Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Apartmánová finta prezlieka byty

13.12.2007 | Peter Kremský | Ľuboš Mistrík

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

14.12.2007 | noblesa

Hehe, no ludska vynaliezavost zda sa nepozna hranic. Mna by zaujimalo, ci su klienti o takychto figloch zo strany developera ci predajcu dopredu oboznameni, alebo je to okradacka "na sprostaka".
Odporucam sa este opytat Balartu (www.bytypegas.sk), kde hlukovym normam nevyhovuje cela jedna polovica baraku, to je uz celkom silne kafe.

14.12.2007 | markuz

Ešte smutnejšie je, ak takéto diery v zákonoch využívajú tí, ktorí tie zákony sami tvoria. Viď podľa mňa jeden z najväčších pľuvancov do ksichtu košičanov, keď si páni ex hlavný architekt mesta Peter Murko, predseda parlamentu Pavol Paška a spol. postavili "apartmánový dom" priamo na okraji mestkého parku, v oblasti, kde je podľa územného plánu vylúčená výstavba bytov. Povolené je len využitie na športové učely, a preto si na mieste schátralej ubytovne postavili apartmány pre "športovcov". Samozrejme medzi "nájomníkov" patria už vyššie spomenutí "športovci" Murko, Paška a iní. A na otázku, či je to podľa neho ako bývalého hlavného architekta mesta v poriadku, Murko so smiechom odpovedal, že ani v hoteli nie je vylúčené, že v ňom budete bývať celý život.

Ďakujeme. Toto si naozaj nedovolili ani komunisti.

16.12.2007 | veronika Minarikova

celkom nerozumiem, prečo používate ako ilusračnú fotografiu, fotografiu apartmánového domu v lyžiarskom stredisku, ktorý s problematikou spomínanou vo vašom článku vôbec nesúvisí (všetky apartmánové byty sú vedené v katastry nehnutelností ako štandardné byty a zodpovedajú všetkým normám pre takéto byty), preto vás žiadam aby ste túto fotografiu vymenili za fotografiu napr. v článku spomínaných developerských projektov, a túto fotografiu už nepoužívali ako ilustračnú fotografiu, pokiaľ budete písať o apartmánových bytoch v negatívnom zmysle, ktoré sa na daný projekt vôbec nevsťahujú.
V. Mináriková (vlastníčka app. bytu)

17.12.2007 | noblesa

http://www.apartmanv...

17.12.2007 | Peter Kremský

Dobrý deň pani Mináriková, tešíme sa, že sledujete naše stránky. Ako iste viete, ilustračné fotografie sú určené na ilustráciu článku a nevytvárajú žiadnu inú súvislosť medzi textom a obrazom. Máte celkom pravdu, že foto s daným textom fakticky nesúvisí, ale o to ani nešlo, išlo o ilustráciu. Ďakujeme za pochopenie.

15.01.2008 | evi

Dobrý deň,
chcem sa spýtať na nevýhody resp. výhody apartmánového bytu. Práve dnes som si chcela zarezervovať ateliér. (Preto som natrafila na tento článok). U predajcu som sa dozvedela iba to, že "byt" nespĺňa svetelnú normu, ale o ďalších podrobnostiach sa so mnou nebavili. Chcem to kúpiť kvôli lokalite a cene. Potrebujem však byt pre seba na trvalé užívanie. Potom bude zo mňa "bezdomovec s ateliérom"? Viete mi poradiť aké ďalšie nevýhody a úskalia (prípadne výhody) sa skrývajú pod týmto pojmom? "Byt" vyzerá inak "senzačne".

Ďakujem každému za dobre mienenú fundovanú a rýchlu radu.
Eva