Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bergamon pomaly, ale isto pokračuje

29.12.2011, 10:04 | Ľuboš Mistrík | © 2011 News and Media Holding

Megaprojekt v bratislavskom Ružinove prechádza zmenami počas príprav

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Bergamon

O prevažne obytnom projekte Bergamon na bratislavských Mlynských Nivách sa hovorí od roku 2006. Malo ísť o najväčší rezidenčný komplex v hlavnom meste rozprestierajúci sa po pravej strane Bajkalskej ulice v smere z Prístavného mosta. Odvtedy však prechádza viacerými zmenami, z ktorých najnovšie sa týkajú zmien objemov.

Developerská spoločnosť Bergamon, a.s., predložila štátnym orgánom dokumenty spomínajúce zosúladenie projektu s územným plánom, kde sa mení funkcia niektorých objektov, ich usporiadanie i architektúra. Aktuálne sa počíta s výstavbou šestnástich objektov.

Najviac, deväť z nich má byť bytových domov. Najvyšší typ bude mať 12 podlaží, menší osem plus jedno podzemné. V objektoch má vzniknúť aj občianska vybavenosť pre obyvateľov a návštevníkov lokality. Pre bývanie sa celkovo počíta so 73-tisíc m2 úžitkovej plochy, čo je redukcia o zhruba 34-tisíc. Stále to podľa odhadov TRENDreality.sk môže znamenať zhruba 800 až 1 000 bytov.

Stúpla plocha administratívy – o približne 15-tisíc štvorcov na aktuálne plánovaných 32-tisíc m2. Má vzniknúť v piatich kancelárskych budovách s maximálnou výškou do siedmeho nadzemného podlažia a dvoma podzemnými pre parkovanie.

Okrem toho developer počíta aj s výstavbou apartmánových domov s výškou do ôsmich podlaží a dvadsaťštyrihodinovou recepciou. Parkovanie okrem vonkajších odstavných plôch zabezpečia parkovacie domy. Celková kapacita státí v lokalite má dosiahnuť 1 725 miest, čo je o vyše 300 viac než v pôvodnom zámere.

Celková plocha územia dosahuje 6,5 hektára. Konkrétne termíny výstavby zatiaľ nie sú známe, päť rokov starý plán hovoril o dokončení už vlani. Bergamon, ktorý mal podľa pôvodných vyhlásení developerov, pohnúť cenami bytov v Bratislave, sa však stále len pripravuje.

Vo výstavbe sa okrem stavebnej skupiny Mota-Engil so sídlom v Portugalsku angažovala aj slovenská skupina Immocap, ktorá v hlavnom meste buduje polyfunkčný Centrál.

Vizualizácia – Bergamon, a.s.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Bergamon