Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Analytici varujú pred cenovými výkyvmi, na trhu je najmenej bytov za 15 rokov

14.01.2019 | Tomáš Vašuta

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

14.01.2019 | zakaznik

Zaujímavú stratégiu zvolili niektorí kupujúci.

Draho kúpiť byt na biznis a v budúcnosti lacno predať. Preto ten, kto má rozum, vyčká na nižšie ceny.

14.01.2019 | reddington

Hej hej nizsie ceny budu mozno tak ked vyhra smer dalsie volby a ti co na to maju pojdu do <> lebo s degesmi co nemaju paru o ekonomike nebudu chciet zdielat jednu krajinu.

14.01.2019 | @@@

politici su h.veda takže skôr to skonči vyššou inflaciou čo nahra narastu cien bytov a znehonotia sa dlhy tych čo už maju hypoteku takže ich hypoteky zaplatia všetci aj ti poctivo sporiaci si ludia len oni to využivať nebudu mocť ....takto politici a CB oj.buju ludi

14.01.2019 | Emasculate

Haha, poznam niekolkych co uz 15 rokov cakaju so skrizenymi prstami, zijucimi s rodinami po spinavych prenajmoch. Ale ano, tentokrat to uz musi vyjst.

14.01.2019 | MotorSport009

za tych 15 rokov preflakali viac v tych prenajmoch ako sa ceny zvysili :DDD

14.01.2019 | slobodný človek v rámci možností

Prosim Vas, vysvetli mi niekto co sa deje?

Ani nie tak na realitnom trhu, ale skor v redakcii Trendu...posledne dva tyzdne kazdy den 1-3 clanky o bytoch a hypotekach.

Malo bytov, vysoke ceny, vysoka zadlzenost, budu ceny rast? malo bytov, drahsie hypoteky, absencia najomnych bytov, pojdu ceny bytov hore? dole? ..... stale dookola a stale strasenie.
Na co je to dobre?
/ rychle kupujte, lebo nebude/ na to?

15.01.2019 | bozsky

strach predava - vid klamstva a Trumpovom napojeni na Rusko a podobne blbosti.

15.01.2019 | olivertwist

na trhu s bytmi dopyt vysoko prevyšuje ponuku, čo zvyšuje a ešte len bude zvyšovať ceny bytov ... je to aj dôsledok neschopnosti štátu = nefunkčnosti staveb. úradov (vo vydávaní povolení sme na cca 150. mieste na svete = úroveň zaostalých afrických krajín !) ale taktiež neschopnosti samospráv, ktoré nemajú pripravené kvalitné územné plány ( a ani ich nechcú mať - za čo by potom brali úplatky v rámci povolovaní ?!?)

15.01.2019 | Niless

Na trhu nie je prebytok bytov, len obrovske mnozstvo penazi ktore sa vrhlo do obehu sa nalialo do realit. Ksefty, uspory ale aj na dlh. A ten kto si mysli ze tie ceny budu rast do neba nech pozrie vyvoj cien v Japonsku alebo ticho pred burkou v Australii. Bude ako nebolo

15.01.2019 | olivertwist

porovnávať (centrálnu) európu s japonskom alebo austráliou je absolútne diletanstvo, ceny realít v európe sú násobne vyššie ako u nás - a k tomu sa budeme postupne blížiť - takže ceny nemajú šancu klesnúť - BUDÚ RÁSŤ !

14.02.2019 | temp

aj do zaciatku r. 2008 ludia verili, ze to bude len rast.
Kto pockal 1 rok, kupil stary byt za -20%
pribudaju negativne spravy zo zapado-europskych ekonomik, a to aj z Nemecka, menej objednavok atd,
ja by som to tak garantovane nevidel, ze to bude len rast.