Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

„Bašternákova“ bytovka v Novom Meste pripravuje začiatok výstavby

13.03.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Za jej vznikom stála firma, ktorej spoločníkom bol Ladislav Bašternák. Aj keď už v orgánoch firmy kontroverzný podnikateľ nefiguruje, bytovka bude s jeho menom vždy spájaná. Práve bytový projekt na Vajnorskej ulici v bratislavskom Novom Meste aktuálne finišuje s prípravami na odštartovanie stavebných prác. Celkovom má priniesť 88 malometrážnych bytov a apartmánov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Prvé plány predstavila spoločnosť KLM Group ešte v máji 2012, keď na mieste nevyužívaného administratívneho objektu kreslila bytovku s jedným podzemným, šiestimi nadzemnými a dvoma ustúpenými podlažiami. Celkovo mal komplex priniesť 111 až 122 zväčša malometrážnych bytov a apartmánov.

Aj keď sa hovorilo o tom, že objekt mal byť hotový už v roku 2014, nestalo sa tak do dnešných dní. Investor projektu totiž pôvodné návrhy prekresľoval. Svoje urobili aj pripomienky tamojších obyvateľov a mestskej časti. „V priebehu piatich rokov sme zorganizovali šesť verejných stretnutí s obyvateľmi a hoci rokovania s investorom neboli jednoduché, podarilo sa nám významne okresať plánovanú stavbu a dosiahnuť viaceré benefity pre miestnych obyvateľov,“ hovoril pred rokom starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý.

Neprehliadnite

Projekt nakoniec menil podobu a zmenšil sa, keď ponúkne 88 bytov. Aj preto mu mestská časť vlani udelila stavebné povolenie. Pri projekte aktuálne prebiehajú prípravné práce. „V súčasnosti prebieha proces naceňovania zhotovenia stavby a následne bude prebiehať výber dodávateľskej stavebnej firmy, od čoho sa následne bude odvíjať aj časový harmonogram stavebných prác,“ hovorí pre TREND Reality Peter Filip, ktorý dnes vo firme figuruje ako jediný spoločník.

Projekt ponúkne 44 bytov a 44 apartmánov. „Rozloha jednotlivých bytových jednotiek a apartmánov sa bude pohybovať od 36 až po cca 180 štvorcových metrov,“ hovorí P. Filip. Podľa jeho slov chcú s predajom začať po odštartovaní výstavby obytného domu.

Bytový dom na Vajnorskej - jeden z pôvodných návrhovZdroj: KLM Group

Projekt má ponúknuť na dvoch podlažiach 81 parkovacích stojísk, ďalšie možnosti má ponúknuť 25 stojísk vo dvore pozemku. „Pôjde o súkromný, t.j. uzavretý areál, ktorého súčasťou bude detské ihrisko s parkom situované vo dvore obytného domu,“ prezrádza P. Filip.

Firma Ladislava Bašternáka kúpila budovu bývalej základnej školy s pozemkami na Vajnorskej ulici v dražbe. V roku 2009 za ňu zaplatila 1,5 milióna eur. Podnikateľ, ktorý sa stal mediálne známy najmä pre podozrenia z daňových podvodov a vyplácaním mnohomiliónových vratiek DPH, stál za projektmi Bonaparte či One Fashion Outlet. Podľa Obchodného registra SR pôsobil L. Bašternák vo firme do 20. februára tohto roka. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Bašternák, Vajnorská

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Ponuka bytov v projekte Tri Veže

Ponuka bytov v projekte Tri Veže HERRYS ponúka na predaj byty v rezidenčnom projekte Tri Veže. Pohodlné bývanie v centre diania - fitness, 24 h recepcia. Pozrite si našu ponuku bytov.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pridať inzerát