Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Belaria – dobre je, keď už ste doma

06.05.2015 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Koliba bola tradične považovaná za atraktívnu lokalitu na bývanie. Pekné výhľady, veľa zelene a menej ruchu ako v meste sú však v mnohých jej častiach už minulosťou. Vinohrady nahradilo množstvo domov, na výrazný dopyt po bývaní však nezareagovala samospráva prípravou lepších ciest a chodníkov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Rande s realitou - menu:

Veľmi rozdielne výhľady

Práve príchod či príjazd je najhorším zážitkom z návštevy nedávno dokončenej prvej časti projektu Belaria. Trojica prepojených objektov v lokalite Vtáčnik priniesla 35 bytov. Komplex je prístupný z Tupého ulice, ktorá je síce dobre spojená s mestom cez Šancovú aj Račiansku, autá sa však na nej ledva vyhnú a chodník neexistuje vôbec. Zhruba sedemminútová prechádza od trolejbusu tak nebola príjemná.

Belaria ponúka pekné výhľady na mesto aj z najnižších poschodí. Netreba sa však pozerať dole ani na západ. Vyrástla totiž priamo nad vlakovým depom a od trate ju oddeľuje zmätok železničiarskych objektov a zariadení.

Medzi novostavbou a skôr dokončenými bytovkami je navyše desaťročia nevyužívaná požiarna nádrž. Developer Belarie by ju chcel premeniť na kúpalisko, čo by iste ocenili obyvatelia celého okolia. Uvidíme, či sa mu podarí dohodnúť so železničiarmi.

Belaria - Rande s realitouZdroj: Ľuboš Mistrík

Rozumné dispozície a zvláštne terasy

Stojíme pri bytovke a to najhoršie už máme za sebou. Belaria hravo zapadne do prostredia. Umiernenú architektúru oživujú viaceré detaily zvonku aj v interiéri. Tehličkové obklady lodžií dopĺňajú dizajnové svietidlá jednotného štýlu na chodbách, balkónoch aj terasách.

Najsilnejšou stránkou projektu je výber bytov, ktorých ceny sa pohybujú okolo 2 200 až 2 400 eur za štvorcový meter s daňou. Ťažko nájsť viac ako dva rovnaké. Dispozície sú pritom dobre riešené a byty sú presvetlené. Platilo to aj pre najmenší dvojizbový byt (49 m2) zariadený v štandarde, v ktorom sme obhliadku začali.

Zvláštnosťou podstatne väčších trojizbákov (79 m2) je lodžia umiestnená medzi obývačkou a spálňou prístupná z oboch miestností. Vďaka okienku na vnútornej stene presvetlila aj chodbu so vstupom do WC a kúpeľne.

Belaria - Rande s realitouZdroj: Ľuboš Mistrík

Na ustúpenom najvyššom – štvrtom – poschodí má podobný byt veľkú terasu do L prístupnú zo všetkých troch izieb. Mínusom je nutnosť zdolať dva schodíky. Pred obývačkou je dostatočný priestor aj na stolovanie chránený strieškou. Zvyšok terasy je otvorený a za rohom je priúzka na sedenie.

Iné horné byty mali aj terasu obiehajúcu byt z troch strán so štyrmi vchodmi. Okrem letného sedenia tu môžu rodičia nechať deti naháňať sa namiesto nie zrovna bezpečnej ulice. Podobne ako na rozľahlých predzáhradkách v najnižšie položených bytoch. Vo vnútrobloku je však vybudované aj malé detské ihrisko.

Výber z viacerých možností platí aj pre parkovanie. Možné je v podzemnej garáži v cene 14-tisíc eur s daňou, drahších dvojgarážach aj lacnejšom parkovisku pred blokom.

Belaria - Rande s realitouZdroj: Ľuboš Mistrík

Priehrštie doplnkov

K príjemným doplnkom v bytoch patria svetlíky v kúpelniach na najvyššom podlaží alebo okná v niektorých toaletách a kúpelniach. Výhodou sú veľké murované pivnice, ktoré sú aj odvetrávané. Podobné sme v poslednom čase videli len v Agáte pod Slavínom. Samozrejmosťou nie sú v novostavbách ani svietidlá na všetkých balkónoch, lodžiách a terasách či prívod vody nielen na predzáhradkách, ale aj na terasách.

Naopak, niektoré detaily nevyšli. Príkladom môžu byť zvláštne dizajnové výškové radiátory vo väčších bytoch v jednom z blokov. Zámer ozvláštniť dlažbu na chodbách kombináciou dlaždíc s rôznymi rozmermi zas doplatil na šlendriánsku prácu. V tom sa Belaria podobá neďalekému Vinohradisu.

Belaria - Rande s realitouZdroj: Ľuboš Mistrík

V čase našej návštevy bol projekt pred ukončením kolaudácie, veľa detailov sa teda ešte dorábalo a opravovalo. Viac o technických detailoch a chybách si prečítajte v pohľade odborníka.

Medzi plusy Belarie patrí, že do lokality so slabou občianskou vybavenosťou priniesla priestory na prenájom vhodné pre potraviny aj reštauráciu. Okrem jedného priestoru, kde sa usídlilo architektonické štúdio, sú ďalší nájomníci ešte v rokovaní.

Belaria - Rande s realitouZdroj: Ľuboš Mistrík

Verdikt

Belaria je menší bytový projekt vhodne dopĺňajúci výstavbu na Kolibe. Ponúka rôznorodú paletu dobre riešených bytov a veľkorysé terasy s výhľadmi. Dobré riešenia však brzdí zlá prístupová cesta, nevábne okolie a nevyrovnaná kvalita prác. Platí, že čím viac sa vzdialite z bytu, tým je dojem horší.

Ceny medzičasom trh dobehol. Takže pri porovnaní s projektmi, ktoré sa len začínajú stavať, ich môžeme označiť za primerané. Väčšinu z voľnej vyše tretiny bytov však tvoria väčšie. V najbližších rokoch ešte musia obyvatelia počítať s výstavbou druhej fázy a neskôr aj s plánovaným projektom Vtáčnik so siedmimi bytovkami podobného charakteru v tesnom susedstve.

Belaria - Rande s realitouZdroj: Ľuboš Mistrík

Rande s realitou – Belaria Koliba
Plusy Mínusy
výber rôznorodých bytov bariérové vstupy na terasy
rozumné dispozície nevyrovnaná kvalita zhotovenia
presvetlené byty spustnuté okolie
veľké terasy a predzáhradky zlá prístupová cesta
veľké murované a odvetrané pivnice

Rande s realitou - menu:

Prečítajte si, ako hodnotíme.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Belaria, Rande s realitou

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - 2i byt v BA, 57 m2 - Kazanská ul.

PREDAJ - 2i byt v BA, 57 m2 - Kazanská ul. HERRYS exkluzívne ponúka na predaj 2i byt s balkónom v Podunajských Biskupiciach. Byt má výborne dispozičné riešenie a orientáciu na tichú stranu. 109 000 €

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

REB.sk predaj 3 izb.byt,Dunajská,Staré mesto

REB.sk predaj 3 izb.byt,Dunajská,Staré mesto REB.SK ponúka na predaj 3 izbový byt, Dunajská ulica, Staré mesto, BA I.Úžitková plochu 82,18 m2 + loggia o výmere 4,82m2 + pivnica 2,52 m2.

REB.sk predaj RD,,ZÁHORSKÁ BYSTRICA

REB.sk predaj RD,,ZÁHORSKÁ BYSTRICA R0EB.Sk ponúka na predaj 3 generačný rodinný dom-ZÁHORSKÁ BYSTRIca. Pozemok o výmere 663 m2, . Úžitková plocha predstavuje 402 m2 + logie 50 m2 + terasa.

Pridať inzerát