Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Budova Slovenskej sporiteľne sa zmenila na byty, projekt Apollis už kolaudujú

05.01.2017, 12:30 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Bývalá budova Slovenskej sporiteľne na rohu Miletičovej a Prievozskej ulice v bratislavskom Ružinove má novú podobu. Projekt s názvom Apollis ako jeden z mála za posledné obdobie priniesol na trh tzv. štartovacie byty. Záujem o ne bol veľký.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 13

Projekt premeny kancelárskej budovy na bývanie predstavila spoločnosť Macho consulting v lete 2015. V budove naplánovala 46 bytov a 34 apartmánov. Až na tri výnimky boli všetky dvojizbové. Pri uvádzaní na trh dosiahli ceny bytov v priemere  2 260 eur za štvorcový meter. Kým za dvojizbový byt kupujúci zaplatili okolo 88-tisíc eur, cena trojizbového sa pohybovala v rozmedzí od 162- po 222-tisíc eur.

Trh tieto ceny akceptoval. „Projekt Apollis bol vypredaný v priebehu troch mesiacov, vrátane šiesteho nadzemného podlažia, ktoré sme do predaja spúšťali neskôr a na tomto podlaží boli aj vyššie ceny,“ hovorí pre TREND Reality projektová manažérka Macho consulting Mária Lovecká. Podľa jej slov sa pod to podpísala lokalita, cena či celkové architektonické riešenie.

Bývalá budova SporiteľneZdroj: Google Street View

Podľa aktuálnych informácií je rekonštrukcia projektu dokončená. „Kolaudačné konanie na projekte práve prebieha. Vydanie právoplatného kolaudačného rozhodnutia predpokladáme už vo februári. V súčasnej dobe prebieha dozariaďovanie bytov a apartmánov do štandardu, dokončujú sa kuchynské linky a vstavané nábytky podľa výberu klientov,“ prezrádza projektová manažérka.

Okrem bytov a apartmánov ponúkol projekt aj komerčné priestory. „Oba sú už predané. V oboch je plánovaná podľa našich informácií prevádzka gastro,“ konštatuje M. Lovecká. Komplex má 82 parkovacích miest, väčšina z nich je umiestnená za budovou.

Neprehliadnite

Investor Macho consulting realizoval viacero projektov, v ktorých ponúkol tzv. štartovacie byty. Medzi nimi napríklad Modrú guľu pri Hodžovom námestí, Jeleniu pri Hlavnej stanici či Papaver vo Vlčom Hrdle. Okrem nich realizuje aj projekt Galvaniho Dvory.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 13

Tagy Apollis, štartovacie byty

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát