Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Blumental je symbolom vysokej kvality hodnej centra mesta

21.02.2019, 05:00 | Martin Marec

Pred návštevou druhej etapy projektu Blumental sa mi vynoril v pamäti obraz roky chátrajúcej budovy bývalej tabakovej továrne v rozhraní medzi Radlinského a Mýtnou ulicou. Ako študent som okolo chodieval na študentský internát „Bernolák“ a pozeral som na nevábnu budovu s rozbitými oknami. Bolo to začiatkom 90. rokov a už vtedy som si pomyslel, že toto miesto by si určite zaslúžilo lepšie využitie. Po troch desaťročiach som rád, že táto časť mesta, v blízkosti rušného Račianskeho mýta a známeho Blumentálskeho kostola, zmenila svoju tvár i využitie.

  • Tlačiť
  • 5

Rande s realitou - menu:

Na obhliadku novostavby polyfunkčného komplexu Blumental sme prichádzali s veľkými očakávaniami ako sa developer spolu s architektmi zhostili zadania pretvoriť bývalú industriálnu zónu na zónu bývania v tesnom dotyku s kancelárskymi priestormi v dopravne tak veľmi exponovanom mieste. Sme presvedčení, že očakávania Bratislavčanov splnil, ak nie predčil.

Rezidencia Blumental podľa nášho názoru veľmi vhodne zapadla do koncepcie rozvoja širšieho centra. Nedá však nespomenúť, že sa tak stalo na úkor zániku ďalšej industriálnej stavby, okolo záchrany ktorej sa pred desiatimi rokmi viedli veľmi intenzívne diskusie v radoch odbornej i laickej verejnosti.  

Hmotovo a výškovo nadviazal na pokračovanie už skôr dostavaného susediaceho projektu Nová Mýtna. Komplex má 93 bytov a 5 apartmánov v skladbe 1 až 5-izbových, pričom prevládajú 2-izbové a 3-izové izbové byty. Byty sú priestranné, presvetelené a zaujímavo riešené, v niektorých prípadoch aj s netypickou dispozíciou miestnosti bez pravých uhlov.

Ku každému bytu patrí buď balkón alebo terasa.

Blumental - predelenie balkónovZdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Odvodnenie balkónov je riešené 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Blumental, Corwin, Rande s realitou