Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Byty na Ostredkoch si investor rozmyslel

21.09.2010, 13:00 | Ľuboš Mistrík | © 2010 News and Media Holding

Spoločnosť stiahla svoj zámer postaviť bytovky pozdĺž železničnej trate v bratislavskom Ružinove

  • Tlačiť
  • 4

Po vyše mesiaci protestov do sporu o výstavbu bytoviek na Trnavskej ulici v bratislavskej lokalite Ostredky v Ružinove vstúpila investorská spoločnosť. Riston, s.r.o., ako navrhovateľ výstavby, svoj zámer z posudzovania vplyvov na životné prostredie stiahol.

Stalo sa tak koncom minulého týždňa, o čom informujú štátne orgány (prečítajte si oznámenie obvodného úradu). Portál TRENDreality.sk zatiaľ nepozná bližšie dôvody stiahnutia zámeru, no mal by sa ich dozvedieť v najbližších dňoch.

Projekt mal priniesť dva identické objekty – z dvojpodlažnej podnože mali vyrásť štyri obytné veže až do výšky siedmeho ustúpeného podlažia. Investor počítal s celkovo 184 prevažne malometrážnymi bytmi, obchodnými priestormi na ploche 2 800 m2, ako aj takmer 400 parkovacími státiami.

Práve parkovanie bolo okrem výhľadu a zahustenia lokality hlavnou pripomienkou miestnych obyvateľov, mestskej časti i magistrátu. Projekt mal totiž vyrásť na dvoch plochách, ktoré sú v súčasnosti využívané ako parkovisko. Nedostatok parkovania chcel investor riešiť poskytnutím 70 miest v garážach obyvateľom, ako aj výstavbou 90 ďalších na voľné státie na povrchu.

Proti výstavbe bola spísaná aj petícia, hovorkyňa bratislavského primátora Beatrice Szabóová hovorila aj o potrebe radikálnej prestavby križovatky Trnavská a Maximiliána Hella s rozsahom až po železničný prejazd. Až to malo vyriešiť potenciálne dopravné problémy v lokalite.

Zobraziť Byty na Ostredkoch na väčšej mape

Vizualizácia na titulke - Riston

  • Tlačiť
  • 4