Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Peter Korbačka kúpil Euroveu

21.07.2014 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Klebety o predaji obchodného centra Eurovea chodili po Bratislave niekoľko mesiacov. Dnes prichádza potvrdenie – nákupné stredisko s kanceláriami získal Peter Korbačka z finančnej skupiny J&T.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

„Eurovea je moja srdcová záležitosť, ktorej chcem venovať v najbližších rokoch maximum času a úsilia,“ citujú P. Korbačku Hospodárske noviny, ktoré o obchode dnes informovali. Transakciu dokončil finančník podľa vlastných slov len tento mesiac. Hodnota transakcie ani ďalšie podrobnosti zatiaľ nie sú známe

Centrum získal cez cyperskú firmu Trenesma Limited, ktorej je jediným majiteľom. Do vlastníctva získal nákupnú časť a kancelárie. P. Korbačka cenu nekomentuje, podľa neho však ide historicky o jednu z najväčších. Nákupné plochy majú rozlohu 55-tisíc štvorcových metrov, kancelárie 24-tisíc.

Pre porovnanie, petržalský Aupark sa predával v odlišnej dobe, jeho cena v dvoch transakciách (roky 2005 a 2011) ale dokopy dosiahla 225 miliónov eur. Získal ho medzinárodný fond Unibail Rodamco, predávajúcim bola slovenská developerská skupina HB Reavis.

Eurovea dnes ponúka takmer plnú obsadenosť obchodov, ako aj atraktívnu pešiu promenádu a námestie pozdĺž Dunaja. O jej predaji sa v hlavnom meste hovorí už niekoľko mesiacov, práve skupina J&T a jej blízki ľudia či firmy sa spomínali ako najpravdepodobnejší vlastníci. Ballymore už pri otvorení spomínal predaj (takzvaný exit) ako perspektívny osud projektu.

Z pohľadu realitného trhu ide o štandardnú transakciu, kedy veľkú časť úspešných obchodných centier po zabehnutí získavajú do vlastníctva skúsené medzinárodné fondy. Tento obchod je rozdielny v tom, že celé centrum bude patriť miestnemu podnikateľovi, ktorý doteraz výraznejšie skúsenosti s prevádzkou nákupného strediska nemal.

V susedstve sa pripravuje aj druhá fáza, posledné plány spred niekoľkých rokov hovoria o nahradení pôvodne kreslených vežiakov menšou výstavbou. Predĺžiť sa mala promenáda a pribudnúť ďalšie obchody i kancelárie. Tieto plány však ovplyvňuje situácia na trhu, zatiaľ sa s realizáciou nezačalo. Slabo využívaný je aj zrekonštruovaný Sklad číslo 7.

Zdroj: Maňo Štrauch

Nový vlastník sa chce podľa Hospodárskych novín zamerať na obsadenie kancelárií, ktoré sú plné len na dve tretiny. To by mohlo zvýšiť obrat samotného obchodného centra. Novému majiteľovi sa nepozdáva fakt, že Eurovea nemá svojho operátora, ani jej zameranie na vyššiu strednú triedu. „Bol by som rád, keby slúžila všetkým ľuďom, veď sme v centre mesta,“ hovorí.

P. Korbačka pôsobí v J&T dlhé roky. Od rozdelenia aktivít medzi partnerov skupiny v roku 2008 riadi developerskú odnož, v rámci ktorej postavil River Park, biznis zónu Westend, Kempinski hotel a apartmány vo Vysokých Tatrách, stavia Panorama City, rozbieha Zuckermandel, aktivity v Českej republike a ďalšie. Kým v minulosti ovládal celú realitnú časť, v súčasnosti je jeho podiel len 20 percent, zvyšok odkúpil manažment firmy.

Prečítajte si aj Rande s realitou v bytoch Eurovea.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

Tagy Eurovea, J&T Real Estate

Realitná inzercia

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke Posledná šanca na výhodnú investíciu - posledné 1izbové byty už len v N3. Na začiatok investícia 12.000€, zvyšok platíte po kolaudácii, 6% výnos. Neváhajte!

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu Otvorili sme 2 nové pracovné pozície v realitnej kancelárii HERRYS v Bratislave. Pozrite si aké - viac info v linku.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát