „Išlo o nadpriemernú valuáciu reflektujúc vysokú kvalitu budovy, ktorá bola týmto ocenená na kapitálovú hodnotu prevyšujúcu 2 600 eur na meter štvorcový prenajímateľnej plochy,“ informuje developer.

Aktualizované (16:10): Podľa informácií TRENDreality.sk pri transakcii dosiahol yield (ročný čistý percentuálny výnos z celkových nákladov - čítajte vysvetlenie v Slovníku) úroveň približne 7,1 percenta.

Aupark Tower otvorili v roku 2008, dnes ponúka približne 32 500 m2 prenajímateľnej plochy a je obsadená na sto percent. Medzi najväčších nájomcov patria firmy ako Eset, O2, AT&T, KPMG, Sanofi-Aventis, či Procter & Gamble.

Veža má 22 podlaží, ktorých konečná výška bola predmetom diskusií medzi mestom a developerom. Snahou vtedajšieho magistrátu bolo znížiť budovu o niekoľko podlaží, čím mala spoločnosť HB Reavis ešte v roku 2006 získať pozemky na petržalskom nábreží za zvýhodnenú cenu. Napokon sa však veľa nezmenilo a stavba je doteraz kritizovaná za optické zblíženie s Novým mostom pri pohľade z hradu.

auparktower1

Developerská firma, ktorá postavila aj susedné obchodné centrum spolu s ďalšími prístavbami, už predala aj to. Vlani dokončila odpredaj druhej polovice Auparku medzinárodnému gigantu Unibail-Rodamco za 151 miliónov eur, čo bola najväčšia transakcia 2011. Prvú časť predala ešte skôr.

HB Reavis vlani založil aj vlastný fond, kde na úvod spravuje vlastné nehnuteľnosti, v súčasnosti pokračuje na rozbehnutých projektoch. Postupne je vo výstavbe Forum na rohu Bajkalskej a Prievozskej, chystajú sa aj prvé etapy Twin City pri autobusovej stanici.

Americká private equity skupina Heitman, ktorá je novým vlastníkom Aupark Tower, sa v regióne strednej a východnej Európy orientuje už dlhšie. Približne pred rokom oznámila, že tu hodlá investovať vyše 300 miliónov eur.

Fond má na Slovensku už niekoľko nehnuteľností, patria mu dve kancelárske budovy Bratislava Business Center a polovičný podiel má v projektoch developerskej spoločnosti Grunt - Brečtanke a Slanci. Okrem toho vlastní nákupné centrum Aquario v Nových Zámkoch a logistiku v Senci.

Foto - HB Reavis

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke Posledná šanca na výhodnú investíciu - posledné 1izbové byty už len v N3. Na začiatok investícia 12.000€, zvyšok platíte po kolaudácii, 6% výnos. Neváhajte!

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát