Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Brečtanka skolaudovaná, sťahovanie v marci

23.02.2009, 11:46 | Peter Kremský | © 2009 News and Media Holding

Na Kolibe sa bude dopredávať aj po dokončení, bytov ostáva vyše polovice.

  • Tlačiť
  • 12

Výstavba bytového domu Brečtanka na bratislavskej Kolibe je takmer hotová. Podľa člena predstavenstva Gruntu Romana Feranca je stavba skolaudovaná, vykonávajú sa dokončovacie práce. Odovzdávanie bytov by malo prísť na rad v marci.

Z 38 bytov sa zatiaľ podarilo predať necelú polovicu. Ceny pri väčších bytoch začínajú od 3 500 eur/m2 a dosahujú aj nad 4 000 eur vrátane DPH. „Paušálne zľavy nedávame, sme ochotní hovoriť so zákazníkmi o zľavách individuálne,“ vysvetľuje R. Feranec. „Ak sú ich predstavy reálne a zmestíme sa do rozpočtu,“ dodáva. 

brectanka1.jpg

Podľa jeho slov je dopyt po bytoch stále silný, rokovania s klientmi však trvajú dlhšie. Je to najmä z dôvodu ťažších rozhovorov klientov s bankami pri vybavovaní úverov. Grunt plánuje ponúkať byty po dokončení ako okamžitú možnosť nasťahovania, čo by malo pohnúť predaj.

Výstavba Brečtanky sa začala koncom roku 2007. V blízkej lokalite dokončuje byty v projekte Parkville aj francúzska spoločnosť Orco, ktorá ich ponúka na podobnej cenovej hladine, menšie projekty má v blízkosti niekoľko ďalších developerov. Polovičným majiteľom projektu Brečtanka sa vlani stal stredoeurópsky investičný fond americkej spoločnosti Heitman.

Foto - Grunt

  • Tlačiť
  • 12