Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bytovku na Ružinovskej prebrali noví majitelia

18.07.2014, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Citlivé územie na Ružinovskej ulici v Bratislave vedľa reštaurácie 4in je opäť predmetom diskusií. Nedávno sa totiž k téme uskutočnila verejná diskusia medzi okolitými obyvateľmi, samosprávou a investorom, ktorá priniesla rôzne názory. Novým majiteľom projektu známeho ako Ružinovská 2010 sa medzičasom stala spoločnosť Real Business.

  • Tlačiť
  • 0

Objekt má mať osem podlaží s bytmi a apartmánmi, podľa časopisu mestskej časti Ružinovské Echo ho nový vlastník posunul viac dovnútra sídliska. Stavebná čiara má byť na úrovni susednej budovy reštaurácie. „Oceňujem posun uličnej čiary, budova je ale vysoká, prispôsobte ju okolitej zástavbe. Nech je tam aspoň toľko stromov, koľko vyrúbete,“ hovorí jeden z obyvateľov.

Na verejnej prezentácii sa však ozvali aj hlasy za výstavbu spojené s túžbou ľudí bývať v tomto projekte. Investor prostredníctvom konateľa Petra Klúčika argumentuje aj ochotou vybudovať škôlku, ktorú si má následne prenajať mestská časť.

Novostavba, ktorá už má súhlasné stanovisko magistrátu, prešla pred časom aj niekoľkými zmenami smerom k zmenšeniu. Znížil sa počet bytov, zo 70 na 64 i množstvo apartmánov, z pôvodne zakreslených 45 na rovných 40. Spolu s tým klesol aj počet parkovacích miest. Na jar tohto roka sa pozmenený zámer objavil na posúdení vplyvov na životné prostredie.

To však bolo ešte pod hlavičkou pôvodnej spoločnosti Viscon z Hlohovca. Dnes projekt vlastní bratislavská firma Real Business, ktorá stojí za viacerými nenáročnými novostavbami v hlavnom meste a okolí. Postavila Hroznový sad v Rači, Glavicu v Devínskej Novej Vsi i bytovku na Moyzesovej ulici blízko centra Pezinka.

Kúsok od plánovanej stavby sa aktuálne dokončuje komplex Ružinovská 44, kde na desiatich podlažiach vzniklo viac než 80 bytov. Priamo oproti zasa pokračujú práce na rekonštrukcii bývalej budovy stredného odborného učilišťa na štartovacie byty pod názvom Ružinovská jednička.

Zobraziť Bytový dom Ružinovská na väčšej mape
  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)