Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako ukončiť stavebné sporenie zo zahraničia

21.04.2015, 05:00 | Marek Galbavý, riaditeľ Úseku vývoja produktov ČSOB Stavebnej sporiteľne

Financovanie bývania: Žiadosť o výpoveď zmluvy môže podať tretia osoba na základe plnej moci

  • Tlačiť
  • 0

Sporil som si v stavebnom sporení 6 rokov. Zmluva bola založená 18. 5. 2009. Po uplynutí lehoty chcem požiadať o vyplatenie celej  nasporenej sumy so štátnou prémiou. Momentálne sa ale nachádzam v zahraničí. Kedy a akou formou treba adresovať stavebnej sporiteľni výpoveď zmluvy? V akom časovom horizonte môžem očakávať vyplatenie peňazí zo stavebného sporenia?

Ak sa ako majiteľ zmluvy o stavebnom sporení nachádzate v zahraničí a nie je možné, aby ste žiadosť o výpoveď zmluvy o stavebnom sporení podali osobne na území SR v rámci obchodných miest stavebnej sporiteľne, tak môže udeliť plnú moc tretej osobe na tento úkon. Pravosť podpisu v prípade plnej moci  musí byť úradne overená. 

Najbežnejším spôsobom je úradné overenie na zastupiteľskom úrade SR v zahraničí. Pre Českú republiku je postačujúce úradné overenie notárom v zmysle osobitného predpisu alebo aj na Českej pošte. 

Výpovedná doba je pre stavebného sporiteľa i pre stavebnú sporiteľňu rovnaká. V prípade ČSOB stavebnej sporiteľne sú to  2 mesiace s tým, že výpovedná lehota pre stavebného sporiteľa začína plynúť dňom doručenia výpovede zmluvy do stavebnej sporiteľne.

Autor odpovede nepreberá zodpovednosť za správnosť a komplexnosť odpovede, keďže informácie o probléme sú obmedzené formuláciou otázky.       

Prečítajte si ďalšie odpovede z tejto témy poradne Prečítajte si ďalšie odpovede zo všetkých tém poradne Zadajte novú otázku (len pre zaregistrovaných)

ČSOB Stavebná sporiteľňa

  • Tlačiť
  • 0

Tagy financovanie bývania, poradňa, stavebné sporenie

Diskusia (0 reakcií)