Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Aupark Tower predaný za 85 miliónov eur

13.01.2012 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Kancelársky vežiak HB Reavisu v Petržalke získava fond Heitman. Aktualizované o yield (16:10)

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Developerská spoločnosť HB Reavis si na prelom rokov nechala jednu z najväčších realitných transakcií poslednej doby. Medzinárodnému realitnému fondu Heitman European Property Partners IV predala kancelársku vežu Aupark Tower, súčasť rovnomenného bratislavského obchodného centra.

Kúpna cena mala dosiahnuť 85,6 milióna eur, čo obchod radí medzi najväčšie realitné transakcie týchto rokov. „Išlo o nadpriemernú valuáciu reflektujúc vysokú kvalitu budovy, ktorá bola týmto ocenená na kapitálovú hodnotu prevyšujúcu 2 600 eur na meter štvorcový prenajímateľnej plochy,“ informuje developer.

Aktualizované (16:10): Podľa informácií TRENDreality.sk pri transakcii dosiahol yield (ročný čistý percentuálny výnos z celkových nákladov - čítajte vysvetlenie v Slovníku) úroveň približne 7,1 percenta.

Aupark Tower otvorili v roku 2008, dnes ponúka približne 32 500 m2 prenajímateľnej plochy a je obsadená na sto percent. Medzi najväčších nájomcov patria firmy ako Eset, O2, AT&T, KPMG, Sanofi-Aventis, či Procter & Gamble.

Veža má 22 podlaží, ktorých konečná výška bola predmetom diskusií medzi mestom a developerom. Snahou vtedajšieho magistrátu bolo znížiť budovu o niekoľko podlaží, čím mala spoločnosť HB Reavis ešte v roku 2006 získať pozemky na petržalskom nábreží za zvýhodnenú cenu. Napokon sa však veľa nezmenilo a stavba je doteraz kritizovaná za optické zblíženie s Novým mostom pri pohľade z hradu.

auparktower1

Developerská firma, ktorá postavila aj susedné obchodné centrum spolu s ďalšími prístavbami, už predala aj to. Vlani dokončila odpredaj druhej polovice Auparku medzinárodnému gigantu Unibail-Rodamco za 151 miliónov eur, čo bola najväčšia transakcia 2011. Prvú časť predala ešte skôr.

HB Reavis vlani založil aj vlastný fond, kde na úvod spravuje vlastné nehnuteľnosti, v súčasnosti pokračuje na rozbehnutých projektoch. Postupne je vo výstavbe Forum na rohu Bajkalskej a Prievozskej, chystajú sa aj prvé etapy Twin City pri autobusovej stanici.

Americká private equity skupina Heitman, ktorá je novým vlastníkom Aupark Tower, sa v regióne strednej a východnej Európy orientuje už dlhšie. Približne pred rokom oznámila, že tu hodlá investovať vyše 300 miliónov eur.

Fond má na Slovensku už niekoľko nehnuteľností, patria mu dve kancelárske budovy Bratislava Business Center a polovičný podiel má v projektoch developerskej spoločnosti Grunt - Brečtanke a Slanci. Okrem toho vlastní nákupné centrum Aquario v Nových Zámkoch a logistiku v Senci.

Foto - HB Reavis

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Našli ste u nás zaujímavé články?

Pridajte si ich na svoj web pomocou spravodajského widgetu

Realitná inzercia

Predaj - Prímorské vily v Chorvátsku

Predaj - Prímorské vily v Chorvátsku HERRYS ponúka na predaj posledné 2 voľné vily na ostrove Ugljan v Chorvátsku. Krásne prostredie, plne zariadené s vlastným bazénom a plážou. Ceny od 280 000 €.

Bývajte tam, kde to máte radi

Bývajte tam, kde to máte radi V Bratislave vzniká nová mestská štvrť. Spoločnosť HERRYS ponúka exkluzívne projekt NOVÝ RUŽINOV! Byty s výmerami od 27,88 m2 do 75,30 m2

Byty Devín - pozor, začiatok výstavby!

Byty Devín - pozor, začiatok výstavby! Výhodná ponuka: 3 a 4-izbové byty v rodinných domoch s vlastnými záhradami, terasami a parkovacími miestami v cene vo vyhľadávanej lokalite BA – Devín.

Ideálne orientované pozemky Nová Dedinka

Ideálne orientované pozemky Nová Dedinka Ponúkame stavebné pozemky s vlastným jazerom a lesoparkom v obci Nová Dedinka iba 3 km od Bernolákova. Ceny pozemkov už od 39 900 € s DPH.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Špecialisti na úvery a nehnuteľnosti

Špecialisti na úvery a nehnuteľnosti Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

ZLATÉ KRÍDLO,konečne SMART byty v Krasňanoch

ZLATÉ KRÍDLO,konečne SMART byty v Krasňanoch Byty pre Vás staviame a následne aj spravujeme. Inteligencia znamená nízke prevádzkové náklady. Použite materiály sú TOP.Obhliadky od júla 2016. Tešíme sa...

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Pridať inzerát