Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislavský projekt Karolia so 150 bytmi dostal zelenú

30.01.2019, 14:01 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Rezidenčný projekt Karolia plánovaný na južnej strane svahu Dlhé diely v bratislavskej Karlovej Vsi získal odobrenie okresného úradu. Ten rozhodol, že projekt sa nebude posudzovať z hľadiska vplyvov na životné prostredie a zamietol aj viacero odvolaní. Developer tak už môže žiadať o územné rozhodnutie.

  • Tlačiť
  • 0

Projekt Karolia predstavila rovnomenná spoločnosť ešte v lete 2017, stavať začať chcela už vlani, no povoľovací proces sa zdržal.

Minulý rok v auguste rozhodol bratislavský okresný úrad o tom, že projekt sa nebude posudzovať z hľadiska vplyvov na životné prostredie. Voči tomu prišlo viacero odvolaní, ktoré úrad zamietol. Aktuálne je už rozhodnutie právoplatné.

Geologicky zložité územie

K zámeru sa v rámci odvolania kriticky vyjadrili aj vlastníci bytov neďalekého bytového domu na Ulici Hany Meličkovej 1 – 5. Tvrdili, že okresný úrad odignoroval ich upozornenia na vysoké riziká vyplývajúce z výstavby v geologicky zložitom území a z hľadiska časového vývoja ťažko predvídateľných zmien.

Posledný geologický prieskum v lokalite je z roku 2012. Obyvatelia susednej bytovky tvrdia, že v lokalite sa presviedčajú o negatívnom vývoji na území ukončenom svahom lemujúcim Devínsku cestu.

„Posledný dvojtýždňový dážď stačil, aby došlo k ďalšiemu zosuvu svahu a obmedzeniu dopravy,“ písali okrem iného v odvolaní, kde upozorňovali aj na zrušenie niektorých súčasných parkovacích miest pri bytovke v súvislosti s výstavbou cesty ku Karolii.

V ďalšom z odvolaní sa 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bratislava, Dlhé diely, Karlova Ves, Karolia

Diskusia (0 reakcií)