Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

„Bašternákova“ bytovka v Novom Meste pripravuje začiatok výstavby

13.03.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Za jej vznikom stála firma, ktorej spoločníkom bol Ladislav Bašternák. Aj keď už v orgánoch firmy kontroverzný podnikateľ nefiguruje, bytovka bude s jeho menom vždy spájaná. Práve bytový projekt na Vajnorskej ulici v bratislavskom Novom Meste aktuálne finišuje s prípravami na odštartovanie stavebných prác. Celkovom má priniesť 88 malometrážnych bytov a apartmánov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Prvé plány predstavila spoločnosť KLM Group ešte v máji 2012, keď na mieste nevyužívaného administratívneho objektu kreslila bytovku s jedným podzemným, šiestimi nadzemnými a dvoma ustúpenými podlažiami. Celkovo mal komplex priniesť 111 až 122 zväčša malometrážnych bytov a apartmánov.

Aj keď sa hovorilo o tom, že objekt mal byť hotový už v roku 2014, nestalo sa tak do dnešných dní. Investor projektu totiž pôvodné návrhy prekresľoval. Svoje urobili aj pripomienky tamojších obyvateľov a mestskej časti. „V priebehu piatich rokov sme zorganizovali šesť verejných stretnutí s obyvateľmi a hoci rokovania s investorom neboli jednoduché, podarilo sa nám významne okresať plánovanú stavbu a dosiahnuť viaceré benefity pre miestnych obyvateľov,“ hovoril pred rokom starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý.

Neprehliadnite

Projekt nakoniec menil podobu a zmenšil sa, keď ponúkne 88 bytov. Aj preto mu mestská časť vlani udelila stavebné povolenie. Pri projekte aktuálne prebiehajú prípravné práce. „V súčasnosti prebieha proces naceňovania zhotovenia stavby a následne bude prebiehať výber dodávateľskej stavebnej firmy, od čoho sa následne bude odvíjať aj časový harmonogram stavebných prác,“ hovorí pre TREND Reality Peter Filip, ktorý dnes vo firme figuruje ako jediný spoločník.

Projekt ponúkne 44 bytov a 44 apartmánov. „Rozloha jednotlivých bytových jednotiek a apartmánov sa bude pohybovať od 36 až po cca 180 štvorcových metrov,“ hovorí P. Filip. Podľa jeho slov chcú s predajom začať po odštartovaní výstavby obytného domu.

Bytový dom na Vajnorskej - jeden z pôvodných návrhovZdroj: KLM Group

Projekt má ponúknuť na dvoch podlažiach 81 parkovacích stojísk, ďalšie možnosti má ponúknuť 25 stojísk vo dvore pozemku. „Pôjde o súkromný, t.j. uzavretý areál, ktorého súčasťou bude detské ihrisko s parkom situované vo dvore obytného domu,“ prezrádza P. Filip.

Firma Ladislava Bašternáka kúpila budovu bývalej základnej školy s pozemkami na Vajnorskej ulici v dražbe. V roku 2009 za ňu zaplatila 1,5 milióna eur. Podnikateľ, ktorý sa stal mediálne známy najmä pre podozrenia z daňových podvodov a vyplácaním mnohomiliónových vratiek DPH, stál za projektmi Bonaparte či One Fashion Outlet. Podľa Obchodného registra SR pôsobil L. Bašternák vo firme do 20. februára tohto roka. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Bašternák, Vajnorská

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Posledný byt v projekte APOLLIS

Posledný byt v projekte APOLLIS HERRYS ponúka na predaj posledný voľný byt v projekte APOLLIS - 3i byt, 96 m2 na 6.p. V cene kuchynská linka,umývačka riadu,podlahy a sanita. Bývajte Q1 2017.

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

REB.SK predáva 5 izbový penthouse na Kolibe

REB.SK predáva 5 izbový penthouse na Kolibe Reb.sk predáva 5-izbový penthouse na Kolibe. Byt má podlahovú plochu 183,20 m2 + terasy o výmere 155,80 m2, nachádza sa na najvyššom poschodí .

Pridať inzerát