Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Banskobystrická Fončorda sa rozrastá o byty

14.01.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Na sídlisku vzniká menšia bytovka, predaných je zatiaľ desať percent bytov

  • Tlačiť
  • 0

Banskobystrické sídlisko sa rozširuje o ďalšie nové byty. Najviac tridsaťbytový projekt nesie meno Bývanie na Družby podľa názvu ulice. Okrem bývania pripravuje rovnomenná investorská spoločnosť aj parkovanie a niekoľko komerčných priestorov.

Projekt, ktorý je v súčasnosti vo výstavbe, počíta s rôznorodým mixom jedno- až päťizbových bytov s najčastejšími výmerami od 38 po viac než 90 štvorcových metrov. Okrem toho možno nájsť aj niekoľko jednotiek väčších než sto štvorcov a spájaním bytov možno dosiahnuť aj 168 m2.

Ich ceny sa pohybujú na úrovni od niečo vyše 1 300 po približne 1 500 eur/m2 vrátane DPH. Ide o holobyty a podľa oficiálnej webstránky je predaných päť, niekoľko ďalších je rezervovaných. Bývanie na Družby bude mať šesť podlaží.

K bytu možno kúpiť aj pivnicu, ktorej cena sa líši podľa veľkosti, v priemere však ide o zhruba tisíc eur. Okrem toho vznikne aj 25 parkovacích miest vonku a rovnaký počet vnútri. Garážové státie stojí 8 900 eur, vonkajšie 5 900. V ponuke sú ešte štyri komerčné priestory po 2-tisíc eur za štvorec.

Bývanie na Družby (01)Zdroj: G-Atelier; Bývanie na Družby

Projekt je vo výstavbe od vlaňajšieho leta s plánovaným dokončením na jeseň tohto roku. Investorská firma je personálne prepojená aj so spoločnosť ASO Vending. Tá je najväčším operátorom automatov na nápoje a rýchle občerstvenie na Slovensku.

Nová výstavba je v Banskej Bystrici čoraz silnejšia, čo je v kontraste s takmer nulovou aktivitou spred niekoľkých rokov. Pravdepodobne kvôli odloženému dopytu je záujem obyvateľov v dnešnej dobe výraznejší. Pribúdajú alebo sa plánujú rezidenčné projekty ako Tri kocky, nájomné byty Belveder, Suchý vrch, Rudlovský potok či prestavba v rámci hotela Lux.

Zobraziť Bývanie na Družby na väčšej mape
  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)