Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Búranie areálu Slovenky je ukončené, developer chystá novú štvrť

02.07.2018, 10:40 | Daniel Suchý | © 2018 News and Media Holding

Dva mesiace po predstavení projektu novej štvrte Slovenka2 na území bývalých textilných závodov v Banskej Bystrici dokončila developerská spoločnosť Arkon búranie posledných troch chátrajúcich budov. Na ploche 4,6 hektára plánuje v nasledujúcich desiatich rokoch vybudovať novú zmiešanú štvrť za sto miliónov eur.

  • Tlačiť
  • 3

Za dva mesiace stavebná firma odstránila budovy bývalej Pradiarne, Konfekcie a napokon administratívnu budovu na Striebornom námestí. Objem spracovaného materiálu predstavuje 15-tisíc kubických metrov, pričom celkové množstvo železného odpadu tvorí približne 350 ton. Materiál z odstránených budov bude čiastočne recyklovaný a opätovne použitý pri budúcej výstavbe v areáli, železný odpad bude odvezený do zberu na opätovné zhodnotenie.

Investor bude naďalej pokračovať v čistení pozemku a odstraňovaní základov budov a už na jeseň plánuje v areáli umiestniť dočasné stavby ako kaviareň, cukráreň, predajné miesto s vyhliadkou a športová hala s tribúnou, ktorú bude v zime možné využiť na klzisko a po zvyšok roka ako ihrisko.

„Už počas prípravných prác chceme ľudí pustiť do areálu, aby si tam zvykli chodiť,“ vysvetľoval pri predstavení projektu spoluautor štúdie Michal Krištof z brnenského ateliéru Chybik + Kristof Associated Architects. Dodal, že dočasné objekty sú navrhnuté tak, aby nekolidovali so stavbou a vytvorili bezpečné a pohodlné koridory pre pohyb ľudí aj počas výstavby. Súčasťou komunikácií bude aj lávka cez rieku Bystrica a parkovisko s vjazdom z Cesty na amfiteáter.

Neprehliadnite

Nová štvrť by sa mohla začať stavať v budúcom roku. 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Arkon, Banská Bystrica, compass, Slovenka