Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Byt aj za vyše pol milióna. Projekt Metropolitan Star spustil predaj

07.11.2019, 09:22 | Vladimíra Púpavová | © 2019 News and Media Holding

V prieluke medzi Banskobystrickou ulicou a Námestím 1. mája sa od februára ozýva stavebný ruch. Bratislavskú legendu, kino Hviezda, ktoré patrilo k najstarším v strednej Európe, postupne nahrádza polyfunkčný projekt Metropolitan Star. V tesnej blízkosti Grassalkovičovho paláca tak rastie 20 nadštandardných bytov s výhľadom na prezidentské záhrady.

  • Tlačiť
  • 0

Na pozemku s rozlohou 2 200 štvorcových metrov bol ešte v roku 2008 naplánovaný polyfunkčný komplex s kanceláriami, siedmimi bytmi, apartmánmi, obchodnou pasážou a novým kinom.

Projekt pôvodne navrhol architekt Ľubomír Závodný, ktorého preslávila najmä centrála VÚB banky. Výstavba bola vtedy nacenená na 500 miliónov slovenských korún, teda približne 17 miliónov eur.

Projekt mal byť dokončený do dvoch rokov. Vypukla však finančná kríza, ktorá zabrzdila viaceré rozpracované projekty vrátane tohto.

Podmienkou je kino

So stavbou mal investor začať v roku 2010, ale nestalo sa tak a v roku 2016 pozemky získala akciová spoločnosť Metropolitan Star. Tá začala prípravy na realizáciu projektu a jeho prepracovanie zverila do rúk novému architektonickému štúdiu Vavrica Architekti.

Neprehliadnite

Projekt ožil pred rokom, kedy developer prekreslil sedem bytov na dvadsať a škrtol apartmány. Aktuálna podoba je už ovplyvnená štúdiom Vavrica Architekti, ktoré sa však držalo pôvodného dizajnu Ľ. Závodného.

Pri predaji objektu, ktorý mestskí poslanci schválili ešte v roku 2007 za 60 miliónov korún, bolo podmienkou zachovanie filmovej prevádzky na minimálne desať rokov.

Finálna vizualizícia projektu Metropolitan Star (november 2019)Zdroj: Metropolitan Star

V projekte bolo pre kinosálu podľa dokumentov predložených štátnym orgánom vyhradených 442 štvorcových metrov.

Premietanie filmov zostáva podmienkou aj pre aktuálneho developera. Ten

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy ceny, Metropolitan Star, výstavba

Diskusia (0 reakcií)