Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Byty vo štvrtej veži Sky Parku sa chystajú do predaja. Penta povedala s akou cenovkou

09.12.2019, 16:20 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Po vypredaní bytov v troch rezidenčných vežiakoch v rámci bratislavského projektu Sky Park sa očakáva spustenie predaja v poslednom objekte komplexu. Developer Penta Real Estate zatiaľ s oficiálnym uvedením ponuky čaká, známe sú však priemerné ceny, s ktorými vyrukuje.

  • Tlačiť
  • 17

Väčšinu bytov v prvých troch vežiach Sky Parku mala Penta predaných už pred niekoľkými mesiacmi. Oficiálne o dopredaji v prvej časti projektu informovala v pondelok s tým, že predala posledný byt z celkovej ponuky takmer 800 jednotiek.

Byty v Sky Parku, ktorý sa zaradil k prémiovým projektom v centre hlavného mesta, išli do predaja pred tromi rokmi. V decembri 2016 sa na trh dostali s cenovkou okolo 2 500 – 3-tisíc eur za štvorcový meter. 

Čakanie na stavebné povolenie

Neskôr, keď išli do predaja aj najluxusnejšie byty na vrchole veží, už boli cenovky vyššie. Pri najdrahšom penthouse to bola dokonca 1,7 milióna eur, čím sa byt zaradil k vôbec najdrahším v Bratislave.

Za posledné roky ceny bývania v Bratislave aj vo zvyšných kútoch Slovenska ďalej značne rástli. Aj to sa odráža na aktuálnych cenách novostavieb, ponuku Penty v prípade štvrtej veže Sky Parku nevynímajúc.

Neprehliadnite

Podľa aktuálneho vyjadrenia developera však s cenami nepôjde tak vysoko, ako napríklad neďaleký mrakodrap Eurovea Tower, kde ceny prekračujú 5-tisíc eur za štvorcový meter a v niektorých bytoch sú ešte o tisícku a viac za štvorec vyššie.

„Priemerná cena 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 17

Tagy Penta Real Estate