Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Belaria – dobre je, keď už ste doma

06.05.2015, 05:40 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Koliba bola tradične považovaná za atraktívnu lokalitu na bývanie. Pekné výhľady, veľa zelene a menej ruchu ako v meste sú však v mnohých jej častiach už minulosťou. Vinohrady nahradilo množstvo domov, na výrazný dopyt po bývaní však nezareagovala samospráva prípravou lepších ciest a chodníkov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Rande s realitou - menu:

Veľmi rozdielne výhľady

Práve príchod či príjazd je najhorším zážitkom z návštevy nedávno dokončenej prvej časti projektu Belaria. Trojica prepojených objektov v lokalite Vtáčnik priniesla 35 bytov. Komplex je prístupný z Tupého ulice, ktorá je síce dobre spojená s mestom cez Šancovú aj Račiansku, autá sa však na nej ledva vyhnú a chodník neexistuje vôbec. Zhruba sedemminútová prechádza od trolejbusu tak nebola príjemná.

Belaria ponúka pekné výhľady na mesto aj z najnižších poschodí. Netreba sa však pozerať dole ani na západ. Vyrástla totiž priamo nad vlakovým depom a od trate ju oddeľuje zmätok železničiarskych objektov a zariadení.

Medzi novostavbou a skôr dokončenými bytovkami je navyše desaťročia nevyužívaná požiarna nádrž. Developer Belarie by ju chcel premeniť na kúpalisko, čo by iste ocenili obyvatelia celého okolia. Uvidíme, či sa mu podarí dohodnúť so železničiarmi.

Belaria - Rande s realitouZdroj: Ľuboš Mistrík

Rozumné dispozície a zvláštne terasy

Stojíme pri bytovke a to najhoršie už máme za sebou. Belaria hravo zapadne do prostredia. Umiernenú architektúru oživujú viaceré detaily zvonku aj v interiéri. Tehličkové obklady lodžií dopĺňajú dizajnové svietidlá jednotného štýlu na chodbách, balkónoch aj terasách.

Najsilnejšou stránkou projektu je výber bytov, ktorých ceny sa pohybujú okolo 2 200 až 2 400 eur za štvorcový meter s daňou. Ťažko nájsť viac ako dva rovnaké. Dispozície sú pritom dobre riešené a byty sú presvetlené. Platilo to aj pre najmenší dvojizbový byt (49 m2) zariadený v štandarde, v ktorom sme obhliadku začali.

Zvláštnosťou podstatne väčších trojizbákov (79 m2) je lodžia umiestnená medzi obývačkou a spálňou prístupná z oboch miestností. Vďaka okienku na vnútornej stene presvetlila aj chodbu so vstupom do WC a kúpeľne.

Belaria - Rande s realitouZdroj: Ľuboš Mistrík

Na ustúpenom najvyššom – štvrtom – poschodí má podobný byt veľkú terasu do L prístupnú zo všetkých troch izieb. Mínusom je nutnosť zdolať dva schodíky. Pred obývačkou je dostatočný priestor aj na stolovanie chránený strieškou. Zvyšok terasy je otvorený a za rohom je priúzka na sedenie.

Iné horné byty mali aj terasu obiehajúcu byt z troch strán so štyrmi vchodmi. Okrem letného sedenia tu môžu rodičia nechať deti naháňať sa namiesto nie zrovna bezpečnej ulice. Podobne ako na rozľahlých predzáhradkách v najnižšie položených bytoch. Vo vnútrobloku je však vybudované aj malé detské ihrisko.

Výber z viacerých možností platí aj pre parkovanie. Možné je v podzemnej garáži v cene 14-tisíc eur s daňou, drahších dvojgarážach aj lacnejšom parkovisku pred blokom.

Belaria - Rande s realitouZdroj: Ľuboš Mistrík

Priehrštie doplnkov

K príjemným doplnkom v bytoch patria svetlíky v kúpelniach na najvyššom podlaží alebo okná v niektorých toaletách a kúpelniach. Výhodou sú veľké murované pivnice, ktoré sú aj odvetrávané. Podobné sme v poslednom čase videli len v Agáte pod Slavínom. Samozrejmosťou nie sú v novostavbách ani svietidlá na všetkých balkónoch, lodžiách a terasách či prívod vody nielen na predzáhradkách, ale aj na terasách.

Naopak, niektoré detaily nevyšli. Príkladom môžu byť zvláštne dizajnové výškové radiátory vo väčších bytoch v jednom z blokov. Zámer ozvláštniť dlažbu na chodbách kombináciou dlaždíc s rôznymi rozmermi zas doplatil na šlendriánsku prácu. V tom sa Belaria podobá neďalekému Vinohradisu.

Belaria - Rande s realitouZdroj: Ľuboš Mistrík

V čase našej návštevy bol projekt pred ukončením kolaudácie, veľa detailov sa teda ešte dorábalo a opravovalo. Viac o technických detailoch a chybách si prečítajte v pohľade odborníka.

Medzi plusy Belarie patrí, že do lokality so slabou občianskou vybavenosťou priniesla priestory na prenájom vhodné pre potraviny aj reštauráciu. Okrem jedného priestoru, kde sa usídlilo architektonické štúdio, sú ďalší nájomníci ešte v rokovaní.

Belaria - Rande s realitouZdroj: Ľuboš Mistrík

Verdikt

Belaria je menší bytový projekt vhodne dopĺňajúci výstavbu na Kolibe. Ponúka rôznorodú paletu dobre riešených bytov a veľkorysé terasy s výhľadmi. Dobré riešenia však brzdí zlá prístupová cesta, nevábne okolie a nevyrovnaná kvalita prác. Platí, že čím viac sa vzdialite z bytu, tým je dojem horší.

Ceny medzičasom trh dobehol. Takže pri porovnaní s projektmi, ktoré sa len začínajú stavať, ich môžeme označiť za primerané. Väčšinu z voľnej vyše tretiny bytov však tvoria väčšie. V najbližších rokoch ešte musia obyvatelia počítať s výstavbou druhej fázy a neskôr aj s plánovaným projektom Vtáčnik so siedmimi bytovkami podobného charakteru v tesnom susedstve.

Belaria - Rande s realitouZdroj: Ľuboš Mistrík

Rande s realitou – Belaria Koliba
Plusy Mínusy
výber rôznorodých bytov bariérové vstupy na terasy
rozumné dispozície nevyrovnaná kvalita zhotovenia
presvetlené byty spustnuté okolie
veľké terasy a predzáhradky zlá prístupová cesta
veľké murované a odvetrané pivnice

Rande s realitou - menu:

Prečítajte si, ako hodnotíme.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Belaria, Rande s realitou

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v luktatívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pridať inzerát