Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Stavali jadrovú elektráreň Mochovce, teraz ich štát posiela do konkurzu

03.01.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Stavebná spoločnosť Unistav Bojnice mieri do konkurzu. Posiela ju tam Daňový úrad Trenčín. Firma, ktorá sa borí s problémami už niekoľko rokov, dopláca podľa jej majiteľa na pôžičku ešte z roku 2008. Stavebníci pritom figurovali medzi firmami, ktoré sa podieľali na dostavbe 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Korene problémov siahajú do roku 2008. Práve vtedy si firma Unistav Bojnice zobrala úver od spoločnosti ČSOB Leasing. Jeho cieľom bol nákup šiestich špecializovaných vozidiel. Stavebník úver splácal tri roky, v roku 2011 sa však v dôsledku nezaplatených faktúr dostal do problémov.

Nahromadené dlhy sa firma rozhodla riešiť reštrukturalizáciou. Práve po jej vyhlásení im ČSOB Leasing zobral špecializovanú techniku. „ČSOB Leasing nám odobral kľúčové strojné zariadenia a firma začala naberať vodu. Dnes takto ťaháme štvrtý rok. Zo šesťdesiatich zamestnancov ostali štyria,“ vysvetľoval v máji tohto roka pre portál Naša Prievidza majiteľ firmy Roman Horinka.

Po tomto kroku nasledoval súdny spor i sťažnosť na okresnú prokuratúru. Voči postupu štátnych orgánov sa konateľ firmy dokonca odhodlal protestovať pred prievidzkou prokuratúrou. Firme sa pritom kopili dlhy a odvracala aj pokus o vyhlásenie konkurzu. „Je to sofistikovaný podvod bielych golierov. Majetok firmy rozkradnú a našim obchodným priateľom, z ktorých sa stali veritelia, ostanú omrvinky, “ sťažoval sa R. Horinka.

Neprehliadnite

Firma dnes dlží Sociálnej poisťovni takmer 240-tisíc eur, nedoplatky eviduje aj Finančná správa. Podľa aktuálnych čísel sa nedoplatok pohybuje na úrovni takmer 330-tisíc eur. Práve Daňový úrad v Trenčíne sa rozhodol riešiť situáciu súdne.

„Okresný súd Trenčín v právnej veci navrhovateľa - veriteľa Slovenská republika - Daňový úrad Trenčín (...) začína sa konkurzné konanie voči dlžníkovi - obchodnej spoločnosti Unistav Bojnice,“ konštatoval Okresný súd v Trenčíne.

Firma sa špecializovala na menšie stavby environmentálneho charakteru. Stavala zväčša čističky odpadových vôd, kanalizácie či vodovody. Podieľala sa však aj na dostavbe 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce, kde mala na starosti úpravu povrchov a aplikáciu náterov.

Portál Aktuality spomínal majiteľa spoločnosti aj v súvislosti s dotáciou pre neziskovku Senior Nitrianske Rudno, ktorú sám vedie. V marci tohto roka dostala neziskovka dotáciu od Úradu vlády SR vo výške 126 720 eur.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy konkurz, Stavebná spoločnosť

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PROJEKT NOBELOVA 2, BA III

PROJEKT NOBELOVA 2, BA III 2. etapa projektu NOBELOVA je na viac ako 90% vypredaná! Byty sú vybavené v štandarde s možnosťou kúpy park. státia.

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke Posledná šanca na výhodnú investíciu - posledné 1izbové byty už len v N3. Na začiatok investícia 12.000€, zvyšok platíte po kolaudácii, 6% výnos. Neváhajte!

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát