Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislavský Manhattan dostane v Šali „dvojičku“. V projekte je známy investor

07.11.2018, 05:01 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Panorámu okresného mesta Šaľa by mala doplniť nová výšková budova. Polyfunkčný dom Manhattan tu v bezprostrednej blízkosti predajne Kauflandu naplánovala miestna firma KN Centrum, v ktorej figuruje od tohto roka aj známa skupina In Group podnikateľa Pavla Kollára. Ponúknuť chce 104 bytov v rôznych veľkostiach.

  • Tlačiť
  • 1

Projekt Manhattan kreslia v Šali na hlavnom ťahu z Nových Zámkov do Galanty neďaleko predajne Kauflandu. Oproti sú zas prevádzky Billy a Coop Jednota, neďaleko sa rozprestiera obytná zóna – sídlisko Váh.

Polyfunkčný dom má stáť na nezastavanom pozemku s rozlohou 6 600 štvorcových metrov. Nachádzať sa bude na momentálne nevyužitej ploche medzi parkoviskom Kauflandu, pracoviskom úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a bývalou strednou priemyselnou školou chemickou na ulici P. Pázmaňa.

Oproti dotknutým pozemkom na druhej strane ulice SNP sa nachádza zástavba bytových domov a občianskej vybavenosti. Manhattan bude osadený priamo na uličnej čiare vo vzdialenosti osem metrov od cestnej komunikácie.

Ešte v roku 2016 informovali regionálne noviny My, že investor, ktorý odkúpil pozemky v lokalite, chcel na mieste postaviť obchodné centrum. Získal aj územné rozhodnutie, no počas stavebného konania návrh stiahol.

Neprehliadnite

Proti výstavbe obchodného centra boli viacerí obyvatelia, ktorí vyvíjali aktivity na jej zastavenie. Aktuálny plán investora už nepočíta s obchodným domom, ale vysokým vežiakom s dominantnou funkciou bývania. 

Byty na 13 podlažiach

Manhattan je navrhnutý ako 17-podlažný dom so 104 bytovými jednotkami. Stavba bude bez suterénu a bude mať pôdorysné rozmery 32,8 x 90,7 metra.

Investor počíta 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Manhattan, Šaľa