Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Blumental: Keď sa vie developer s projektom vyhrať

21.02.2019, 05:05 | Tomáš Vašuta | © 2019 News and Media Holding

Vytvoriť realitný projekt, pri ktorom budú spokojné všetky zainteresované strany, je hotová alchýmia. Vždy ide o kompromis, v ktorom hrajú dôležitú úlohu peniaze. Ušetriť chce predajca, ale aj kupujúci. Aj tento prienik výrazným spôsobom formuje podobu realitného projektu. Platí to aj o komplexe Blumental, ktorý sa stal cieľom ďalšieho dielu seriálu Rande s realitou. V tomto prípade sme boli milo prekvapení, aj keď si developer mal z čoho uberať, keďže v čase uvedenia na trh patril projekt medzi najdrahšie na trhu.

  • Tlačiť
  • 6

Rande s realitou - menu:

Na úvod treba povedať, že Corwin dostal príležitosť predviesť svoj „developerský feeling“ vo vychytenej lokalite v susedstve historického centra. Aj keď išlo o exponované územie, s prípravou nové projektu neboli spojené veľké kontroverzie. Ak si odmyslíme fakt, že bývalý majiteľ nechal zbúrať celú tabakovú továreň, čo vyvolalo ostré diskusie.

Konzervatívnejší prístup

Developer zvolil od začiatku konzervatívny prístup a v centre mesta naplánoval projekt, ktorý mal vytvoriť a dotvoriť existujúcu zástavbu, ktorá by síce bola moderná, ale nekričala.

Len pre doplnenie informácií, skupina Corwin získala pozemky ešte v roku 2013, keď ich kúpila od spoločnosti z portfólia podnikateľského tandemu Krajňák – Kamarás z košického HS Development. Projekt bol v ucelenej podobe predstavený začiatkom roka 2015.

Blumental - vizualizácia druhej etapyZdroj: Corwin Capital

Medzi Mýtnou a Radlinského ulicou naplánoval developer polyfunkčný komplex, ktorý ponúka mix bývania, kancelárií a obchodných prevádzok. V prvej fáze vyrástlo v piatich blokoch, ktoré mali najviac osem podlaží, 112 bytov a apartmánov.

Developer pri spustení ich predaja zariskoval

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy Blumental, Corwin, Rande s realitou