Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bory sa rozrastú o ďalšie tri stovky bytov

16.04.2018, 14:29 | Daniel Suchý | © 2018 News and Media Holding

Jeden a pol roka po spustení predaja prvých bytov v novej bratislavskej štvrti Bory sa dostáva na trh druhá etapa projektu od developera Penta Real Estate. Prinesie 287 bytov a 405 parkovacích miest v deviatich bytových domoch. Priemerná cena mierne prekročila dvetisíc eur za štvorcový meter. (v článku sme opravili ceny bytov, ktoré boli pôvodne uvedené bez DPH)

  • Tlačiť
  • 0

Kým prvá etapa sa dostala do predaja v lete 2016 s cenami okolo 1 700 až 1 900 eur za štvorcový meter a posledné tri voľné byty – štvorizbové s rozľahlými terasami – aktuálne stoja tesne pod dvomi tisíckami, priemerná cena druhej fázy je 2 080 eur.

V ponuke dominujú dvojizbové byty, ktorých je 112 a stoja od 108-tisíc eur. Trojizbových bytov vznikne 85, predávajú sa od necelých 144-tisíc eur. Ponuku dopĺňa 60 jednoizbových bytov predávaných od 70-tisíc eur a tridsať štvorizbákov, ktoré vyjdú od 192-tisíc eur.

Neprehliadnite

Druhá fáza pripomína prvú časť Borov počtom a výškou bytových domov aj množstvom bytov. Odlišovať sa bude architektonickým riešením, ktoré spája bytové domy so štyrmi až šiestimi podlažiami do obytných blokov so spoločným podzemným parkovacím podlažím.

Domy sú tak umiestnené na pódiách, ktorých strechy budú slúžiť ako polosúkromné zelené priestory pre obyvateľov bloku. Autorom architekúry je ateliér Vallo Sadovsky Architects, ktorý pre developera navrhoval aj košický projekt Nová Terasa.

Súčasťou druhej fázy bude centrálny verejný park s jazierkom prepojeným s malým námestím s priestorom pre kaviarne a malé obchody. Celková plocha zelene dosiahne viac ako 12-tisíc štvorcových metrov. Autorom návrhu verejných priestorov a parku je ateliér Labak.

Bory Bývanie 2 - vizualizáciaZdroj: Penta Investments

Projekt už má právoplatné územné rozhodnutie a aktuálne prebieha stavebné konanie. Začiatok výstavby je plánovaný na tretí štvrťrok tohto roka. Do konca roka je pritom plánované dokončenie prvej etapy, kde je hotová hrubá stavba.

„Záujem o moderné a ekologické bývanie na Boroch nás príjemne zaskočil, v súčasnosti je prvá etapa projektu takmer celá vypredaná,“ hovorí Jozef Šimek, vedúci oddelenia predaja a marketingu v Penta Real Estate.

Projekt Bory vyrastá na severozápade Bratislavy medzi mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves na ploche 220 hektárov. V uplynulých rokoch tu Penta postavila kompletnú infraštruktúru, viacero big boxov obchodných reťazcov a nákupné centrum Bory Mall. V pláne je aj výstavba kancelárskych budov, skladových objektov, hotela a nemocnice, ktorej projekt už developer predstavil.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bory, Penta, Penta Real Estate

Diskusia (0 reakcií)