Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hypotéka bez preukázania príjmu

22.07.2010, 00:01 | Mirka Mizeráková, hypotekárna poradkyňa

Poradňa: Na to, aby ste sa mohli o hypotéku uchádzať, by ste sa mali v rodinnej firme riadne zamestnať

  • Tlačiť
  • 2

Som študentka s čistým mesačným príjmom 700 Eur. Je možné, aby som dostala hypotéku, ak tento príjem nemám ako preukázať? Pracujem totiž v rodinnej firme a keďže stále študujem, otec za mňa neodvádza dane ani poistenie. Čo treba urobiť, aby som hypotéku získala?

Žiaľ, hypotéku bez dokladovania príjmu nezískate. Niektorým klientom vedia banky poskytnúť úver aj bez toho, aby svoj príjem riadne zdokladovali, ide však o úzky okruh osôb (napr. architekti, členovia predstavenstva obchodných spoločností, advokáti, sudcovia a pod.).

Na to, aby ste sa mohli o hypotéku uchádzať, by ste sa mali v rodinnej firme riadne zamestnať. Teda mať pracovnú zmluvu, prihlásiť sa na príslušných úradoch a mať hradené odvody. Pracovný pomer by mal trvať minimálne 3 mesiace, následne banke zdokladujete pomocou potvrdenia o príjme od zamestnávateľa a prípadne aj výpismi z účtu svoj mesačný príjem.

Autorka pracuje v spoločnosti Hypocentrum, a.s.

  • Tlačiť
  • 2