Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Byty Lužná v Petržalke majú cenník a nový vizuál

27.05.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Na začiatku Petržalky prebieha výstavba ďalších nových bytov. Developerská spoločnosť Vodotika-MG, spol. s r.o., ktorá v okolí vybudovala niekoľko bytových domov vrátane dvoch vežiakov, stavia polyfunkčný objekt Lužná. Nedávno zverejnila cenník i nové vizualizácie.

  • Tlačiť
  • 1

Lužná je pomenovaná po rovnomennej ulici, na ktorej leží. Tá sa nachádza pri Bosákovej a poliklinike na Šustekovej v rámci existujúcej zástavby novostavieb. Projekt predstavený začiatkom tohto roka pozostáva z troch objektov, v súčasnosti je na predaj 37 bytov v prvom z nich.

Ich ceny sa pohybujú okolo 1 800 až 1 900 eur/m2 vrátane DPH. Podľa oficiálnej webstránky je voľných len niekoľko jednotiek, celkovo sa počíta s jedno- až štvorizbovými a výmerami od 39 po 163 štvorcových metrov, k dispozícii je teda všestranný mix a komplex nie je zameraný jednostranne ako mnohé iné v súčasnosti.

Trojica plánovaných objektov je výškovo odstupňovaná smerom nadol k hlavnej ceste z ôsmich na šesť podlaží. Časť prízemia pokryje občianska vybavenosť rovnako ako v objektoch, na ktoré Lužná nadväzuje. Kryté parkovanie je k dispozícii na prvom podzemnom a prvom nadzemnom podlaží, kde vznikne dokopy okolo stovka garáží, niektoré z nich sú dvojgaráže.

Developer naštartoval výstavbu v januári s plánovaným dokončením do konca budúceho roka. Medzičasom sa zmenil vizuál, striedmejšiu farebnosť vystriedala kombinácia červenej, žltej a modrej. Celá zóna je charakteristická práve rôznorodými farbami.

Bytovky v lokalite už niekoľko rokov stavia Vodotika-MG, pôsobiaca aj v oblasti vodohospodárskych stavieb. Celkovo tu vzniklo niekoľko stoviek bytov, z toho najviac, 260 v dvoch dvadsaťpodlažných zelených dvojičkách na Bosákovej, neskôr z ich zadnej časti pribudli ďalšie nižšie objekty.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Vodotika-MG