Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ako bude vyzerať bývalý amfiteáter

20.02.2013, 16:30 | Daniel Suchý | © 2013 News and Media Holding

Developer predstaví víťazné projekty verejnej súťaže o možnú podobu lokality Machnáč

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 31

Tagy

LBG, Machnáč

Koncom februára predstaví verejnosti developerská spoločnosť LBG byty súťažné návrhy na riešenie územia bývalého Amfiteátra na Búdkovej ceste v Bratislave. Na vyše päťhektárovom pozemku plánuje postaviť obytný súbor s doplnkovými funkciami občianskej vybavenosti s názvom Parkhill.

Podľa sekretárky súťaže a manažérky výstavby v LBG Valérie Podolskej chceli súťažou získať najkvalitnejšieho partnera pre budúcu spoluprácu a po niekoľkých rokoch vlastných príprav aj iný pohľad na možnosti využitia atraktívneho územia. Rokovania s autormi ocenených návrhov sa ešte len majú rozbehnúť. Zatiaľ nie je známy termín realizácie projektu.

Víťazom súťaže sa stal návrh Tomáša Žáčka, Sone Pohlovej a Igora Žáčka z bratislavského ateliéru Nice Architects s krajinnou úpravou od sninského štúdia 2ka. Projekt navrhuje bloky domov na okrajoch pozemku, čím by vznikli kvalitné vnútroblokové priestory, záhradky a dvory.

Parkovanie rieši garážami zapustenými do terénu. Domy sú podľa architektov koncipované ako radová zástavba kopírujúca tvar amfiteátra, kde javiskom je zelený vnútroblok a panoráma Bratislavy.

Zdroj: Vizualizácia – Nice Architects

Na druhom mieste skončil návrh architektov Ľubomíra Bízika, Petra Nagya a Lindy Záklasníkovej. Aj ten odkazuje na bývalý amfiteáter, na mieste javiska vytvára hlavný stretávací priestor, do ktorého smerujú všetky komunikačné vetvy územia. Využíva tiež výhľady, ktoré lokalita ponúka.

Na členitý charakter pozemku reagujú rôznymi typmi stavieb, ich nepravidelným tvarom či terasami. Dopravu vylučujú z centrálneho priestoru a riešia ju troma vonkajšími cestami.

Zdroj: Vizualizácia – Bizxarch

Ako tretí bol vyhodnotený návrh štúdia Vallo Sadovsky Architects. Pozemok člení na štyri „susedstvá“, ktoré sa líšia typom zástavby aj atmosférou. Architekti ich nazvali Medzi stromami, Na terase, Záhrady a Na výhľade. Samostatné celky uľahčujú rozčlenenie výstavby na viacero fáz.

Do územia rozšírili neďaleký lesopark formou pásov stromov, čím ho zároveň prepájajú s Gaštanovou záhradou.

Zdroj: Vizualizácia - Vallo Sadovsky Architects

Amfiteáter na Búdkovej ceste pre takmer 10-tisíc divákov začal fungovať v polovici 80. rokov minulého storočia. Ešte v 90. rokoch sa v ňom konali filmové premiéry aj koncerty hudobných hviezd. Koncom desaťročia už len chátral.

V roku 2005 poslanci mestskej časti Staré Mesto rozhodli o zmene územného plánu, takže sa na mieste amfiteátra môžu stavať domy. Pred piatimi rokmi amfiteáter zhorel mesiac po prevode na firmu Apollo Arena výmenou za pozemky pod napokon nerealizovanú hokejovú halu v Petržalke. Polícia prípad uzavrela ako úmyselné podpálenie, páchateľa však nenašla. Poškodený objekt potom zbúrali bez povolenia.

V okolí už stavajú firmy Strabag-Zipp Development a Tatra real bytovky pod názvom Rezidencie Machnáč.

Bratislavská eseročka LBG byty a Apollo Arena majú podľa obchodného registra rovnakého majiteľa, akciovú spoločnosť Luka & Bramer Group.

LBG byty má na konte projekty ako Sandberg v Devínskej Novej Vsi, luxusné podkrovné byty na Pavlovovej ulici v Bratislave, komplex bytových domov v Piešťanoch, polyfunkčný dom Palace Hill v Poprade či alternatívne bývanie v Zázrivej.

Vizualizácie – Nice Architects, Bizxarch, Vallo Sadovsky Architects

 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 31

Tagy LBG, Machnáč

Realitná inzercia

Ponuka bytov v projekte Tri Veže

Ponuka bytov v projekte Tri Veže HERRYS ponúka na predaj byty v rezidenčnom projekte Tri Veže. Pohodlné bývanie v centre diania - fitness, 24 h recepcia. Pozrite si našu ponuku bytov.

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE - ZÁHORSKÁ BYSTRICA

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE  - ZÁHORSKÁ BYSTRICA Vyberte si bývanie v nádhernom byte s vlastnou predzáhradkou, v byte s balkónom a lodžiou, či byte na najvyššom poschodí s veľkou terasou v príjemnej lokalite.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát