Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bytovka Bottova v Trnave prinesie 69 bytov

12.03.2015, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Rezidenčný projekt nakreslený od 90. rokov minulého storočia konečne dokončia. Novostavba na Šafárikovej ulici v Trnave získa druhú etapu, na ktorú sa čaká jedenásť rokov od postavenia prvej. Projekt nazvaný Bottova prinesie 69 bytov v cenách okolo 1 200 eur za štvorcový meter s daňou.

  • Tlačiť
  • 4

Leží na niekdajšom dopravnom ihrisku medzi základnou školou a gymnáziom. Investorom Bottovej je developerská spoločnosť Ismont, s.r.o., ktorá tak uzavrie dlhé roky plánovanú výstavbu na tomto pozemku. Prvú etapu hneď vedľa totiž dokončili ešte v roku 2004, druhá na ňu jednou stenou nadviaže.

Na šiestich nadzemných podlažiach vybudujú jedno- až štvorizbové byty s výmerami od 34 po 114 štvorcových metrov. Priemerné ceny sa pohybujú medzi 1 100 až 1 300 eur/m2, napríklad trojizbový byt s rozlohou 79 m2 a balkónom stojí 96 900. Jednu izbu s veľkosťou 42 štvorcov zasa developer ponúka za 56 900 eur. V cene každého bytu je aj pivničná kobka.

Projekt už má stavebné povolenie, prípravu územia chce investor naštartovať v máji a o mesiac na to sa rozbieha výstavba. Dovtedy ešte možno robiť väčšie dispozičné zmeny v jednotlivých bytoch. „S kolaudáciou sa počíta na jar 2016,“ hovorí Andrej Matys z predávajúcej realitnej kancelárie NeoReal.

Bottova - aktuálny stavZdroj: Ismont

V rámci Bottovej nevzniknú žiadne polyfunkčné priestory, byty na prízemí získajú ale predzáhradky. Pod zemou vzniknú parkovacie garáže s kapacitou 69 miest a cenovkou 6-tisíc eur za jedno. Ďalšie státia majú vyrásť vonku, v okolí projektu.

Developer počíta aj so zelenou strechou, kde vznikne oddychová zóna slúžiaca na stretávanie sa obyvateľov.

Lokalita v západnej časti Trnavy sa v posledných rokoch rozrástla o niekoľko novostavieb. Jednou zo starších je bytový dom Cassalle, ktorý vznikol uprostred rovnomenného nákupného domu, ďalšou Botanica v bývalom areáli STU. Projekt dlhší čas meškal. Najväčším aktuálnou rezidenčnou zónou v Trnave je Arboria.

  • Tlačiť
  • 4