Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Apartmány v penzióne na prenájom

26.01.2010, 00:03 | Ľuboš Mistrík | © 2010 News and Media Holding

Na okraji Petržalky postavili projekt na prechodné i trvalé bývanie

  • Tlačiť
  • 3

Chýbajúci nájomný sektor v hlavnom meste vypĺňajú súkromné firmy. Na okraji bratislavskej Petržalky bol na jeseň 2009 skolaudovaný projekt pomenovaný Penzión Melrose. Ide o kombináciu trvalého pobytu a ubytovania na krátky čas. Developerom je firma Neobau, s.r.o.

Komplex leží pri vozovni dopravného podniku pozdĺž Dolnozemskej ulice. Sedempodlažná bytovka priniesla 24 bytov, štvorpodlažná budova vedľa obsahuje 65 apartmánov skolaudovaných ako nebytové priestory.

Všetky sú podľa Jaroslava Olšovského zo spoločnosti Vaša správcovská vypredané. Cenovky dosahovali aj vyše 2 200 eur/m2 vrátane DPH.

Majiteľ apartmánu sa dnes môže sám rozhodnúť, či v ňom bude bývať alebo ho ponúkne na prenájom prostredníctvom správcu. Nájomné zmluvy sa uzatvárajú minimálne na tri mesiace a cieľovou skupinou sú okrem obchodných cestujúcich aj študenti.

Apartmány majú výmeru od necelých 30 po takmer 60 štvorcových metrov, najmenší je dvojlôžkový. Za lôžko sa má podľa J. Olšovského platiť približne 150 eur mesačne, presnú sumu stanovia začiatkom tohto roka. Šéf developerskej firmy Peter Chovanec v rozhovore pre Stavebné fórum.sk hovorí o 450 eur mesačne za apartmán s výmerou 45 m2.

J. Olšovský spomína aj 24-hodinovú strážnu službu, sezónny bazén, malé fitnes centrum a kongresovú sálu pre približne 70 ľudí. V podzemí sú parkovacie garáže s kapacitou 58 áut, ďalších 40 zaparkuje pred budovou.

Projekt financovala Privatbanka, v tesnej  blízkosti stojí poliklinika súkromného zdravotníckeho zariadenia ProCare. Okolité pozemky, na ktorých sa plánuje výstavba multifunkčnej haly v réžii bratislavskej župy, vlastnia okrem VÚC aj firmy okolo biznismena Ivana Feješa.

Foto - Vaša správcovská

  • Tlačiť
  • 3

Tagy apartmány, byty, Petržalka