Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Apollis: Nové štartovacie byty v Ružinove

26.08.2015, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Dlhé roky nevyužívaná budova sporiteľne na rohu Miletičovej a Prievozskej ulice priamo pri zastávke MHD prejde rozsiahlou rekonštrukciou. Bývalé kancelárie v biznis zóne nahradia byty a apartmány, ktoré možno s ohľadom na malé výmery označiť za štartovacie. Projekt dostane názov Apollis.

  • Tlačiť
  • 21

Starú kancelársku budovu zmení prestavba na nepoznanie. Zachovajú sa len základné hmoty. Zo sivej čiastočne presklenej fasády s červenými a modrými prvkami bude svetlý obklad bez veľkých presklených plôch. V smere na Prievozskú ulicu pribudnú aj rôznofarebné balkóny.

Vzniknúť má 46 bytov a 34 apartmánov. Sčasti nebytové priestory to budú pravdepodobne kvôli územnému plánu, ktorý v tejto lokalite počíta skôr s občianskou vybavenosťou než bývaním. Až na tri výnimky sú všetky jednotky dvojizbové.

Apollis - vizualizáciaZdroj: Macho, s.r.o.

Ceny bytov po prepočte dosahujú priemernú sumu 2 260 eur/m2 vrátane DPH. Napríklad dvojizbový byt na prvom poschodí s výmerou 37 štvorcov a balkónom stojí vyše 88-tisíc. Trojizbové majú ceny od 162- po 222-tisíc. V cene je zahrnutá pivnica a štandard a oproti iným projektom je navyše aj kuchynská linka so spotrebičmi.

Vznikne 82 parkovacích miest, väčšina z nich umiestnená vonku, parkovisko je za budovou. Vonkajšie stojí 12-tisíc eur, vnútorné 19 800. Rovnako sa počíta s dvoma obchodnými priestormi na prízemí v časti objektu v smere von z mesta.

Apollis zatiaľ vstúpil len do predpredaja prostredníctvom realitnej agentúry Herrys. Oficiálny štart predaja sa očakáva budúci týždeň v pondelok. "V súčasnosti prebiehajú stavebné práce vykonávané na základe ohlásenia stavebnému úradu. Búrajú sa nenosné časti konštrukcií a fasády, odstraňujú sa pôvodné zariadenia, vymieňajú sa rozvody vnútornej inštalácie," približuje Filip Žoldák, partner spoločnosti Herrys.

Bývalá budova SporiteľneZdroj: Google Street View

Investorom je spoločnosť Macho, ktorá stojí za podobnými projektmi v hlavnom meste. Medzi jej referencie patrí napríklad Modrá guľa oproti prezidentskému palácu, Papaver vo Vlčom Hrdle či Jelenia pod hlavnou železničnou stanicou. Kolaudáciu Apollisu očakávajú koncom budúceho roka.

Na druhom konci Miletičovej ulice vyrástli dva ďalšie štartovacie projekty pod názvami Miletičova 5 a Miletičova 60, obe sa predávajú relatívne rýchlo. Prvý menovaný umiestnený bližšie k Centralu je už dokončený, v prípade druhého len nedávno naštartovali prestavbu staršieho objektu.

  • Tlačiť
  • 21

Tagy Macho, štartovacie bývanie