Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Apartmány Kukučka začínajú kopať

29.10.2009, 00:05 | Ľuboš Mistrík | © 2009 News and Media Holding

Rekreačný projekt s 80 víkendovými bytmi od Esinu sa oneskorí, 7 je predaných

  • Tlačiť
  • 0

V týchto dňoch sa začína s prácami na 80-apartmánovom komplexe ohlásenom ešte na jeseň minulý rok. Podľa vtedajších informácií sa malo začať kopať na prelome rokov, vtedy však len začali budovať siete. Apartmány Kukučka majú byť určené pre najvyššiu klientelu, čomu zodpovedajú štandardy i ceny. Projekt pripravuje developerská spoločnosť Esin Group.

Štvorcový meter sa dnes predáva za približne 3-tisíc eur vrátane DPH. Jozef Jágrik, konateľ spoločnosti, si dopyt po apartmánoch pochvaľuje. „Predali sme sedem apartmánov, záujem zvyšuje najmä poloha uprostred Tatranskej Lomnice,“ hovorí.

Rozlohy a parametre projektu sa oproti pôvodným plánom nezmenili, pôjde o štyri objekty s celkovo 80 apartmánmi. Ich rozloha nie je veľká, dosahuje 35 až 80 štvorcových metrov. „Aktuálne začíname s výstavbou najväčšieho, 39-bytového objektu,“ približuje J. Jágrik. Firma chce do zimy urobiť aspoň prvé poschodie tak, aby bol už projekt nad zemou.

kukucka.jpg

Prvé objekty plánujú dokončiť do budúcoročných Vianoc tak, aby sa stihla zimná sezóna 2010. Generálnymi dodávateľmi sú spoločnosti Stavunion a Jases.

Esin Group začiatkom leta skolaudovala svoj prvý apartmánový projekt vo Vysokých Tatrách – Apartmány Lomnica. Tu vzniklo 96 rekreačných bytov, avšak cielených na nižší segment než Kukučka. V súčasnosti je predaná približne polovica, ceny dosahujú okolo 2-tisíc eur/m2. Firma spolu s Tatry Mountain Resort (patriacou pod J&T) a Grafobalom pripravuje aj projekt rozsiahlej výstavby v centre Tatranskej Lomnice.

Vizualizácia - Esin Group

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)